Towar zatrzymany przez Urząd Celny

Zakupy w Chinach to nie tylko świetny sposób na biznes i przyjemne transakcje. Czasem pojawiają się problemy spowodowane przez celników, którzy wykonują swoje obowiązki. Jeśli zatrzymają twoją paczkę, nie rozpaczaj. Towar zatrzymany przez Urząd Celny oznacza dla Ciebie straty. Każda godzina składowania towaru oznacza dodatkowe koszty. Czas podjąć kroki, które pomogą Ci odzyskać towar.

Aby uniknąć problemów z cłem, warto na początek kupować małe partie towaru, a następnie, gdy już poznamy partnera, skusić się na większe zakupy. Pozwoli to na poznanie jakości produktu, a także na zapoznanie się z dość skomplikowanym prawem dotyczącym oclenia. Jeśli obliczasz samodzielnie stawkę cła, warto zapoznać się z naszym artykułem. Nie zapominaj o tym, że najważniejsze jest zapobieganie problemom, a nie gaszenie pożarów, gdy się pojawią. Niezbędną wiedzę zdobędziesz dzięki temu artykułowi.

Ważne jest także staranne dobieranie firm, z którymi współpracujesz. Na portalach pojawiają się firmy, które mają doskonałe strony internetowe oraz zdjęcia towaru, jednak działają fikcyjnie. W takim przypadku zatrzymanie towaru na granicy to świetna wymówka. Przed zakupem poszukaj opinii o danej firmie, dzięki czemu unikniesz problemów z towarem na granicy.

Powiadomienie listowne

Gdy towar nie może do Ciebie dotrzeć przez dłuższy czas, a tym obwiniasz za to firmę, z którą współpracujesz, możesz otrzymać list z Urzędu Celnego. Dzięki niemu dowiesz się, że towar zatrzymany przez Urząd Celny czeka na twoje wyjaśnienia. W takim przypadku trzeba opanować nerwy i uważnie przeczytać, czego dotyczyły uchybienia, które sprawiły, że towar zatrzymany przez Urząd Celny nie dotarł do Ciebie tak jak zawsze. To znacznie lepsza sytuacja niż brak powiadomienia w jakikolwiek sposób, gdyż nie naraża Cię na nerwy. Jeżeli kupiłeś towar w legalny sposób, a uchybienia dotyczyły jedynie samego oclenia, będziesz mógł go łatwo odzyskać. Celnicy upominają się o cło, które nie zostało należycie odprowadzone.

Zwykle w liście pojawia się prośba o przedstawienie dokumentu zakupu. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy podesłanie e-mailem zrzutu ekranu z aukcji oraz deklaracji podatkowej. Ściągniesz ją ze strony urzędu celnego. W takim przypadku paczka przychodzi pocztą. Podatek VAT oraz cło uzupełnisz, gdy odbierzesz paczkę. Należy liczyć się też z kosztami czynności odprawy celnej, czyli SAD. W takim przypadku zapłacisz należny podatek, ale otrzymasz towar, zatem skończy się na nieco droższym zakończeniu przygody. Znacznie gorsza sytuacja jest wtedy, gdy pragnąłeś zaoszczędzić na towarze i wysłano go do ciebie jako prezent. W takim razie będziesz musiał podać przekonujące informacje na temat tego, kto i w jakich okolicznościach przesłał Ci towar.

Telefon do izby celnej

towar zatrzymany przez Urząd Celny
towar zatrzymany przez Urząd Celny

Pierwszą reakcją, która powinna nastąpić po tym, gdy zorientujesz się, że towar zatrzymany przez Urząd Celny czeka na granicy, jest telefon do informacji celnej lub wysłanie do nich wiadomości e-mail. Możesz zadzwonić na przykład wtedy, gdy klient przyśle Ci potwierdzenie nadania paczki, a ty dalej będziesz na niego czekać. Gdy przesyłka jest paczką indywidualną, rzecz może być zatrzymana z powodu prawdopodobieństwa zaistnienia przemytu lub obawę celników o to, że są w niej materiały niebezpieczne. Na paczce znajduje się numer przesyłki, który powinien wystarczyć do identyfikacji przewoźnika.

W trakcie rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się o tym, że nieprawidłowa dokumentacja lub problemy z samym towarem są przyczyną zatrzymania towaru. Można wtedy porozumieć się z naszym kontrahentem oraz agencją celną. W przypadku dużych eksporterów towar jest wysyłany właśnie przez tego typu agencje. Jeśli twój partner handlowy oferuje sprzedaż podrobionych przedmiotów, nie będziesz mógł ich odzyskać. Towar zatrzymany przez Urząd Celny ulegnie zniszczeniu. Problemy pojawiają się także wtedy, gdy towar nie posiada stosownych oznaczeń, takich jak znaczek CE. Może się okazać także, że znaczek oznacza nie certyfikat a wyrażenie… China Export. Pisaliśmy o tym w artykule “Hurt z Chin

Problemy z podatkami

towar zatrzymany przez Urząd Celny
towar zatrzymany przez Urząd Celny

Podczas przeprowadzania transakcji warto zachować potwierdzenie zapłaty z Paypal albo przelewu z twojego banku za towar, który zakupiłeś. Pomoże to w udowodnieniu, ile faktycznie wynosiła kwota przesyłki. Z tego powodu należy unikać jak ognia kupowania od osób, które nie mogą zaproponować żadnego potwierdzenia transakcji. Taka sytuacja zdarza się, gdy kupujemy osobiście i za gotówkę. O nieopłacalności takich kombinacji świadczą opisy niezadowolonych osób, które nie mogą teraz odzyskać swego towaru. Aby prawidłowo oclić towar, trzeba wiedzieć, jakie są poszczególne stawki cła na różne rodzaje przedmiotów. Informacje na ten temat znajdziesz na stronie naszej stronie “Isztar“. Gdy nie posiadasz dokumentów na towar, możesz spróbować wytłumaczenia, że towar zatrzymany przez Urząd Celny jest prezentem. Niektóre osoby omijają dopuszczalną kwotę zadeklarowanej wartości towaru, wpisując nieprawdziwe dane. Oczywiście, takie zachowanie naraża na konsekwencje karne.

Problemy ze sprzedawcą

Niektórzy nieuczciwi sprzedawcy tłumaczą się, że towar zatrzymany przez Urząd Celny to przyczyna opóźnionej wysyłki. W rzeczywistości przedmioty mogły nigdy nie istnieć, a takie tłumaczenie jest jedynie wymówką. Jeśli Twój sprzedawca twierdzi, że towar został zatrzymany na granicy, powinien nam dosłać potwierdzenie wysłania paczki. Z tego powodu warto wybierać płatności za pomocą PayPal, które pozwalają na cofnięcie wpłaty w przypadku problemów. Gdy kupujemy towar za pośrednictwem stron zrzeszających producentów, warto go poinformować o zaistniałych problemach.

Zapraszamy do komentowania artykułu, jeżeli miałeś problemy z zatrzymanym towarem przez Urząd Celny.

306 komentarzy do “Towar zatrzymany przez Urząd Celny”

 1. Pomóżcie. Zamawiałam pierwszy raz na aliexpress i nie wiem do końca o co z tym chodzi. Jak długo bee musiała jeszcze czekać na paczkę? I jak przyjdzie mi informacja , że muszę cokolwiek zapłacić? O to przebieg tej paczki:
  Wysłanie przesyłki 2016-11-15 20:09 SINGAPORE SAL
  Nadejście przesyłki 2016-11-21 19:51 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-11-25 03:28 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-11-25 12:51 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-11-25 20:02 WER Zabrze
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-11-26 07:51 International Postal System
  Zatrzymanie przesyłki w cle 2016-11-26 11:22 International Postal System

  Odpowiedz
 2. Kupowałam na aliexpress buciki niechodki dla dziecka absolutny no name. Przesyłka bardzo szybko trafiła do Polski i tu zatrzymana w WER Warszawa przez UC. Nie bałabym się gdyby nie to że podobno z tymi bucikami są problemy w takiej postaci e jest to niby ukryta aukcja na ktorej są szale LV. I co jeśli na taką aukcję trafiłam????
  Kurcze przecież chciałam kupić buciki 🙁

  Odpowiedz
 3. mam taką sytuację:

  Nadanie przesyłki – 2016-09-14 15:47 – International Postal System
  Przekazanie przesyłki do urzędu celnego- 2016-09-15 16:29- DELHI EMS SPEED POST CENTRE
  Nadejście przesyłki – 2016-09-15 16:29 – DELHI EMS SPEED POST CENTRE
  Wysłanie przesyłki – 2016-09-15 16:29 – DELHI EMS SPEED POST CENTRE
  Zatrzymanie przesyłki w cle – 2016-09-15 16:29 – DELHI EMS SPEED POST CENTRE
  Zatrzymanie przez urząd celny- 2016-09-20 07:13 – WER Warszawa
  Zatrzymanie przesyłki w cle – 2016-09-20 08:46 – WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki – 2016-09-20 21:41 – WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki – 2016-09-21 05:47 – WER Rudna Mała
  Nadejście przesyłki – 2016-09-21 06:48 – WER Rudna Mała
  Nadejście przesyłki – 2016-09-21 08:22 – UP Przemyśl 2
  Zatrzymanie przez urząd celny – 2016-09-21 10:24 – UP Przemyśl 1
  Zatrzymanie przesyłki w cle – 2016-09-21 12:58 – UP Przemyśl 1

  Kupiłem na ebay-u pióra harley davidson, dzisiaj dzwoniłem i pan celnik powiedział mi że jest to towar który jest zabroniony do sprowadzania na teren polski. Normalnie mnie zamurowało – pióra i długopisy których nie można sprowadzić do polski, pióra które są produkowane we francji zakupione w USA a wysłane z Indii.

  Jak mam to rozumieć, gość mi powiedział że wyslali pismo do Harleya co z tym zrobić, może uda sie że puszcza albo nie puszczą i sprawa może sie znaleźć w sądzie.

  Czy to jest normalne ??

  Odpowiedz
   • kupiłem pióro dla siebie u sprzedawcy w USA, kiedyś identyczne pióro kupiła moja żona i wszystko dotarło bez przestojów, teraz nagle jakieś problemy robią, dlatego że wysyłka z Indii ?? sprzedawca w aukcji pisze że wysyłka na terenie USA następuje z Nowego Yorku, wysyłka do innych krajów następuje z Indii

    co miałeś na myśli pisząc “będzie nie wesoło” przecież nie kupiłem pióra podróbki tylko oryginalne pióro jak to w aukcji było zaznaczone

    Odpowiedz
 4. Witam,

  posiadam takie statusy, na końcu są 3 statusy: zatrzymano przez urząd celny, zwolniono przez urząd celny, wysłanie przesyłki.
  Minęło już 6 dni, a status się nie zmienił.
  Nie wiem czy oczekiwać przesyłki czy też listu od Urzędu Celnego o wysłaniu dokumentów.
  Może już ktoś miał coś podobnego ?

  Wysłanie przesyłki 2016-09-29 01:42 SINGAPORE SAL
  Nadejście przesyłki 2016-10-01 19:45 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-10-03 03:14 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-10-03 17:23 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-10-04 00:44 WER Pruszcz Gd.
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-10-04 12:01 WER Pruszcz Gd.
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-10-04 12:08 WER Pruszcz Gd.
  Wysłanie przesyłki 2016-10-05 06:52 WER Pruszcz Gd.

  Odpowiedz
 5. Ja tez mam problem z listem poleconym wyslanym z Wloch 08/07/2016
  Nadejście przesyłki 2016-07-12 21:32 WER Warszawa
  a dzisiaj jest 20/07/2016 i status sie nie zmienia,dziasiaj napisalam do urzedu celnego email zobaczymy co Mi odpisza

  Odpowiedz
 6. Witam! Chcę zamówić 10 rzeczy z chińskiej stronki mianowicie są to: długopisy,naklejki,naklejki,naklejki,zakładki,duży notes,szminka,szminka,gumki szkolne,plastikowa zabawka.Wszystkie te rzeczy razem kosztują 25$ natomiast każda z nich 1$,2$,góra 3$.. Nie są to rzeczy podrabiane. Dlatego tu rodzi się pytanie,czy urząd celny zatrzyma moje paczki? Szczerze mówiąc to pierwsze moje zakupy z Chin i jestem bardzo niespokojna. Lepiej kupić wszystko razem (w koszyku) czy osobno? Chodzi o to bym nie musiała jechać po odbiór paczki,w razie zatrzymania przez urząd celny..

  Odpowiedz
 7. Dzień dobry,
  Urząd celny zatrzymał moje leki w związku z nową interpretacją wykładni pojęcia „przywóz” występującego w przepisie art. 68 ust. 5 ustawy Prawo farmaceutyczne. Taką informację dostałam od UC. Nie dostałam żadnej decyzji, ani postanowienia… Proszę uprzejmie o pomóc: Co mam zrobić w tej sytuacji? Te leki dostałam przez wiele lat z Kanady, tam gdzie apteki wysyłały do mnie do Polski kurierem i teraz nagle GIF dokonał nową interpretację słowo “przywóz”, czyli musi fizycznie przewozić ze sobą przez granice RP :-(. Moje pytanie oczywiście dotyczy procedury takiego zatrzymania… Dziękuję bardzo.

  Odpowiedz
 8. Witam serdecznie,
  Wysłanie przesyłki 2016-06-29 21:46 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-29 21:46 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-07-02 22:45 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-04 03:29 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-07-04 18:18 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-07-05 01:02 WER Rudna Mała
  Wysłanie przesyłki 2016-07-05 05:41 WER Rudna Mała
  Nadejście przesyłki 2016-07-05 11:49 UP Przemyśl 2
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-05 12:05 UP Przemyśl 1
  Zatrzymanie przesyłki w cle 2016-07-05 13:53 UP Przemyśl 1

  Po przeczytaniu wszystkich komentarzy, widząc informację “zatrzymanie przesyłki w cle” zadzwoniłam do Urzędu Celnego w Przemyślu, tam bardzo miła Pani podała mi numer telefonu, pod którym mogę uzyskać numer pozycji księgi i numer oddziału celnego poczty polskiej (czy jak się to zwie). Numer pozycji księgi otrzymałam bez najmniejszego problemu. Niestety na ostatnim etapie nie było już tak miło. Kobieta, która odebrała widać oburzona po co ja wogole dzwonię, kazała czekać na list z poczty i tyle. Nic wcześniej nie można na maila wysyłać, nie dzwonić, nie dociekać, chyba że w paczce jest coś co ratuje życie ludzkie. Skoro jest status “zatrzymanie przesyłki w cle” to raczej mogę się spodziewać listu z pp? Wysłanie im wcześniej dokumentacji na maila przyspieszyło by sprawę…

  Odpowiedz
 9. International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-27 23:37 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-30 07:23 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-01 16:00 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-07-01 20:50 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-07-02 03:08 WER Zabrze
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-04 08:00 International Postal System
  Zatrzymanie przesyłki w cle

  Czy po ostatnim komunikacie jest szansa ze przesyłka dojdzie bez pisma z uc, czy takowe napewno dostanę?

  Odpowiedz
 10. Witam
  Ja mam prośbę o udzielenie informacji co dalej robić paczka utknęła w Zabrzu. Czytałam o jakimś strajku. Proszę napisać czy mam dalej czekać czy interweniować w UC. paczka wartości 100 zł
  Wysłanie przesyłki 2016-06-22 05:25 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-22 05:25 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-23 21:23 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-06-24 23:22 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-06-25 06:07 WER Zabrze

  Odpowiedz
 11. Update:
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-06-29 06:41 International Postal System
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-06-29 10:35 International Postal System

  Gdzie to teraz leci? Do mnie czy do nadawcy? Trochę mnie niepokoi ten “International Postal System”. Czy celnicy mogli odesłać moją paczkę bez kontaktu z adresatem?

  Odpowiedz
  • Update:
   Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2016-06-30 09:09 UP ***
   Przekazanie przesyłki do doręczenia 2016-06-30 09:09 UP ***
   Dzisiaj dostarczona, dzień po zwolnieniu przez celników. 35 dni od zamówienia z czego 18 błąkała się po WERach. Niestety imprezę rodzinną robiłem na dupnym kitowym obiektywie. Brawo Wy.

   Odpowiedz
 12. przesyłka dotarła , ale jak wynika z pieczątek przebyła w RP niezłą drogę UC Wa-wa ,UC Zabrze UC Rybnik w każdym UC przybita bumaga dopuszczone do obrotu w RP , opakowanie nie naruszone , więc co oni dopuszczali do obrotu w 3 UC ??? wszyscy psioczą na PP a jednak PP w ciągu 3 godzin dostarczyła przesyłkę bez nieszczęsnego podatku czy tam cła , dla mnie to porazka ale nie dla PP tylko UC

  Odpowiedz
 13. akurat z tego co widze najbliższy UC jest chyba w zabrzu ale to i tak ze 45 km , no dziś lepsza wiadomość >>>przygotowanie przesyłki do doręczenia<<< czy mogę spodziewać się cła bez powiadomienia?????????

  Odpowiedz
 14. aha , nie wiem dlaczego narzekacie na kontakt telefoniczny z tym nieszczęsnym wer ,bynajmniej ja 2 razy połaczyłem sie bez pudła i dostałem info takie jakie było możliwe , szczęście czy coś????????

  Odpowiedz
  • Z WER to przypadek albo zmieniają coś na lepsze. Oby. Co do paczki, to nigdy nie widziałem takiego komunikatu, aby kontrola celna była na miejscu przeznaczenia no chyba, że mieszkasz w jednej z miejscowości gdzie jest inny WER i tam też jest UC to wtedy to ma jeszcze sens.

   Odpowiedz
 15. to jakaś paranoja, przesyłka z HK zamówiona 01.06.2016 wychodzi z HK w tym samym dniu , 06.06.2016 trafia na wer Warszawa od tej pory do 13.06 cisza aż pojawia się komunikat zatrzymana przez urząd celny , co ciekawe po jakiejś godzinie zmienia sie na zwolniona przez urząd celny dopiero po tych monitach dostaję waidomość że Element jest w toku kontroli celnej w miejscu przeznaczenia , to jak to w koncu jest?? zatrzymują , zwalniają a pozniej kontrolują?

  Odpowiedz
 16. Czy Urząd może zatrzymać przesyłkę z terenu UE? Towar został zakupiony w sklepie internetowym w Anglii; telefonicznie udzielono mi odpowiedzi, ze przesyłka z Anglii, ale towar nie. O co tu chodzi?

  Odpowiedz
 17. Witam, czekam na swoją przesyłkę, zapłaciłam za nią na alie 20$, przesyłka dotarła do WER Warszawa 6.05. a dziś dopiero wyświetliło się, że została zatrzymana przez urząd celny. Ktoś miał taką sytuację?? Bo jak prześwietliłam poprzednie posty to generalnie przesyłka zostawała zatrzymana tego samego dnia. Bardzo proszę o pomoc, to lampa Led. Nie ukrywam że trochę się boję…

  Odpowiedz
 18. Zatrzymanie przez urząd celny 2016-04-27 08:30 WER Warszawa
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-04-27 10:59 WER Warszawa

  Witam, przesyłka jeszcze musi dojść do WER Lublin, czy może zostać zatrzymana jeszcze w tamtejszym urzędzie celnym, czy poleci prosto do mnie?

  Odpowiedz
 19. Witam,

  Ja z kolei mam taki problem z którym nie wiem co zrobić, w lutym kupiłem w Malezji grę na konsolę o wartości 50 USD z przesyłką. Zapłaciłem za przesyłkę z trackingiem.
  Przesyłka została wysłana 2 marca, natomiast ostatnie 3 wpisy w trackingu wyglądają następująco:

  16 Mar 2016, 07:19:00AM Item processed France France
  16 Mar 2016, 07:19:00AM Item arrived at France France
  02 Mar 2016, 11:32:22AM Item dispatched out ROISSY COURRIER INTERNATIONAL MPC PMIH (KLIA)

  Czy jest możliwość, że moja przesyłka znajduje się w Polsce np. w WER Warszawa i z jakiegoś powodu jest tam przetrzymywana? Czy jest jakiś sposób na to aby się tego dowiedzieć ( pisać maile o przesyłkę na moje nazwisko i adres? )?
  Póki co żadnej informacji nie dostałem aby przesyłka była gdziekolwiek przetrzymywana.

  Powoli obawiam się, że to kolejna ( w tym roku zaginęły mi bez ślady 2 przesyłki z anglii ) przesyłka która wyparowała ;(

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 20. Witam, Mam troszkę inny problem. Próbuję odzyskać VAT za towar który odesłałem i dostałem już zwrot pieniędzy od sprzedawcy z Chin. Przesyłkę którą otrzymałem miała zaniżoną wartość przez sprzedawcę, ale i tak musiałem udowodnić prawdziwą wartość i zapłacić VAT. Wniosek o unieważnienie zgłoszenia celnego wysłałem do właściwego Urzędu Celnego, ale nie dawno otrzymałem informację, że muszę jeszcze dostarczyć dowód, że otrzymałem zwrot pieniędzy oraz przesłanie korespondencji ze sprzedającym dotyczącej uznania reklamacji towaru.
  W e-mailu od sprzedającego jest prośba bym zaniżył wartość przesyłki gdy będę ją odsyłał. Czy nie będę miał problemów gdy wyślę tą korespondencję do UC, w której sprzedawca sugeruje zaniżyć wartość w deklaracji celnej?.
  Czy w razie czego celnicy mają możliwość sprawdzić jaka była określona wartość na przesyłce która została wysłana jakiś czas temu?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 21. Witam chciałabym się spytać co zrobić w przypadku nie otrzymania jeszcze listu z uc Warszawa bo widzę na ali w śledzeniu przesyłki ze moja paczka (30 kapeluszy dziecięcych no name wartość 53 euro) -od 13 kwietnia br. mam sama do nich napisać i wysłać skany czy nadał czekać, jak będę mieć naliczone cło lub VAT? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 22. Ok dodzwoniłem się, i koleś powiedział że skoro dziś dopiero na śledzeniu paczki status się zmienił na zab to muszę czekać na ten list polecony z instrukcją albo jest możliwość że wyślą bez żadnych problemów……… więc mam nadzieje na tą drugą opcje, jak cos się zmieni dam znać

  i jeszcze raz super strona że tak szybko odpowiadacie !!!

  Odpowiedz
 23. Ok Czyli a)mam czekać na ten list, czy b) zadzwonić do nich i dadza mi maila na który mam im wysłać te dane żeby było szybciej.
  I czy to jest dobry numer ? 32 370 53 40 czy może jakiś inny jest bo ciągle zlbo nie odbierają albo zajęte

  Odpowiedz
  • Pisz maila do nich. Oni wyślą Ci elektronicznie co i jak – to bardzo przyspiesza. Telefon odpuść. Dodzwonić się nie można nigdy.

   Odpowiedz
 24. Nie nie mam na myśli ze list przyjdzie z prośba o wysłanie dowodu zapłaty ze ten przedmiot z chuin i skan dowodu (jak czytałem tu w komentarzach) czy może paczka przyjdzie bez tego ?

  Odpowiedz
 25. AA i chciałbym wiedzieć czy na 100% wyślą mi zawiadomienie żebym wysłał dowód zapłaty i skan dowodu czy jest możliwość że wyślą paczkę bez tego i na miejscu będe musiał zapłacic cło i vat?

  Odpowiedz
 26. SUPER STRONA i tak szybko odpowiadacie na pytania!! podobnego do mojego nie było:
  moje ostatnie statusy paczki wyglądają tak:
  REPUBLIC OF POLAND PLPLWAWA Handed over to Customs
  REPUBLIC OF POLAND PLPLWAWA Arrival at Sorting Center
  REPUBLIC OF POLAND PLPLWAWA Handed over to Customs

  Paczka zawiera fiolki z nie groźnym proszkiem w kilkunastu fiolkach o wartości około 2000zł
  Sprzedawca okpakował je specjalnie w opakowanie specjalnie nie związane z tym co w fiolkach naprawde jest. nie wiem jaką kwątą opisał paczkę ale rzecz w tym że niezależnie od wszystkiego jaka jest szansa że stwierdzą dużą wartość kilku fiolek? Czego powinienem się spodziewać? paczka waży kolo 05kg

  Odpowiedz
  • No jeśli zadeklarował kwotę 2000zł to cło i VAT. Pewnie UC wystosuje pismo z prośbą o przesłanie dowodu wpłaty oraz opisania zawartości celem dobrania stawki cła.
   Paczke i tak prześwietlą i zobaczą fiolki i mogą wtedy rozpakować i sprawdzić zawartość.

   Odpowiedz
   • Aha dobrze wiedzieć, myślałem ze tylko losowo otwierają. Tylko jestem pewien ze wartość zadeklarowana jest dużo mniejsza załóżmy 50$ i na przykładzie który tu czytałem ze jak widza cenę kilkadziesiąt dolarów a w środku biżuteria warta kilka tysięcy to się doczepia ale czy mogą się doczeic mojej pczki skoro chyba nie są w stanie ocenić prawdziwej wartości zawartości fiołek
    Ps
    Status się zmienił na :

    REPUBLIC OF POLAND PLPLZABA Handed over to Customs

    Odpowiedz
 27. Witam,zamowilem suplementy diety na tarczyce (duza paczka, tysiac sztuk tak aby na caly rok starczylo). Paczka nie mogla zostac wyslana do mojego wojewodztwa wiec wyslalem na adres rodziny. W systemie widnieje taka informacja
  Nadejście przesyłki 2016-03-01 07:48 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-03-02 17:34 International Postal System
  Co dalej robic? Tabletki na.pewno nie maja.zadnych nielegalnych subst. Nie wiem co robic bo dane na kopercie nie sa moimi danymi a nie chce rodzinie problemow robic

  Odpowiedz
 28. Nadejście przesyłki 2016-03-02 15:44 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-03-04 03:00 WER Warszawa

  Co robić w tej sytuacji?

  Odpowiedz
 29. Witam, również mam problem z cłem. Kupiłem na ioffer 7par Adidasów o wartosci 712zl.buty kupione na własny użytek poniewaz to dwa rozmiary i kazda para w innym kolorze. na zdjęciu widać ze to buty “adidas”. nie wiem czy przyznac sie do tej paczki i wysłac dokumenty czy poczekac az odesla do chinczyka i potem on wysle jescze raz.

  Odpowiedz
 30. Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych…jako,że jestem zielona w zamówieniach z Chin.
  Zamówiłam koc 1 szt dla siebie na Aliexpress za ok 12 $ i jest logowany na aukcji jako victorias secret i nic nie pisze na stronie, że to jest podróbka,dużo pozytywnych komentarzy o dobrej jakości od klientów i wszyscy zadowoleni. Teraz zastanawiam się czy nie anulować zamówienia bo nie wiem jakie mogą czekać mnie konsekwencje prawne? i czy to moja wina będzie, jeżeli chińczyk podaje w aukcji że sprzedaje oryginał a może nim nie być? jak jest z urzędem celnym? nie mam ochoty tracić nerwów przez jeden zwykły koc. Dlatego proszę Was o radę

  Odpowiedz
  • Napisz do sprzedawcy wprost, czy sprzedawany towar jest oryginalny. Lepiej unikać sytuacji w której UC poprosi Cie o przedstawienie dokumentów poświadczających oryginalność produktu jeśli wiesz, że oryginalny on nie jest.

   Odpowiedz
 31. Witam, dzisiaj dostałam list od poczty polskiej, ze moja paczka została zatrzymana przez urzad celny ze nie ma rachunku i musze pokazac dowod wpłaty, ze koszt 17zl brutto i mam 20dni na odp.Czy tylko ten koszt 17zł zapłace, czy jeszcze wiecej?

  Odpowiedz
  • Pierwsze słyszę aby w liście od poczty z UC była jakaś kwota podana. Oni zawsze prosili o dowód wpłaty i tyle. O tym ile się zapłaci, człowiek się dowiadywał jak paczka przyszła do odbioru i trzeba było płacić. Niestety nie umiem Ci pomóc. Nigdy nie spotkałem się z taką praktyką.

   Odpowiedz
 32. witam mam problem zakupiłem w Anglii pewien towar i firma podobno przez przypadek wysłała za dużą ilość. Towar szedł drogą morską z londynu do frankfurtu , tam zatrzymali go podobno celnicy bo niezgadzała się deklaracja z ilością jaka była w przesyłce. towar zatrzymali celnicy i podobno teraz ma być zapłacona kara za wstrzymanie go przez kilka dni u nich, naliczyli po 20 euro za sztukę za każdy dzień przetrzymania towaru u nich. W związku z tym mam pytanie czy faktycznie celnicy w Niemczech pobierają kary za magazynowanie towaru

  Odpowiedz
 33. Mam dokladnie ten sam problem. Moja przesylka jest w WER Warszawa od 23 stycznia i zero informacji wiecej. Mysle, ze znowu moga miec jakies opoznienia (ten sam problem byl w kwietniu). Gdyby przesylka wyladowala na cle to bylaby taka informacja.

  Odpowiedz
 34. Nadanie przesyłki 2016-01-15 17:10 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2016-01-16 18:58 GUANGZHOU
  Nadejście przesyłki 2016-01-27 19:30 WER Warszawa
  Ile paczka może być w WER Warszawa,bo jak widać od 27.01 status się nie zmeinia.

  Odpowiedz
 35. Witam, potrzebuję pomocy bo jestem zielony w kwestii przesyłek zagranicznych.

  Wysłanie przesyłki 2016-01-22 10:17 SINGAPORE SŘ1
  Nadejście przesyłki 2016-01-26 07:20 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-01-27 04:11 WER Warszawa

  Tak wygląda status mojej przesyłki. Z tego co widzę, w większości przypadków paczka która jest przez urząd celny zatrzymana, zostaje zwolniona jeszcze tego samego dnia. U mnie jednak celnicy trzymają ją już 3 dni. Co powinienem zrobić w owej sytuacji ?

  Odpowiedz
 36. Wczoraj dostałam list z urzędu celnego(data pisma 27.01
  ) w Zabrzu z prośbą o wyjaśnienia odnośnie paczki.
  Patrze na status przesyłki który wygląda następująco:

  2016.01.26 15:58 (GMT-7): Held by customs.International Postal System
  2016.01.26 11:40 (GMT-7): Item arrived.WER Zabrze
  2016.01.26 04:54 (GMT-7): Package sent.WER Warszawa
  2016.01.26 00:34 (GMT-7): Held by customs.WER Warszawa
  2016.01.24 05:17 (GMT-7): Item arrived.WER Warszawa

  Już po wszystkim czy pisać do nich maila z wyjaśnieniami?

  Odpowiedz
 37. Zamówiłem paczkę do Wrocławia i zatrzymała się w urzędzie celnym w Zabrzu. To znaczy, że muszę osobiście pojechać ją tam odebrać? Bo szczerze to w dni robocze w godzinach 7-15 nie mam kiedy.

  Odpowiedz
 38. Witam,mam pytanie ile mogą przetrzymywać w WER Warszawa paczkę,mają już 2 dni,martwię się bo mam tam 2 żywe rośliny i zrazy(patyczki do szczepienia drzewek)ze szkółki z usa.Wszystko opłacone,wypisane legalnie,zapłaciłem za całość ok.348$ ale wartość samego towaru jest mniejsza bo paszport fitosanitarny to 80$ a przesyłka 124$.Wszystko legalnie z dużej szkółki która nawet do Rosji wysyła 🙂

  Odpowiedz
 39. Witam, mam troszkę inne pytanie. Chciałbym wysłać do Turcji paczkę do 2kg. W środku znajdowałby się list, zdjęcia i jakaś drobna biżuteria wartości do 150 zł. Czy Zadeklarować wartość paczki na 150 zł? Napisać że jest w środku biżuteria? Czy odbiorca ponosi też jakieś opłaty? z góry dziękuję.

  Odpowiedz
 40. Witam. Kupiłam na Aliexpress 2x obudowy do dysku zewnętrznego i dostałam pismo z UC że mam wysłać paragon, faktura itp. tylko chodzi o to że w koszyku miałam jeszcze inne zakupy na łączną kwotę ok 30$ i zapłacone kartą debetową. Moje pytanie to jak mam wysłać potwierdzenie kupna jeśli nie mam wyszczególnionych kwot za każdy produkt. Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
 41. Jakie są konsekwencje kupna podróbki, jeśli towar zostanie zatrzymany przez Urząd Celny? Czy jest jakaś różnica w konsekwencjach w zależności od tego czy zakup był świadomy czy nie?

  Odpowiedz
 42. A ja mam taki problem- Moja przesyłka ma od 14.09 status WER warszawa. Kupiłam na aliexpres u jednego sprzedawcy bluzę z Mikim, jedna dotarła i okazało się, że ma metkę Disneya i na zdjęciach w aukcji potem zauważyłam, że była ta metka pokazana. Sprzedawca nie chce mi oddać zwrotu, bo uważa, że jak Urząd Celny w moim kraju zatrzymał towar to mój problem, Aliexpress stanął po stronie sprzedawcy i oddał mu pieniądze. Ja bardziej niż o bluzę to martwię się, czy nie będę miała jakiś problemów? Skąd jako konsument mam wiedzieć, czy dana bluza jest podróbką czy nie?

  Odpowiedz
 43. Witam, zamówiłem 2 telefony Xiaomi Mi4i, jeden dla siebie, drugi dla znajomego, nie są ( a raczej nie powinny być) podrobione, normalnie na zdjęciach na aukcji widać logo firmy itp. Mam w tym momencie taką sytuacje na trackingu :
  Wysłanie przesyłki 2015-10-20 12:23 SINGAPORE SŘ5
  Nadejście przesyłki 2015-10-26 02:27 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-10-26 14:44 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-10-26 21:48 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-10-27 03:44 WER Zabrze
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-10-27 08:04 International Postal System
  Zastanawiam się czy mam narazie czekać czy od razu dzwonić do urzędu celnego, właściwie pytam z ciekawości i niecierpliwości bo bardzo ciekawi mnie czy będę musiał zapłacić VAT czy jednak ominie mnie ta opłata. Pierwszy raz zamawiam z aliexpress i szczerze mówiąc jestem zielony w tym punkcie. Jak zobaczyłem, że paczka została wysłana z WER Warszawa to myślałem, że obejdzie się bez opłaty, a teraz sam nie wiem. Z góry dziękuje za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
 44. Witam zatrzymano mi paczkę w której było 5 dresów dziecięcych marki adidas, sprawdzono przez UC oryginalość produktu i okazało się że są to podróbki. Dziś dostałam pismo z kancelarii reprezentującej firmę adidas że proponują ugodę polegająca na niezwłocznym zaprzestaniu bezprawnego używania znaków towarowych należących do spółki Adidas, oraz zniszczenia przezemnie podrobionych towarów pod nadzorem celnym przy czym mogę sobie wybrać zakład utylizacyjny w załączeniu wysłano i wniosek wydanie pozwolenia na zniszczenie towaru w którym mam się podpisać pod tym iż ” oświadczam że pokryję koszty związane z przechowaniem, transportem, zniszczeniem oraz uiszczę opłatę za czynności kontroli celnej. Moje pytanie brzmi ile mogą wynosić takie koszty?? Czy to może być jedyna opcja załatwienia tej sprawy. Nadmieniam iż już zwróciłam się do sprzedawcy o zwrot pieniędzy gdyż aukcja nie była oznaczona że produkt jest nielegalny …

  Odpowiedz
 45. witam mam taki nietypowy problem, kupiłem przez konto PayPal koleżanki rzecz w Japonii,sprzedawca to wysłał na inny adres niż ma moja koleżanka.T.z. adres jest mój ale imię i nazwisko tej koleżanki bo przy zmianie adresu w koncie PayPal muśi byc imię i nazwisko własciciela konta,adres już może byc inny.Towar jest teraz na WER w-wa zatrzynany na cle,byłem tam..zarządali upoważnienia od tej że koleżanki bo jej nazwisko widneje na druku..oraz dowód zakupu.Wartość podana na paczce to 78$ a wartość jaką zapłacołęm przez PayPal to 520$.Zapomniałem dodac iż koleżanka niedawno wyjechała za granicę i na razie nie mam z nią kontaktu.Z tego co sie doczytałem to po 20 dniach paczka wraca do nadawcy, czy ja coś zapłące za przechowywanie tej paczki na UC ? czy jest jakiś inny sposób aby odebrac te paczkę? jak wygląda takie upowaznienie dla osoby trzeciej? tak samo jak pocztowe? czy będzie potrzebny skan dokumentu tej koleżanki z jej podpisem ? z góry dziękuje za info

  Odpowiedz
 46. Witam, chciałbym spytać jaki może być werdykt celnej w przypadku obudów na telefonyz logiem klubu piłkarskiego? Ilościowo trochę tego było, wysłane dałem. Status paczki – zatrzymana przez UC. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 47. Witam, zakupiłem kilka dni temu telefon ze strony chińskiej, otrzymałem produkt z Holandii cena produktu to 170$ po przeliczeniu tego przez bank wyszło 650zl , przesyłka szla dobrze gdy w Warszawie została zatrzymana przez UC ale została wypuszczona i zaraz w Gdańsku została zatrzymana oraz po chwili została zatrzymana ze wpisem “Zatrzymanie przesyłki w cle” dostałem dzień później list i zaznaczone w nim 2 punkty imię nazwisko i pesel oraz dane zakupu przesyłki. Czego mogę się spodziewać? Zapłacę clo i vat? czy samo clo? i jak to przeliczyć teraz jakie koszta wyjdą za to. Jeżeli to będzie vat to wyjdzie mi jakieś 150 zl a clo w jaki sposób się liczy? i co oznacza wgl taka sytuacja? Dlaczego mam płacić clo?

  Odpowiedz
 48. hej a jak wyglądaja zakupy z ali expres do niemiec . bo zamowiłam pare przesyłek za łączną kwote moze 100 euro i czy bede musiała płacić cło są to ubrania i nie żadne podróby 🙂 Dzięki z góry za odpowiedz 🙂

  Odpowiedz
 49. Niestety muszę zmartwić wszystkich liczących na to, że status Zatrzymanie przez urząd celny nie wymaga kontaktu z WER.

  Moja przesyłka właśnie wisi na tym statusie od 2 dni, a dzisiaj dostałem pismo z prośbą o dostarczenie dokumentów celem naliczenia stosownych opłat.

  Czytając ten tekst zakładałem, że warto poczekać, a okazuje się, że niepotrzebnie zmarnowałem 2 dni, a moja przesyłka nigdy nie uzyskała statusu Zatrzymanie na cle.

  Odpowiedz
 50. Pytanie, czy przy takim trackingu paczka z USA ma szanse być jeszcze gdzieś zatrzymana w cle ?
  Dodam tylko że docelowo paczka ma dotrzeć do Elbląga, czyli jest już baedzo blisko.
  Nadanie przesyłki 2015-08-11 17:56 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2015-08-12 11:24 ISC NEW YORK NY (USPS)
  Wysłanie przesyłki 2015-08-12 11:27 ISC NEW YORK NY (USPS)
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-08-14 09:35 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-08-15 00:07 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-08-15 07:25 WER Pruszcz Gd.
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-08-17 13:02 WER Pruszcz Gd.
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2015-08-17 13:03 WER Pruszcz Gd.

  Odpowiedz
 51. 21-Jul-2015 17:29 Received by Post Office
  23-Jul-2015 23:31 Departure export customs SHANGHAI
  28-Jul-2015 20:17 Arrival Import customs MILANO ROS.
  29-Jul-2015 12:06 Held by customs MILANO ROS.
  co wy na to?

  Odpowiedz
 52. Witam,

  Zamówiłam z Chin strój chińskiego smoka warty 500 dolarów. Jest mi bardzo potrzebny na występ we wrześniu (i dobrze byłoby zrobić jakieś próby…) , dlatego MUSZĘ go otrzymać najpóźniej w połowie sierpnia. Smok jednak został zatrzymany w cle i jest tam od 24.07. Dostałam list, wysłałam potrzebne dokumenty (dowód osobisty, dowód wpłaty oraz zrzut ekranu ze strony gdzie go zamówiłam). Od tamtej pory cisza… Co teraz? Mam nadzieję, że smok do mnie trafi na czas…

  Odpowiedz
  • Dzwoń do UC nawet codziennie i ich poganiaj. Bierne czekanie, to mówienie “mam czas”. Presja to najlepszy sposób aby oclili, “owatowali” i puścili do Ciebie. Inaczej bedą sie z tym bawić proceduralnie albo 14 albo 30 dni – już nie pamiętam. I puść skany dokumentów MAILEM – to bardzo przyspiesza.

   Odpowiedz
 53. witam serdecznie. zastanawia mnie jak traktowane są pay pal’owskie print screeny przez WER. Rozumiem, że na przesyłce może być zaniżona wartość. Dla przykładu w paczce z Japonii hebanowa figurka, rękodzieło za 1000 dolarów. Zapłacone przez Pay Pal 1000 dolarów. Przesyłka zatrzymana w cle, list w skrzynce, a w liście prośba o m.in. print screen z PP. Wysłam print screen i… pytanie skąd urzędnik wie, że print screen ma rzeczywistą wartość dla rzeczy której nie da się łatwo wycenić, bo może kosztować i 2000 a może i 300 dolarów? Skąd Pani Halina wie, że Pay Palowy print screen nie przeszedł fejsliftingu pod Photoshopem, gdzie z 1000 dolarów zrobiło się 500? Dla niej to ciągle radość dać kilka set złotych VATu i cła. Patrzy na zawartość i mówi: warte pińcset? No warte pińcset. Czy print screeny nie są masowo zafałszowywane?

  Odpowiedz
 54. Mam ten sam problem zamówiłem e papierosa zapłaciłem 85 Euro paczka jest zdeklarowana na 30$ i wisi od rana Zatrzymanie przez urząd celny WER Warszawa kiedy może zmienić się jej status ( od razu przyszykowałem potwierdzenia wszystkie )

  Odpowiedz
 55. Słyszałem, że jeśli nie odpowie się na wezwanie UC do przedstawienia dokumentów do opłaty celnej to paczka zostaje wysłana z powrotem do nadawcy i można wtedy otrzymać zwrot pieniędzy od sprzedającego. Czy to prawda?

  Odpowiedz
 56. witam. mam problem. zamówiłam ciuszki dla córek z alli i w statusie przesyłki jest ze paczka zatrzymana przez uc. dodam że wartość paczki to 76 dolarów. czy będę musiała płacić cło / vat ? jeśli tak to jaka mniej więcej to kwota ? pozdrawiam

  Odpowiedz
    • witam ponownie. mam jeszcze pytanko odnośnie paczki i opłat….w nocy zmienił się status przesyłki na ” wysłane” i teraz jest paczka w zabrzu. nie dostaliśmy żadnego pisna z uc . czy ta opłata przyjdzie nam wraz z przesyłką? płatna przy odbiorze? czy jak to wygląda ? pozdrawiam 🙂

     Odpowiedz
     • To znaczy zatrzymanie w cle nie jest równoznaczne z naliczeniem Cła i VATU. Zatrzymanie to tylko informacja, że tak może się stać i najczęściej tak się dzieje. W takim przypadku wysyłają do Ciebie list z prośbą o określenie co jest w paczce oraz informacja aby przesłać im dowód zakupu. Jak rozumiem ty takiego listu nie dostałaś? Jeśli masz status wysłane a listu nie dostałaś to jest bardzo duża szansa, że przesyłka przyjdzie bez żadnych opłat ani cła ani VATU. Odpowiadając na Twoje pytanie – wszystkie opłaty, płacisz przy odbiorze przesyłki, coś jak paczka za pobraniem:)

      Odpowiedz
      • dziękuję bardzo 🙂 listu od nich żadnego nie dostałam więc teraz czekam co będzie dalej : ) może obejdzie się bez opłaty 😉 pozdrawiam 🙂

       Odpowiedz
 57. Witam, zamówilam z chin towar. Niestety podałam zły adres. Z trackingu widzę, ze paczka ugrzęzła w Przemyślu. Czy jest szansa skierowanie paczki na mój adres jesli znam tylko nr przesyłki i adres z odbiorcą się nie zgadza(imię i nazwisko i Ares dostawy)?dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
 58. Witam nir mam czasu zeby oposac cala sytuacje tu jest numer przesylki z Chin prosze o pomoc bo nie rozumiem co jest grane Dziekuje RN622865115CN

  Odpowiedz
 59. Witam. Kupiłem z Rosji od osoby fizycznej słuchawki o wartości 580 Euro (oczywiście na użytek własny). Zadeklarowana wartość była 30$ i gift (co śmieszniejsze, nawet się tego nie domagałem, bo całkowicie o tym zapomniałem). Teraz dostałem pismo od WER Zabrze. Cło i VAT (i jakieś opłaty manipulacyjne?) pewnie wyjdą za to koszmarne, więc pytanie, czy da się to ominąć za pomocą, że towar faktycznie był prezentem od kolegi z Rosji? A co w przypadku, gdy byłem z wizytą w Rosji, zapomniałem sprzętu i kolega mi go odsyła?

  Odpowiedz
 60. Hehe, stanęło na tym,że napisałem pismo iż nie jestem w stanie już inaczej udowodnić im ,że tyle zapłaciłem skoro żaden dokument nie jest dla nich dobry. Zależy mi na czasie – jak najszybszym odebraniu maszyny ponieważ ponieważ mam poumawianych klientów.Poprosiłem też w piśmie o wymierzenie opłat celno-podatkowych wynikających z kontraktu.Cóż każdy dzień magazynowania naraża mnie na poważne straty 🙁 Szkoda ,że nie ma z ich strony dobrej woli i zrozumienia – strasznie to wszystko opieszale traktują…

  Odpowiedz
 61. Chodzi im o to jaką wartość zadeklarował sprzedawca przy wysyłce towaru (?).No zadeklarował taką jaką dostał UC razem z przesyłką.
  Ogólnie rzecz biorąc faktycznie cena wydaje się niska ale taka wynika z kontraktu ,który zawarliśmy z kontrahentem z Chin. Chodzi im jeszcze o dokument SAD ,o który jak pytam Chińczyków to robią oczy wielkie jak ich kraj :]

  Odpowiedz
  • hehe no dokładnie – deklaracje celną maja dołączona do przesyłki. Dodatkowo można im pokazać dowód wpłaty, że ich deklarowana kwota jest równa kwocie wpłaconej. SADu bym się spodziewał ale nie od Chińczyków – nie ma szans. Należy iść do pierwszej lepszej agencji celnej, dać im ze 200zł i niech wypełnią SAD za Pana w imieniu Chińczyków – oni niech się tylko podpiszą. Cokolwiek Pan kupił to cena musi być naprawdę dobra jeśli UC pomimo wielu papierów wiary nie daje nadal;)

   Odpowiedz
 62. Dzień dobry,
  Została do mnie wysłana przesyłka z Chin po podpisaniu kontraktu o dystrybucję.Jest to urządzenie której wartość wynosi ok 5500$ jednakże zapłaciłem za nią zadatek w wysokości 500$ i po potwierdzeniu jakości i efektywności według kontraktu jest zobowiązany do zamówienia 3 maszyn /mc w innym przypadku będę musiał dopłacić 2600$ do maszyny pilotażowej.Urządzenie w tej chwili leży na magazynie w WAW Okęcie.Po przesłaniu wszelkich wymaganych papierów łącznie z instrukcją w języku polskim,potwierdzeniami przelewu,kontraktem,tłumaczeniami i certyfikatami – UC żąda ode mnie dokumentów wywozowych z Chin a mój kontrahent twierdzi,że nic takiego nie ma.
  Co robić?

  Odpowiedz
  • Poprosić UC o wyjaśnienie co oni rozumieją pod pojęciem dokumentów wywozowych. Mam tu na myśli wzór dokumentu. Wypełnić, wysłać do Chińczyka by podpisał i zwrócić do UC.
   Dokument wywozowy to dość szerokie pojęcie – niech UC określi co autor miał na myśli, konkretnie. Dokumentem wywozowym może być dokument nadania.

   Odpowiedz
 63. Zostało to wysłane paczka small packet plus gdzie mogę to śledzić tylko do opuszczenia chin…czyli nie moge sprawdzić tak? Paczka na tylko jakas 1 zieloną pieczątkę,gdzie niestety nic nie moge odczytać..

  Odpowiedz
  • Generalnie przybijają wszystko. Jak zatrzymają to pieczątka, że zatrzymano i jak zwolnią później to kolejna pieczątka, że zwolniono. Najlepiej zweryfikuj po numerze listu przewozowego tej paczki. Będziesz wiedział czy była zatrzymana czy nie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz