Aliexpress: jesteśmy w czołówce państw kupujących z Chin

O tym, że mieszkańcy kraju nad Wisłą pokochali zakupy na AliExpress, nie trzeba nikogo przekonywać. Powstaje jednak pytanie, czemu wielu z nas decyduje się na zakupy w miejscu oddalonym fizycznie o tysiące kilometrów? Przecież czas oczekiwania na przesyłkę wynosi nawet kilka tygodni…

Ile osób robi zakupy na Aliexpress?

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w ogóle Polacy zainteresowali się tym portalem sprzedażowym, warto najpierw zdać sobie sprawę z tego, w jak ogromny zakresie jest on przez nas wykorzystywany.

Jeszcze dwa lata temu z możliwości zrealizowania zakupów na portalu chińskiego giganta skorzystało około 5 milionów polaków. Szacuje się, że w tym roku liczba ta przekroczy 7 milionów. Około 5 mionów osób miesięcznie przegląda ofertę portalu Aliexpress. Polacy są jednym z najchętniej wykorzystujących ten portal do zakupów narodem. Dlaczego tak się dzieje?

Ceny niższe niż w polskich sklepach

Nie da się ukryć, że produkty sprzedawane na Aliexpress są znacznie, tańsze niż te, które leżą na sklepowych półkach. Ceny potrafią być niższe nawet o połowę. Dlatego też wiele osób woli poczekać na dostawę z drugiego końca świata niż przepłacić i mieć go w ciągu godziny.

Na końcową cenę zamówienia wpływa jednak nie tylko sam koszt towaru, ale często także wysyłka. Na Aliexpress jest to najczęściej darmowa przesyłka, która jest wynikiem działań chińskiego rządu. Działania te polegają na dotowaniu przesyłek pocztowych, co ma powodować większy rozwój małych przedsiębiorstw. I działa to znakomicie, ponieważ efektem tego jest ogromna sprzedaż na całym świecie.

Ułatwienia ze strony sprzedawców

Cena to jednak nie wszystko, w końcu za towar trzeba jeszcze zapłacić, ale także skutecznie go zmówić. Chińczycy, widząc potencjał w handlowaniu z polakami, znaczącą im te zakupy ułatwiają.

Podstawową sprawą jest oczywiście bariera językowa, która w tym przypadku, czyli robienia zakupów w ojczystym języku sprzedawców, mogłaby nigdy nie dojść do skutku. Nawet prowadzenie sprzedaży po angielsku mogłoby niekiedy stanowić przeszkodę nie do przekroczenia dla wielu kupujących. Z tego też powodu portal Aliexpress wprowadził nie tylko wersję polską, ale również przelicznik na polską walutę. Aliexpress po polsku, choć nie jest oczywiście przetłumaczony idealnie, pozwala na w miarę proste i intuicyjne wykonywanie na nim zakupów.

Warto tu także wspomnieć kwestię płatności. Jak wiadomo, Polacy niezbyt przepadają za płatnością kartą przez internet. Z tego też powodu Aliexpress podpisał umowę z  operatorem płatności internetowych PayU i Przelewy24, co jeszcze bardziej przybliżyło ten sklep do polskiego odbiory.

Co warto kupować na Aliexpress?

Wie osób mimo wszystko, obawia się robienia zakupów w sklepie na drugim końcu świata. W końcu nieuczciwi sprzedawcy występują pod każdą szerokością geograficzną.

Wiele problemów potrafi rozwiązać Allinside.pl, na którym można znaleźć wyselekcjonowanych i zaufanych sprzedawców, którzy oferują sprawdzone i pewne produkty. Portal ten może też być ciekawym źródłem inspiracji na zakupy, które często są niezwykle utrudnione ze względu na ogromną ilość towarów.

Dodaj komentarz