Towar zatrzymany przez Urząd Celny

e-import.pl – Import towarów z Chin i nie tylko - Towar zatrzymany przez Urząd Celnywtorek, 10 grudnia 2013 22:11   Komentarzy: 277

Towar zatrzymany przez Urząd Celny – nie panikuj, działaj

Zakupy w Chinach to nie tylko świetny sposób na biznes i przyjemne transakcje. Czasem pojawiają się problemy spowodowane przez celników, którzy wykonują swoje obowiązki. Jeśli zatrzymają twoją paczkę, nie rozpaczaj. Towar zatrzymany przez Urząd Celny oznacza dla Ciebie straty. Każda godzina składowania towaru oznacza dodatkowe koszty. Czas przedsiębrać poważne kroki, które pomogą Ci odzyskać towar. Zapłata cła jest konieczna, gdy towar jest kupowany na firmę.

Aby uniknąć problemów z cłem warto na początek kupować małe partie towaru, a następnie, gdy już poznamy partnera, skusić się na większe zakupy. Pozwoli to na poznanie jakości produktu, a także na zapoznanie się z dość skomplikowanym prawem dotyczącym oclenia. Jeśli obliczasz samodzielnie stawkę cła, warto zapoznać się z naszym artykułem. Nie zapominaj o tym, że najważniejsze jest zapobieganie problemom, a nie gaszenie pożarów, gdy się pojawią. Niezbędną wiedzę zdobędziesz dzięki temu artykułowi.

Ważne jest także staranne dobieranie firm, z którymi współpracujesz. Na portalach pojawiają się firmy, które mają doskonałe strony internetowe oraz zdjęcia towaru, jednak działają fikcyjnie. W takim przypadku zatrzymanie towaru na granicy to świetna wymówka. Przed zakupem poszukaj opinii o danej firmie, dzięki czemu unikniesz problemów z towarem na granicy.

Powiadomienie listowne

Gdy towar nie może do Ciebie dotrzeć przez dłuższy czas, a tym obwiniasz za to firmę, z którą współpracujesz, możesz otrzymać list z Urzędu Celnego. Dzięki niemu dowiesz się, że towar zatrzymany przez Urząd Celny czeka na twoje wyjaśnienia. W takim przypadku trzeba opanować nerwy i uważnie przeczytać, czego dotyczyły uchybienia, które sprawiły, że towar zatrzymany przez Urząd Celny nie dotarł do Ciebie tak jak zawsze. To znacznie lepsza sytuacja niż brak powiadomienia w jakikolwiek sposób, gdyż nie naraża Cię na nerwy. Towar zatrzymany przez Urząd Celny, o ile był zakupiony w legalny sposób, a uchybienia dotyczyły jedynie oclenia, można dość łatwo odzyskać. Celnicy upominają się o cło, które nie zostało należycie odprowadzone. Zwykle w liście pojawia się prośba o przedstawienie dokumentu zakupu. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy podesłanie e-mailem zrzutu ekranu z aukcji oraz deklaracji podatkowej. Ściągniesz ją ze strony urzędu celnego. W takim przypadku paczka przychodzi pocztą. Podatek VAT oraz cło uzupełnisz, gdy odbierzesz paczkę. Należy liczyć się też z kosztami czynności odprawy celnej, czyli SAD. W takim przypadku zapłacisz należny podatek, ale otrzymasz towar, zatem skończy się na nieco droższym zakończeniu przygody. Znacznie gorsza sytuacja jest wtedy, gdy pragnąłeś zaoszczędzić na towarze i wysłano go do ciebie jako prezent. W takim razie będziesz musiał podać przekonywujące informacje na temat tego, kto i w jakich okolicznościach przesłał Ci towar.

Telefon do izby celnej

towar zatrzymany przez Urząd Celny

towar zatrzymany przez Urząd Celny

Pierwszą reakcją, która powinna nastąpić po tym, gdy zorientujesz się, że towar zatrzymany przez Urząd Celny czeka na granicy, jest telefon do informacji celnej lub wysłanie do nich wiadomości e-mail. Możesz zadzwonić na przykład wtedy, gdy klient przyśle Ci potwierdzenie nadania paczki, a ty dalej będziesz na niego czekeć.Gdy przesyłka jest paczką indywidualną, rzecz może być zatrzymana z powodu prawdopodobieństwa zaistnienia przemytu lub obawę celników o to, że są w niej materiały niebezpieczne. Na paczce znajduje się numer przesyłki, który powinien wystarczyć do identyfikacji przewoźnika. W trakcie rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się o tym, że nieprawidłowa dokumentacja lub problemy z samym towarem są przyczyną zatrzymania towaru są też luki w załączonej dokumentacji. W takim przypadku można się porozumieć z naszym kontrahentem oraz agencją celną. W przypadku dużych eksporterów towar jest wysyłany właśnie przez tego typu agencje. Jeśli twój partner handlowy oferuje sprzedaż podrobionych przedmiotów, nie będziesz mógł ich odzyskać. Towar zatrzymany przez Urząd Celny ulegnie zniszczeniu. Problemy pojawiają się także wtedy, gdy towar nie posiada stosownych oznaczeń, takich jak znaczek CE. Może się okazać także, że znaczek oznacza nie certyfikat a wyrażenie… China Export. Pisaliśmy o tym w artykule „Hurt z Chin

Problemy z podatkami

towar zatrzymany przez Urząd Celny

towar zatrzymany przez Urząd Celny

Podczas przeprowadzania transakcji warto zachować potwierdzenie zapłaty z paypal albo przelewu z twojego banku za towar, który zakupiłeś. Pomoże to w udowodnieniu, ile faktycznie wynosiła kwota przesyłki. Z tego powodu należy unikać jak ognia kupowania od osób, które nie mogą zaproponować żadnego potwierdzenia transakcji. Taka sytuacja zdarza się, gdy kupujemy osobiście i za gotówkę. O nieopłacalności takich kombinacji świadczą opisy niezadowolonych osób, które nie mogą teraz odzyskać swego towaru. Aby prawidłowo oclić towar, trzeba wiedzieć, jakie są poszczególne stawki cła na różne rodzaje przedmiotów. Informacje na ten temat znajdziesz na stronie naszej stronie „Isztar. Gdy nie posiadamy dokumentów na towar, możemy także próbować wytłumaczenia, że towar zatrzymany przez Urząd Celny jest prezentem. Niektóre osoby omijają dopuszczalną kwotę zadeklarowanej wartości towaru, wpisując nieprawdziwe dane. Oczywiście, takie zachowanie naraża na konsekwencje karne.

Problemy ze sprzedawcą

Niektórzy nieuczciwi sprzedawcy tłumaczą się, że towar zatrzymany przez Urząd Celny to przyczyna opóźnionej wysyłki. W rzeczywistości przedmioty mogły nigdy nie istnieć, a takie tłumaczenie jest jedynie wymówką. Jeśli sprzedawca twierdzi, że towar został zatrzymany na granicy, powinien nam dosłać potwierdzenie wysłania paczki. Z tego powodu warto wybierać płatności za pomocą PayPal, które pozwalają na cofnięcie wpłaty w przypadku problemów. Gdy kupujemy towar za pośrednictwem stron zrzeszających producentów, warto go poinformować o zaistniałych problemach.

Zapraszamy do komentowania artykułu – jeśli Twój towar też został zatrzymany na granicy, napisz o tym w komentarzu

Komentarze do artykułu:

 1. Nie paczka a list z dokumentami notarialnymi zostal zatrzymany przez WER Zabrze. List byl ubezpieczony na $500 poniewaz tyle kosztowaloby wyrobienie nowych dokumentow i nowa expresowa przesylka. Pierwsza kopia dokumentow byla bezplatna wiec wartosc przesylki byla zero natomiast za kopie nastepne juz sa oplaty.
  Gdzie to logika urzedu skarbowego?

 2. meak: napisz odwołanie z uzasadnieniem jak powyżej napisałeś i dołącz dokument potwierdzający zwolnienie z opłat pierwszej kopii. Nie spotkałem się z sytuacją aby ubezpieczenie było podstawą do naliczania opłat przesyłki zawierającej dokumenty!

 3. A mi właśnie pisze ze zatrzymano na granicy przez urzędników lecz nie dostaje pisma… Co robić?! Już od poczatku grudnia czekam

  • Dzwonić i jeszcze raz dzwonić do nich. W zależności od tego na którym WER został zatrzymany towar. Jak się dodzwonisz ustal tzw, numer magazynowy i mając go powołuj się na ten numer w ustalaniu z nimi losów przesyłki.

 4. Na stronie gdzie mogę śleddzić moją przesyłkę napisano, że ostała ona zatrzymana przez urząd celny WER Warszawa. Co mam robić??

 5. Jezeli przesyłka zatrzymana od 10 grudnia w sledzeniu przesyłek pisze doreczone wer wrocław i nadal nie mam wiesci o przesyłce?to co robic?
  Jezeli zatrzymał przesyłke urzad celny powinien ponformowac tak?jak dlgo mozna czekac i co robic?

  • Zasada jest taka, jeśli przesyłka jest zatrzymana w cle to max 2-3 dni i powinna być zwolniona jeżeli nie podlega ocleniu. Jeżeli podlega to Ty powinnaś dostać pismo realnie do 7 dni od statusu, że przesyłka jest zatrzymana w cle z informacją gdzie i jakie dokumenty dosłać (czyli informacja co jest zawartością oraz dowód wpłaty). W twoim przypadku 17 grudnia upłynął realny (nie formalny) termin aby albo zwolnili przesyłkę albo abyś dostała list. Należy niezwłocznie do nich zadzwonić i ustalić tzw. numer magazynowy Twojej przesyłki a następnie telefonicznie ustalić czy przesyłka podlega ocleniu (Ty wiesz najlepiej jaka jest jest wartość) czy nie. Jeżeli nie to ustalić powód jej przetrzymywania przez WER i zażądać natychmiastowego jej zwolnienia. Pewnie mieli dużo paczek i paczka wisi między zwolnieniem a nie wiadomo czym. Niestety polskie realia są masakryczne. WER w warszawie na Google + ma strone a ocena pracy tego WERU to 1 na 5 punktów. To daje obraz oceny pracy WERÓW w całej polsce. Masakra.

  • To prawda. Cechą wspólną WERów jest katastrofalna komunikacja telefoniczna. Spróbuj napisać maila i pisz codziennie aż odpiszą, że chcesz ustalić numer magazynowy oraz losy przesyłki. Powodzenia!

 6. witam
  mam pytanie
  towar zatrzymany wer w-wa
  towar wartosci 30$ nie są to zadne podróbki
  moje pytanie jest takie jak dostane list by powierdzic wartosc co mam zrobic problem polega na tym ze płacone było kartą nie paypalem,a koejna sprawa to ze płaciła inna osoba a do innej jest zaadresowane poprostu nie posiadałem karty z mozliwoscia płacena przez neta

  • Nic nie nie martw. Jak zatrzymali to zwolnią jeśli wartość jest taka jaką deklarujesz. Spróbuj zadzwonić do WER, ustal numer magazynowy przesyłki i dowiedź się czy przesyłka została zatrzymana w celu rutynowej kontroli czy też chcą dostać dowód wpłaty. Jeśli dowód wpłaty, weź go od osoby która płaciła (wyciąg z karty, z tej transakcji) i wyślij do nich mailem wraz z informacją co jest zawartością. Wtedy nie będziesz musiał czekać na list od nich tylko zwolnią przesyłkę na podstawie maila od Ciebie. Dużo szybsza droga:)

 7. jesli kontrola rutynowa i stwierdzą ze jest ok ile to moze potrwać?
  wartośc na 100% jest 30$ a zawartość to bielizna
  nie bedzie to miało znaczenia ze adres jest inny a inna osoba płaciła?
  a moze wysłać im tylko tak by widzieli tranzacje date i kwote a nie dane posiadacza karty?
  pozdrawiam i dzięki za odp.

  • jesli kontrola rutynowa i stwierdzą ze jest ok ile to moze potrwać?
   wartośc na 100% jest 30$ a zawartość to bielizna
   nie bedzie to miało znaczenia ze adres jest inny a inna osoba płaciła?
   a moze wysłać im tylko tak by widzieli tranzacje date i kwote a nie dane posiadacza karty?
   pozdrawiam i dzięki za odp.

 8. jesli dalej moge prosic o pomoc to dzwonic do UC?
  CZY WER W WA poczta?
  a moze jakies nr tel?
  do czego potrzebny mi jest nr magazynowy?

  • pon-pt 7:00-15:30
   Telefon: +48225481147
   Numer magazynowy nadawany jest przesyłce jako osobny wewnętrzny numer rozpoznawczy niezależny od pierwotnego numeru nadania. W kontaktach z WER należy własnie nim się posługiwać.

 9. Tak, ale taki numer jest nadawany jak przesyłka podlega kontroli. Jeśli celnik ma podejrzenie, że wartość przesyłki jest zaniżona to wtedy ją zatrzymuje i nadaje się jej numer magazynowy. To samo jeśli przesyłka ma wartość np 100$ wtedy tak samo. Wszystko co jest zatrzymane do kontroli, wyjaśnienia, oclenia, sprawdzenia dostaje numer magazynowy.

 10. moze i wysyłający zaniżył wartosc pewnie tak ale prawdziwa wartość jw pisałem to 30$ znając zycie to i od tego mogą naliczyć opłaty

 11. czy juz po wszytkim czy nie?
  Nadejście przesyłki 2015-01-05 23:49 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-07 01:39 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-01-07 21:28 WER Warszawa

  • Jeszcze nie:) Z WER z Warszawy paczka może trafić na WER w Zabrzu albo Wrocławiu. Poczekaj na następny status. Tak zdarza się rzadko, ale może się zdarzyć. Raczej na 90% paczka już idzie do Ciebie.

 12. Nadejście przesyłki 2015-01-05 23:49 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-07 01:39 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-01-07 21:28 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-01-08 10:24 WER Szczecin

 13. CZY TERAZ TO JUZ NAPEWNO KONIEC?
  Nadejście przesyłki 2015-01-05 23:49 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-07 01:39 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-01-07 21:28 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-01-08 10:24 WER Szczecin
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-08 13:51 WER Szczecin
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2015-01-08 13:51 WER Szczecin

 14. dziękuje Panu za informacje,sporo nerwówki było ale wazne ze jest ok zastanawia mnie jedno po co zatrzymali w wie potem sz nie by w koncu puscic hmm.

  • Wyobraź sobie, że jesteś Celnikiem. Leci sobie paczka na taśmie i ma zadeklarowaną wartość 30$ a w środku np. złota biżuteria o wartości 1000$:) Celnik nie wie, co jest w środku i bazuje na deklaracji celnej wartości. Więc bierze sobie wyrywkowo paczkę i patrzy. Jeśli uzna, że zawartość przesyłki odpowiada mniej więcej kwocie zadeklarowanej na liście przewozowym to puszcza ją dalej do odbiorcy. Ale jeśli zawartość wzbudza jego podejrzenia co do rzeczywistej wartości towaru to wtedy prosi o dokumenty potwierdzające kwotę transakcji.

 15. tylko ze na kopertach jest deklaracja sprzedającego ze to odziez iprzez koperte bez otwierania mozna zdecydowanie stwierdzic ze to odzież a nie np telefon

 16. Odzież odzieży nie równa:) A druga i myślę jeszcze ważniejsza rzecz niż wartość to ZNAK towarowy. Co jeśli w paczce był by „Adidas” albo „Nike” jak udowodnisz jego oryginalność?

  To drugie zadanie celników – nie dopuszczenie do wprowadzenia do obrotu podróbek.

 17. Mam pytanie 😉 Moja paczka wczoraj też wpadła w ręce celników i jej przebieg wygląda tak:
  Nadanie przesyłki 2014-12-24 13:04 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2014-12-30 10:31 BEIJING
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-09 14:08 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-01-09 22:58 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-01-10 02:40 WER Lublin

  Sęk w tym że w statusach PP nie ma komunikatu o zwolnieniu przesyłki przez urząd celny, a w WER Lublin o ile wiem chyba nie ma UC i jest to oddział końcowy (paczka idzie do lbn). Zawartość paczki to silniczki krokowe o wartości 40$ + 24$ przesyłka. Sądzicie że UC dał sobie spokój, czy po prostu puścili paczke i mogą mi jeszcze podesłać proforme z VATem do zapłacenia ?

 18. Witam.
  Mam i ja pytanie bo nie wiem co robić.
  Przesyłka została zatrzymana a to status
  Nadanie przesyłki 2015-01-05 12:28 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2015-01-08 17:23 HONG KONG AIR MAIL CENTRE
  Nadejście przesyłki 2015-01-11 19:58 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-12 03:25 WER Warszawa

  w środku są dwie rzeczy które nie jestem do końca pewien czy są z logo czy nie. Na aukcji nie było nic o tym ale te rzeczy wyglądały tak samo jak prawdziwe.
  Czy warto odzywać się do UC?
  Nie dostałem jeszcze żadnego pisma itd ponieważ stało się to dzisiaj.

  Pozdrawiam

 19. i na dodatek na paczce jest zaniżona wartość przesyłki, zapłaciłem za to 100 $ a na paczce jest chyba 15 $ czy to może być powodem zatrzymania?

  • Musisz poczekać 2-3 dni, potem dzwoń do nich jeśli status się nie zmieni. Wartość przesyłki zadeklarowana a rzeczywista to Twój najmniejszy problem. Zawsze dokumentem wpłaty udowodnisz prawdziwą wartość.
   Gorzej z „oryginalnością”…na razie nie odzywaj się do WER. Poczekajmy na rozwój sytuacji parę dni.

 20. Przyszło pismp z UC aby odesłać dowód wpłaty i zdjęcie aukcji. Odesłać te papiery? A jeśli okaże się że tam jest logo? Otwierają paczki czy tylko chodzi im o wyłudzenie kasy?

  • A gdzie kupowałeś towar? na ebay? Tak, musisz im wysłać dowód wpłaty i print-screena z ceną jaka tam była (po jakiej wygrałeś aukcje). Nic więcej nie dołączaj. To wszystko wyślij do nich mailem podając w temacie numer magazynowy przesyłki. Paczkę mogą otworzyć ale gdyby chcieli już by to zrobili. Tu bardziej chodzi o kwestie podatkowe.

 21. Nie, kupowałem na aliexpress. Czyli nic mi nie grozi jeśli im wyślę te dwa dokumenty? Jeśli by otworzyli nie przyszło by pismo o opłatach tylko pewnie inne tak?
  Dzięki za pomoc

  • Wydaje mi się, że wszystko powinno być ok. Nawet jeśli by otworzyli to też z automatu nie wiadomo czy towar ma podrobiony znak handlowy. To wymaga wyjaśnień. Wg mnie te dwa dokumenty powinny być wystarczające do zwolnienia przesyłki.

 22. Wysłałem im mailem dowód wpłaty i zrzut ekranu zakupionych przedmiotów. Wysłałem wczoraj o 17 jeszcze do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi ani status paczki się nie zmienił.

  • W poniedziałek do nich dzwoń i ustal czy dostali dokumenty i czy wszystko jest ok. Musisz to zrobić gdyż mail mógł nie dojść a Tobie czas leci na dostarczenie dokumentów. Masz bodajże 14 na to. Po tym terminie odeślą towar do nadawcy.

 23. Witam, piszę w takiej sprawie bo zatrzymali mi paczkę z USA. Paczka to prezent od siostry dla żony wartości 190$. Siostra wysyłając paczkę uwzględniła wartość 60$. Teraz napisała do mnie Agencja Celna Colex Sp.j. ze zajmie się moja sprawa. Paczka została zatrzymana w Porcie Lotniczym w Warszawie. Mam jakieś opłaty magazynowe, ale nie mam żadnego cła ani vatu. Co ja mam robić w tym przypadku? Prosze pomóżcie ?

 24. Skontaktowałem się z urzędem celnym telefonicznie dzisiaj i od razu tam Pan powiedział mi że dzisiaj zajmą się moja sprawą. I dotrzymał słowa bo paczka już idzie do mnie. Dziękuję za pomoc 🙂 pewnie przy odbiorze będzie do zapłacenia cło i vat.
  Pozdrawiam!

 25. Witajcie, mam pytanie, jak to jest, ponieważ, prawie codziennie coś do mnie przychodzi z Chin, są to niewielkie rzeczy elektroniczne za kwoty $1 do $4, raz na jakiś czas $10- 1 na kilka miesięcy.
  Tu się rodzi pytanie, czy Urząd Celny nie przyczepi się do mnie, chyba prowadzą jakieś dokumenty kto co kupił czy kto za ile co kupił?

 26. Nadanie przesyłki 2014-11-25 23:22 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2014-12-04 12:50 BEIJING
  Zatrzymanie przez urząd celny 2014-12-13 14:41 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2014-12-14 00:37 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2014-12-14 10:12 WER Szczecin
  Zatrzymanie przez urząd celny 2014-12-15 10:26 WER Szczecin
  Zatrzymanie przesyłki w cle 2014-12-15 10:26 WER Szczecin
  Rejestracja przesyłki 2015-01-12 13:59 WER Szczecin

 27. W paczce jest ponad 100 par majtek. Łączna kwota paczki to ponad 200 euro. O co chodzi z rejestracją przesyłki? Czy odeślą ją do adresata? Wiem że trzeba zapłacić cło i vat ale chodzi o to, że na 99% na zakupionych przedmiotach jest logo firmy co niestety ewidentnie wiąże się z karą patrząc na to jako na podróbki?
  Czy myślicie ze otworzyli paczkę czy chodzi im tylko o cło i vat? Co w takiej sytuacji radzicie zrobić ? Paczka o masie 7kg.

  • No to grubo. Zadzwoń do WER w Szczecinie, ustal numer magazynowy i powód zatrzymania. Nic nie odeślą do nadawcy. Jeśli towar ma znaki zastrzeżone to zostanie zniszczony ale również zostanie powiadomiony właściciel znaku towarowego, który na drodze postępowania cywilnego może dochodzić swoich praw za próbę wprowadzenia do obrotu podróbek towaru. To wersja optymistyczna. Bardziej pesymistyczna to Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, art 24: „Kto, za pomocą technicznych środków reprodukcji, kopiuje zewnętrzną postać produktu lub tak skopiowany wprowadza do obrotu, stwarzając tym możliwość wprowadzenia
   klientów w błąd co do tożsamości producenta lub produktu, czym wyrządza poważną szkodę przedsiębiorcy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” Tyle, że ty nie wprowadziłeś do obrotu bo towar został zatrzymany. Dodatkowo poczytaj art.305 ustawy Prawo własności przemysłowej.

   Dlatego zawsze przestrzegam i powtarzam, unikać podróbek jak ognia. Nie kupować jeżeli istnieje cień podejrzenia, że towar jest podróbką.

 28. Dzień dobry,

  Zamówiłem telefon o wartości $69 (nie jest to podróbka), paczka ma zadeklarowaną wartość $70 jak sądzę.
  Zamówienie w sklepie internetowym w Chinach, płatność PAYPAL’em.
  Oto jej status:

  Wysłanie przesyłki 2015-01-21 02:11 AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRE
  Nadejście przesyłki 2015-01-22 08:35 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-22 14:58

  Czy przy takiej wartości może zostać obciążona vatem/cłem?
  Czy jest szansa, że przyjdzie do mnie bez dodatkowych kosztów?
  Proszę o pomoc.

  • Szansa jest ale nikła. Wartość zadeklarowana powyżej 45 euro to z automatu idzie do oclenia i VATU. Chińczycy prawie nigdy nie deklarują faktycznej wartości towaru dlatego znakomita większość paczek udaje się dostarczyć bez Cła i VATU. To musiałeś kupić w jakimś nowym sklepie bo doświadczeni sprzedawcy w Chinach znają europejskie procedury i prawie nigdy prawdy na deklaracji nie piszą:)

   • Sklep: lightinthebox
    Tak mi się coś zdaje, że oni faktyczną wartość wpisują.
    Jeśli dojdzie do opłat – zapłacę od wartości $70 czy pomniejszoną o te wolne od kosztów 45 euro?

     • Czyli loteria.
      Czekam na zmianę statusu, zobaczymy jak się to potoczy.
      Dam znać 🙂
      Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam 🙂

      • Sprawa zakończona.
       Obiecałem, że opiszę co i jak.
       Oto szczególy:

       Zakupiłem telefon, zapłaciłem dokładnie $72.62.
       Waga paczki: 0,55kg, zadeklarowana wartość przez sklep $70. Paczka zatrzymana została na cle. Dwa dni później otrzymałem polecony z urzędu celnego z prośbą o dokumenty (dowód zakupu, skan dowodu itd). Wysłałem na adres email jedynie dwa PDF’y (zrzut z ekranu ze sklepu z historii zamówienia oraz skan dowodu osobistego). Następnego dnia na stronie poczty polskiej zmienił się status przesyłki (poprzedni „Zatrzymanie przez urząd celny”, nowy „Zwolnienie przesyłki przez urząd celny”). Dwa dni później był u mnie listonosz z paczuszką. Musiałem zapłacić dokładnie 65,85zł (sam vat).
       Wydaje mi się, że od początku roku zaczęła się jakaś akcja „trzepania” przesyłek. Znacznie więcej z nich trafia chyba do UC.
       Pozdrawiam,
       Benobi

        • Sklep zwróci mi 75% tego co musiałem zapłacić, więc nie jest źle. Wystarczyło do nich napisać.
         Pozdrawiam, Benobi

         • Żartujesz?:) W życiu nie spotkałem się z taką sytuacją. „Ryzyko” podatkowo – celne zawsze było po stronie kupującego. A to nowość! To trafiłeś na jakiegoś mega porządnego sprzedającego. To nie jest standard. Jestem zszokowany – pozytywnie:)

 29. Witam. Kupilem radio samochodowe, które zostało zastrzymane przez urzad celny. Wartość na liście przewozowym mam podane 60 dolarów ale rzeczywiscie zaplacilem 190 euro, która wartosc musze podać i czy zaplace cło i podatek ?

 30. itam.Zamówiłem na aliexpress dwa zegarki – podróbki Casio G-shock , oczywiscie na aukcji nie jest napisane ,ze jest to oryginalny G-shock , oraz nie ma zdjęc z logiem Casio. Z aukcji wynika,iż jest to no-name. Urząd Celny zatrzymał paczke i rząda ode mnie informacji o przesyłce (potwierdzenie zapłaty,opis zawartosci itd) , teraz pytanie – czy majac swiadomosc ze to podrobka, powinienem im napisac,ze zamowilem zegarek widoczny na aukcji i zadeklarowac wartosc 20$ ? Czy poprostu napisac do chinczyka i prosic go o zwrot kasy…

  • Na razie UC chce od Ciebie standardowych dokumentów. Dowód faktycznej zapłaty i opis zawartości czyli po prostu zegarki. Ta sama procedura jest nawet gdyby w środku był towar faktycznie no name. Ja mam pytanie skąd masz pewność, że to podróbka? Zakładasz tak po niskiej cenie – ok. Ale w opisie przedmiotu ani jego zdjęciach nie ma informacji o tym, że to „in style” albo „clon” lub coś podobnego. Więc poza niską ceną nic nie wskazuje na podróbkę – poza Twoimi domysłami. Ja bym wysłał to o co prosi UC. Dowód wpłaty i opis „zegarki” – powinny przejść bez problemów. Niemniej po raz setny piszę, nie kupujcie produktów jeśli jest choć cień podejrzeń, że mogą być podrobione.

 31. Witam ~
  Często robię zakupy w Korei i dzisiaj po raz pierwszy pokazało mi w trackingu, że przesyłka została zatrzymana na Wer w Warszawie. Wartość faktyczna przesyłki to $95, z tym że nie wiem ile sklep napisał na przesyłce. Cło mnie ominie, ale czy jest możliwość, że i ..VAT również? Patrząc po trackingu, przesyłka dzisiaj została wysłana dalej, prawdopodobnie do Pruszcza Gdańskiego

 32. Jednak nie poszło na Pruszcz tylko bezpośrednio do mnie na WerLisi Ogon – liczę więc na brak vatu xD Najwyraźniej dla celników moja przesyłka nie ma jednak dużej wartości

 33. Witam. Zamówiłam torebkę chanelka replika. Przelewu dokonałam 28 stycznia 2015. 4 lutego wysłalitowar z Chin. W Wer Warszawie byla dnia 7 lutego. I od tego dnia do dnia dzisiejszego przytrzymuja moja torebke. Jak dlugo mam jeszcze czekac??
  Nadanie przesyłki 2015-02-03 10:56 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2015-02-04 14:02 GUANGZHOU
  Nadejście przesyłki 2015-02-07 07:53 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-02-07 16:11

 34. Witam, mam problem bo nie dotarła do mnie paczka a sprzedający na zapytanie gdzie ona jest to odpowiedział ze na celnej. Ale czy to jest możliwe bo sprawdzałem śledzenie jej i takiej wiadomości nie ma. To jej numer nadania RN210817125CN Może ktoś wie co się dzieje z nią?

  • Chińczyk opowiada głupoty. Może i jest na celnej ale u niego w kraju! Paczki nie ma w jeszcze w Polsce. Spokojnie sprawdź sobie na stronie poczty polskiej status za tydzień albo dwa.

 35. Artur,
  polecam stronke do śledzenia paczek z
  Chintrack-chinapost.com/startairmail.php
  paczka rzeczywiście jest w celnym ale u niego w Chinach.

  Pozdrawiam

 36. Witam, kupiłam stroje do tańca, bez pośrednictwa żadnej strony, płatność Paypalem.
  To jest status przesyłki:
  Nadejście przesyłki 2015-02-15 01:50 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2015-02-15 18:48 CAIRO EMS. TRAFFIC CENTRE
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-02-17 19:56 WER Warszawa
  Zatrzymanie przesyłki w cle 2015-02-17 23:00 WER Warszawa

  Czy istnieje możliwość, że stroje dojdą do mnie w przeciągu tygodnia? I czy mogę coś zrobić, żeby to przyspieszyć?

  • Tak. Zadzwoń do WER Warszawa, ustal numer magazynowy przesyłki. Po ustaleniu zapytaj o powód zatrzymania. Jak Cło i VAT – doślij mailem skan wpłaty + oświadczenie co jest zawartością przesyłki. Zwolnią ją dużo szybciej. Inaczej będziesz czekać na list z poczty, który będzie zawierał prośbę o to samo co napisałem powyżej. Szkoda czasu:)

 37. Witam, od jakiegoś czasu prowadzę działalność zajmującą się sprzedażą elektroniki. od ponad roku sprowadzam przesyłki z chin, usa (większość z chin) i sprzedaje w polsce. W tym roku zatrzymano mi jedną przesyłkę, musiałem zapłacić cło. Domyślam się, że Powinienem płacić podatek za każdą taką przesyłkę ? nadmienię że ceny tych przesyłek wahają się od 10 do 100 $ sporadycznie 300$ (chińczyk deklaruję cenę zaniżoną) Jakie jest ryzyko że ktoś dopatrzy się że nie płacę od tego podatku i jaka jest kara ? Przesyłki mieszczą się w małych ,,chińskich pudełeczkach. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

  • Wyjaśnij co znaczy „działalność”? Masz na myśli działalność gospodarczą (zarejestrowaną firmę) czy działalność w sensie dosłownym? Jeśli to drugie to jest to temat rzeka…

 38. To jest działalność gospodarcza- zarejestrowana firma. Nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc działalność w sensie dosłownym.

  • Działalność to czynność. Odkurzanie w domu to działalność:) Wiec literalnie rzecz ujmując rzecz nielegalna może być działalnością np. handel narkotykami. Czyli prowadzisz DG. Ok, a teraz mi powiedz czy masz księgową swoją czy rozliczasz się sam z US? Jeśli towar kupujesz na firmę to przy sprzedaży doliczasz VAT więc sprawa jest prosta. Jeśli kupujesz na firmę a sprzedajesz „na lewo” to robisz koszty a zysków nie ma czyli to tylko kwestia czasu kiedy US zapuka do twoich drzwi.

 39. Przede wszystkim jestem na ryczałcie. Mam księgowego który rozlicza mnie tylko z PITu. A ewidencje przychodów i dzienne zestawienie sprzedaży- nieudokumentowanej uzupełniam sam. Mój przychód nie przekracza 7 tyś więc do US nie muszę nic płacić.

 40. Wiem 🙂 generalnie mam kilkaset artykułów w swoim asortymencie, a tylko kilka z nich pochodzi z chin, myślę że nie ma się o co martwić bo żeby coś się wydało to US musiałby sprawdzać pochodzenie każdego jednego towaru, wtedy oczywiście mam wydrukowane faktury od chińczyka.Poza tym każda przesyłka ma zaniżoną wartość i są to małe paczki.

 41. Witam, Chcę zakupić w USA na aukcji ebay (w sklepie internetowym) statyw do aparatu. Wartość przesyłki to 50$, wartość zadeklarowana paczki to 40$. Czy dobrze rozumiem, że będą mi naliczone opłaty: cło od 90$ a potem Vat od 94,5$? Czy mogę założyć, że w takiej sytuacji, kiedy z góry przekroczę przepisowe 45Euro – celnik nie zażąda ode mnie potwierdzenie przelewu, zdjęcia aukcji, itd.? Paczka trafi do mnie pod drzwi i naliczoną opłatę zapłacę dostarczycielowi/kurierowi? Chodzi mi po głowie jeszcze opcja zaniżenia wartości tak aby całość przesyłki mieściła się w przepisowych 45Euro ale paczka jest wielkości 70cmx25x15cm i waży ok. 3kg. To może wydać się podejrzane… Wartość realna zakupu przekracza 500$. Wg mnie to za duże ryzyko. Będę wdzięczny za odpowiedź.

  • Witaj. Cło i VAT jest liczone od wartości rzeczywistej. Jeśli towar kosztuje realnie 50$ i tyle zapłaciłeś i masz na to potwierdzenie przelewu, to od tego płacisz CŁO + VAT. Ale w twoim przypadku go nie płacisz bo 50$ to nie 45$ (choć kurs jest baaardzo zbliżony). To co zadeklaruje osoba która wysyła towar nie ma nic do rzeczy. Jeśli wartość realna przesyłki to 500$ to niestety od tego zapłacisz.

 42. Dziękuję za szybką odpowiedź:) Czy każda paczka jest kontrolowana przez celnika tzn. czy każda jest otwierana i wtedy określa się wartość produktu z tym co zostało zadeklarowane? Czy paczki są kontrolowane wyrywkowo lub gdy są podejrzenia że jest np. za duża a deklaracja opiewa na niską wartość?

 43. Witam moja przesyłka na monitoringu od 04.02.2015 tkwi na WER Warszawa myśle ze nie odzyskam juz została zaginiona na poczcie pytałam nic nie wiedza a reklamacje moze złozyc nadawca co o tymmyslicie

 44. Witam,
  Sprawa wygląda tak:

  Nadanie przesyłki 2015-03-18 18:08 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2015-03-27 20:15 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-03-28 01:12 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-03-29 00:32 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-03-29 10:32 WER Szczecin

  W środku są trzy paski o wartości 42 dolary, z logiem i prawdopodobnie podrobione. Więc jakie są szanse, że puszczą bez niczego paczkę do mnie? Otworzą paczkę? Jeśli tak, to czy ja mogę mieć jakiekolwiek nieprzyjemności z tego tytułu? Bo wg mnie sprawa wygląda tak: nie kupowałem ilości hurtowej i nie zamierzałem sprzedawać, oraz nigdy tego nie robiłem. Zgodnie z polityką aliexpress nie można sprzedawać podróbek, więc skoro nie było tam żadnego zamazywania loga, w opisie że to podróbka, oraz sprzedawca z 97% pozytywnych komentarzy mogłem założyć że to nie jest podróbka i jeśli zostanie zniszczona to mogę otworzyć spór i odzyskać pieniądze?

  Pozdrawiam

  • Szanse, że puszczą towar dalej nie sprawdzając są dość duże. Jeśli otworzą i rozpoczną postępowanie w sprawie wprowadzenia towarów z użyciem zastrzeżonych znaków towarowych, to Twoim najmniejszym problemem będzie zniszczenie podróbek. Spór oczywiście w takim wypadku możesz otworzyć i bez problemu oddadzą Ci pieniądze.

   • No właśnie z kilkoma takimi opiniami się spotkałem, tylko ja nie wprowadzam nigdzie ten towar do sprzedaży, kupuję na własny użytek (nawet na wypadek postępowania karnego mogę podać swoje konto na allegro, że nic nie sprzedaję), zresztą ilość też jest nieduża i czy wtedy prawnie to nie jestem ja oszukany? Skoro kupiłem na portalu gdzie jest zakazana sprzedaż podróbek, a zdjęcia nie były nigdzie zasłonięte ani rozmazane, czyli tak jakby nie mieli nic do ukrycia i mogłem założyć że to uczciwy sprzedawca? Dziękuję za szybką odpowiedź.

    • To, że kupowałeś bez znaków zastrzeżonych (i bez wiedzy o nich) to okoliczność łagodząca. Wydrukuj z Aliexpress pełen opis tego co kupiłeś i miej jako dowód. Wprowadzenie do obrotu to szerszy temat. Nie chodzi o to czy na handel ale że na teren Unii Europejskiej. Do tego poza karnymi problemami możesz mieć cywilne. UC powiadamia właściciela znaku towarowego o takiej sytuacji a oni mogą wystąpić na drogę cywilną. To oczywiście czarny scenariusz i dla „dużych” ryb. Ty jesteś osobą prywatną z 3 paskami wiec „niska szkodliwość” i umorzenie wg mnie. Póki co nic się nie martw!

 45. A okolicznością łagodzącą nie jest to, że nie miałem możliwości zbadać produktu i po prostu myślałem, że kupuję oryginał? Bo wydaje mi się że większe problemy powinny być wtedy, kiedy kupujesz produkt a tam w miejscu loga jest zamazany obraz, co jest równoznaczne z tym że nic legalnego w tym miejscu nie ma. Jeśli z kolei kupuje się towar gdzie sprzedawca jest na rynku dłuższy czas i zbiera dobre opinie, nie ukrywa żadnych znaczków, co może świadczyć o tym że sprzedaje towar oryginalny bo w innym wypadku miałby problemu. W tym momencie prawnie ja nie zostaje oszukany? Jest w ogóle szansa, że nie będę płacił cła, VATu i zwyczajnie dostanę przesyłkę bez problemów?

  • Generalnie masz racje. Ja prywatnie kupuje tak samo. Patrze, czy nic nie jest zamazane. Zamazanie (szczególnie nieudolne) jest po to abyś ty wiedział, że towar będzie miał znaczki oraz po to by nikt z Aliexpressu nie doczepił się do nich, że sprzedają nieoryginalne. Jak mówiłem, masz dużą szanse, że przesyłkę dostaniesz bez CLA i VATU (z uwagi na wartość poniżej 45 EURO) oraz bez problemów.

   • No właśnie, tylko jeśli będę musiał im coś wysłać potwierdzającego zakup, to muszę chyba wysłać zdjęcie aukcji z ceną, a tam wyraźnie jest logo producenta przez co mogą chcieć sprawdzić autentyczność produktu, czego troszkę się obawiam. No i drugi problem jest taki, że kupiliśmy z dziewczyną ileś rzeczy naraz, więc łączny przelew wyniósł więcej niż zapłaciliśmy za same paski. Ciekawe jak to wyjdzie i co Chińczyk napisał na paczce, czy przypadkiem nie zaniżył ceny itd… Teraz z racji tego, że jest niedziela chyba nie mam czego się spodziewać, że ze Szczecina wyślą ją do mnie i czekać do jutra rana, albo po północy? Zresztą naczytałem się sporo o WER w Zabrzu, a Szczecin wydaje się nieco bardziej tolerancyjny chociaż sam nie wiem.

    • Do cła czy VATU oni nie chcą wydruku opisu przedmiotu wraz z ceną tylko potwierdzenia wpłaty. Od tej kwoty liczą. Jak kupowałeś kilka rzeczy i jedną płatność no to faktycznie może być problem. Chińczyk na 99% wpisał niższa wartość niż rzeczywista. Spokojnie czekaj. Jutro koło 10:00 powinna być zmiana statusu.

 46. Witam,

  Ostatnio chciałem zakupić sobie okulary. Wyglądały nieźle, nie miały żadnego loga. Dopiero później, po sporej lekturce na temat zakupów z aliexpress, pojąłem na co natrafiłem i jakie są tego konsekwencje zakupu podróbek. Jak mówię, nie miały żadnego loga, tylko w opisie RB 4125. Dopiero później dowiedziałem się, że RB jest „chwytem” aby podpowiedzieć kupującemu, że chodzi o firmę Ray Ban – o której wcześniej nie miałem zielonego pojęcia. Co w takiej sytuacji? Kupować i później tłumaczyć swoją „niewiedzę”, kupować i zignorować wezwanie od UC, czy nie kupować? Mam dylemat, ponieważ zawód do którego aspiruję wymaga ode mnie niekaralności.

  • Niby to tylko głupie okulary… . Należy rozróżnić jeszcze dwie rzeczy. Zastrzeżona nazwa i wzór. Wyobraźmy sobie samochód jakiś popularny i charakterystyczny np. Fiata Multiple. To dobry przykład gdyż on jest popularny dlatego, że nie jest popularny heh. Ale ok. Jest charakterystyczny. Co by było gdyby ktoś w Chinach go skopiował i nazwał „X”? Czy byłaby to podróbka? Oczywiście tak bo każdy wie, czego to jest podróbka. Nikt natomiast nie przyczepił by się do nazwy bo taka nie istnieje. Teraz okulary „RB 4125”. Co to znaczy? Nic. Jak wygląda? Jak Ray Ban. Czy celnicy dysponują tabelą wzorcową wzorów użytkowych wszystkich zastrzeżonych produktów na świecie? nie. A nawet gdyby tak było, to nikt z linijką by nie mierzył, czy „RB 4125” to wymiarowo klon Ray Bana czy też ma inne wymiary a tym samym z formalnego punktu widzenia jest innym produktem. Nie bez powodu jest Panasanic, Sonyj, BWM, Canom itp:) Co najlepsze, te nazwy to nie nazwy podróbek tylko „oryginalnych” produktów! Nie wiem czy wiedzie, ale można zastrzec nazwę fonetycznie czyli tak jak się wymawia. Np. Czy mogę zrobić produkt i go nazwać „Panasonik”? Albo „Ldżi”? Otóz nie – nie mogę. Podsumowując mój bezsensowy wywód:) Ja bym zaryzykował. P.S. Nie kupuj żadnych okularów bez certyfikatu, że mają filtr UV 400 – zepsujesz oczy. Każde marketowe okulary (i Chińskie też) to powolna śmierć oczu a wiesz dlaczego? Jeśli na okularach za 20 zł pisze UV 400 to ściema. Twoje oczy na słońcu zwiększają źrenice (bo jest ciemniej) wpuszczając jednocześnie więcej czystych promieni UV do oczu! To jest masakra. Złudzenie, że nie „razi”! W rzeczywistości zabijasz oczy. Niestety okulary które mają filtr UV nie tylko na naklejce to parę stówek.

   • Znaczy się, okulary są niemalże repliką 1:1 Ray Banów. Mają nawet wygrawerowane malutkie logo na szkłach. Nie są tanie, ponad 30 dolarów. Więc to nie jest kwestia, że mają logo RB czy tam Raymond San, a przpominają oryginalne. To jest solidna replika z filtrem UV.

     • Dowiedziałem się, że to replika po głębszym wyciąganiu informacji. Widziałem sporo filmów z unboxingu na YT, oraz znalazłem recenzję sklepu na blogu. Gdybym tego nie zrobił dalej bym myślał, że są to fajnie wyglądające no-name’y. Przypominam, okulary nie mają żadnego loga na zdjęciach, a jedynym tropem to nazwa RB 4125 w tytule – wcześniej również nie wiedziałem, że istnieje jakaś firma Ray Ban co robi popularne okulary. Nie zrozumieliby tego?

 47. Nadanie przesyłki 2015-03-18 18:08 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2015-03-27 20:15 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-03-28 01:12 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-03-29 00:32 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-03-29 10:32 WER Szczecin
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-03-30 10:42 WER Szczecin
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2015-03-30 10:42 WER Szczecin

  Czyżby już koniec zmartwień? 🙂 O dziwo zwolniona została o 10:42, a pokazało się dopiero teraz.

 48. Chciałbym dowiedzieć się, co robi Urząd Celny gdy nie dostaną odpowiedzi na wezwanie? Przeglądając różne fora wiele osób pisało, że po prostu odsyłają paczkę do nadawcy bez zaglądania do środka. Czy to prawda?

 49. Witam. Kupiłem od kolegi na Białorusi przedwojenny wojskowy mundur, ponieważ od 20lat kolekcjonuje stare wojskowe przedmioty. Jednak zapłata nie w gotówce tylko wysyłam mu części do motocykla w równowartości. Dogadaliśmy się, że moja paczka startuje jak jego dotrze do mnie i ja zaakceptuję stan przedmiotu. Dzisiaj na stronie Poczty Polskiej znalazłem info ZATRZYMANIE PRZEZ URZĄD CELNY WER WARSZAWA. Wartość na paczce to 32$. Co ja mam teraz zrobić? pozdrawiam

  • Powiem Ci, że nie mam pojęcia. Ale na pewno zadzwoń do WER i ustal powód zatrzymania. 32$ to nie kwota do CŁA czy VATU. Natomiast nie wiem jak udowodnisz wartość przedmiotu. Oby z własnych tabel nie skorzystali bo nie wiadomo na ile to zostało wycenione.

 50. No dobra, ale jeśli dla świętego spokoju np.jutro wpłacę 32 dolce koledze na Białorusi,żeby mieć kwit to będzie ok. Nie będzie problemu, że płacę dopiero teraz?

  • To, że nikt nie odbiera to normalne. Nic nie wpłacaj. Dzwoń i czekaj na list od UC. Możesz wpłacić kiedy chcesz. Mogłeś być umówiony z kolegą, że wpłacisz kasę jak będziesz wiedział, że wysłał paczkę a nie tak w ciemno:) Towar puścił, więc ty wpłaciłeś. Proste.

 51. W tej chwili na stronie Poczty Polskiej jest info:
  Wysłanie przesyłki 2015-04-07 18:01 WER Warszawa
  Czy to oznacza, że ona idzie do mnie czy na urząd celny w mojej okolicy tzn.w Pruszkowie?

 52. I jeszcze jedno: właśnie rozmawiałem z nadawcą i na paczce wpisał podarunek i wartość 32$ W takim przypadku jak oni to wyliczą z kwoty podanej na paczce?

  • No to jak masz wysłanie przesyłki z WER to już nic nie powinno się stać. Oni obliczają cło na podstawie zawartości paczki oraz jej wartości. Jeżli wg. UC zadeklarowana wartość jest niższa niż wartość rzeczywista to wtedy stosują swoje tabele do obliczenia Cła.

 53. Witam zatrzymał mi paczkę urząd celny. Paczka miała wartość 10$ wysłana jako gift i zawsze dochodziły do mnie od tego sprzedawcy paczki aż do dziś. W paczce były 20 sztuk bokserki ck. Mogę się spodziewać jakiś większych konsekwencji?

 54. Witam,

  Mam pewien problem. Zamówiłem z aliexpress.com bokserki CK. Łącznie 4 paczki po 20szt. w kazdej. Jedna z paczek zostala bez problemow doreczona. Pozostale 3 jednak zostaly zatrzymane przez urzad celny, a ich status jest nastepujacy:
  Status przesyłki:Nazwa zdarzeniaData i czasJednostka pocztowaNadanie przesyłki2015-03-29 10:33International Postal SystemWysłanie przesyłki2015-04-02 15:17BEIJINGNadejście przesyłki2015-04-06 23:09WER WarszawaZatrzymanie przez urząd celny2015-04-08 02:37WER WarszawaWysłanie przesyłki2015-04-09 00:42WER WarszawaNadejście przesyłki2015-04-09 10:08WER SzczecinZatrzymanie przez urząd celny2015-04-09 12:35WER SzczecinZatrzymanie przesyłki w cle2015-04-09 12:36WER Szczecin

  Na aukcji nie ma loga producenta. Cena na paczce na pewno zaniżona. Czekam na jakieś rady. Dzwonić jaki jest powód zatrzymania?

     • Witam,
      Po telefonie do WER Szczecin, przesyłka została zatrzymana, ponieważ stwierdzono, że jest to towar podrobiony. Sprawa została zgłoszona przez UC do CK, co teraz?

      • Musisz się bronić. Jeżeli jak piszesz w ofercie sprzedającego nie było loga ani żadnych informacji mogących wskazywać, że to podróbki to wydrukuj cały opis i wyślij do nich mailem. To może być okoliczność łagodząca gdyż nie miałeś świadomości co kupujesz. Tak naprawdę zostałeś oszukany i wprowadzony w błąd. Otwórz spór na Aliexpress ze sprzedającym i zażądaj 100% zwrotu pieniędzy gdyż towar przepadnie to po pierwsze, po drugie zostałeś oszukany.

       • Kontaktowałem się z WER Szczecin jedynie telefonicznie, wszelkie dokumenty zostaną przesłane drogą pocztową. Czy nie lepiej nie przyznawać się do zamówionego towaru, potraktować to jako pomyłka i że tego nie zamawiałem?

        • Nie umiem Ci na to pytanie odpowiedzieć. Moge jedynie powiedzieć co ja bym zrobił. Ja bym nie zaprzeczał gdyż już jedną paczkę odebrałeś więc udowodnienie Ci trzech pozostałych to żaden problem. Po drugie dlaczego masz bać się faktu, że zostałeś oszukany i wprowadzony w błąd? Wg mnie to Ty jesteś pokrzywdzonym tej sytuacji a nie winnym. Nie traktuj tego wiążąco – to tylko moja prywatna opinia.

 55. Witam, kolego Piotrze mam ten sam problem zatrzymali mi paczkę z 20 sztukami bokserek ck w WER Zabrze. Nie mogę się do nich dodzwonić. Jak byś coś wiedział więcej w swojej sprawie to daj znać pozdrawiam.

 56. gość na bazarku sprzedawał tytoń ze swojej własnej plantacji, kupiłem na spróbowanie bratu w prezencie- gość mi odmierzył kilo. wysłałem to paczką i nawet ją ubezpieczyłem. nie pomyślałem że nie wolno przesyłać tak luzem tytoniu bez banderoli. paczka została zatrzymana w WER Zabrze. I co teraz? czy będą mnie wzywać? nie mam paragonu ani nic, jaka kara mi grozi czy grzywna czy akcyza do zapłaty? jak długo czekać? dzwonić do nich i pytać czy liczyć że sobie zapomną?

  • Generalnie przybijają wszystko. Jak zatrzymają to pieczątka, że zatrzymano i jak zwolnią później to kolejna pieczątka, że zwolniono. Najlepiej zweryfikuj po numerze listu przewozowego tej paczki. Będziesz wiedział czy była zatrzymana czy nie.

 57. Zostało to wysłane paczka small packet plus gdzie mogę to śledzić tylko do opuszczenia chin…czyli nie moge sprawdzić tak? Paczka na tylko jakas 1 zieloną pieczątkę,gdzie niestety nic nie moge odczytać..

 58. Dzień dobry,
  Została do mnie wysłana przesyłka z Chin po podpisaniu kontraktu o dystrybucję.Jest to urządzenie której wartość wynosi ok 5500$ jednakże zapłaciłem za nią zadatek w wysokości 500$ i po potwierdzeniu jakości i efektywności według kontraktu jest zobowiązany do zamówienia 3 maszyn /mc w innym przypadku będę musiał dopłacić 2600$ do maszyny pilotażowej.Urządzenie w tej chwili leży na magazynie w WAW Okęcie.Po przesłaniu wszelkich wymaganych papierów łącznie z instrukcją w języku polskim,potwierdzeniami przelewu,kontraktem,tłumaczeniami i certyfikatami – UC żąda ode mnie dokumentów wywozowych z Chin a mój kontrahent twierdzi,że nic takiego nie ma.
  Co robić?

  • Poprosić UC o wyjaśnienie co oni rozumieją pod pojęciem dokumentów wywozowych. Mam tu na myśli wzór dokumentu. Wypełnić, wysłać do Chińczyka by podpisał i zwrócić do UC.
   Dokument wywozowy to dość szerokie pojęcie – niech UC określi co autor miał na myśli, konkretnie. Dokumentem wywozowym może być dokument nadania.

 59. Chodzi im o to jaką wartość zadeklarował sprzedawca przy wysyłce towaru (?).No zadeklarował taką jaką dostał UC razem z przesyłką.
  Ogólnie rzecz biorąc faktycznie cena wydaje się niska ale taka wynika z kontraktu ,który zawarliśmy z kontrahentem z Chin. Chodzi im jeszcze o dokument SAD ,o który jak pytam Chińczyków to robią oczy wielkie jak ich kraj :]

  • hehe no dokładnie – deklaracje celną maja dołączona do przesyłki. Dodatkowo można im pokazać dowód wpłaty, że ich deklarowana kwota jest równa kwocie wpłaconej. SADu bym się spodziewał ale nie od Chińczyków – nie ma szans. Należy iść do pierwszej lepszej agencji celnej, dać im ze 200zł i niech wypełnią SAD za Pana w imieniu Chińczyków – oni niech się tylko podpiszą. Cokolwiek Pan kupił to cena musi być naprawdę dobra jeśli UC pomimo wielu papierów wiary nie daje nadal;)

 60. Hehe, stanęło na tym,że napisałem pismo iż nie jestem w stanie już inaczej udowodnić im ,że tyle zapłaciłem skoro żaden dokument nie jest dla nich dobry. Zależy mi na czasie – jak najszybszym odebraniu maszyny ponieważ ponieważ mam poumawianych klientów.Poprosiłem też w piśmie o wymierzenie opłat celno-podatkowych wynikających z kontraktu.Cóż każdy dzień magazynowania naraża mnie na poważne straty 🙁 Szkoda ,że nie ma z ich strony dobrej woli i zrozumienia – strasznie to wszystko opieszale traktują…

 61. Witam. Kupiłem z Rosji od osoby fizycznej słuchawki o wartości 580 Euro (oczywiście na użytek własny). Zadeklarowana wartość była 30$ i gift (co śmieszniejsze, nawet się tego nie domagałem, bo całkowicie o tym zapomniałem). Teraz dostałem pismo od WER Zabrze. Cło i VAT (i jakieś opłaty manipulacyjne?) pewnie wyjdą za to koszmarne, więc pytanie, czy da się to ominąć za pomocą, że towar faktycznie był prezentem od kolegi z Rosji? A co w przypadku, gdy byłem z wizytą w Rosji, zapomniałem sprzętu i kolega mi go odsyła?

 62. Witam nir mam czasu zeby oposac cala sytuacje tu jest numer przesylki z Chin prosze o pomoc bo nie rozumiem co jest grane Dziekuje RN622865115CN

 63. Witam, zamówilam z chin towar. Niestety podałam zły adres. Z trackingu widzę, ze paczka ugrzęzła w Przemyślu. Czy jest szansa skierowanie paczki na mój adres jesli znam tylko nr przesyłki i adres z odbiorcą się nie zgadza(imię i nazwisko i Ares dostawy)?dziękuję za odpowiedź

 64. witam. mam problem. zamówiłam ciuszki dla córek z alli i w statusie przesyłki jest ze paczka zatrzymana przez uc. dodam że wartość paczki to 76 dolarów. czy będę musiała płacić cło / vat ? jeśli tak to jaka mniej więcej to kwota ? pozdrawiam

    • witam ponownie. mam jeszcze pytanko odnośnie paczki i opłat….w nocy zmienił się status przesyłki na ” wysłane” i teraz jest paczka w zabrzu. nie dostaliśmy żadnego pisna z uc . czy ta opłata przyjdzie nam wraz z przesyłką? płatna przy odbiorze? czy jak to wygląda ? pozdrawiam 🙂

     • To znaczy zatrzymanie w cle nie jest równoznaczne z naliczeniem Cła i VATU. Zatrzymanie to tylko informacja, że tak może się stać i najczęściej tak się dzieje. W takim przypadku wysyłają do Ciebie list z prośbą o określenie co jest w paczce oraz informacja aby przesłać im dowód zakupu. Jak rozumiem ty takiego listu nie dostałaś? Jeśli masz status wysłane a listu nie dostałaś to jest bardzo duża szansa, że przesyłka przyjdzie bez żadnych opłat ani cła ani VATU. Odpowiadając na Twoje pytanie – wszystkie opłaty, płacisz przy odbiorze przesyłki, coś jak paczka za pobraniem:)

      • dziękuję bardzo 🙂 listu od nich żadnego nie dostałam więc teraz czekam co będzie dalej : ) może obejdzie się bez opłaty 😉 pozdrawiam 🙂

 65. Słyszałem, że jeśli nie odpowie się na wezwanie UC do przedstawienia dokumentów do opłaty celnej to paczka zostaje wysłana z powrotem do nadawcy i można wtedy otrzymać zwrot pieniędzy od sprzedającego. Czy to prawda?

 66. Mam ten sam problem zamówiłem e papierosa zapłaciłem 85 Euro paczka jest zdeklarowana na 30$ i wisi od rana Zatrzymanie przez urząd celny WER Warszawa kiedy może zmienić się jej status ( od razu przyszykowałem potwierdzenia wszystkie )

 67. witam serdecznie. zastanawia mnie jak traktowane są pay pal’owskie print screeny przez WER. Rozumiem, że na przesyłce może być zaniżona wartość. Dla przykładu w paczce z Japonii hebanowa figurka, rękodzieło za 1000 dolarów. Zapłacone przez Pay Pal 1000 dolarów. Przesyłka zatrzymana w cle, list w skrzynce, a w liście prośba o m.in. print screen z PP. Wysłam print screen i… pytanie skąd urzędnik wie, że print screen ma rzeczywistą wartość dla rzeczy której nie da się łatwo wycenić, bo może kosztować i 2000 a może i 300 dolarów? Skąd Pani Halina wie, że Pay Palowy print screen nie przeszedł fejsliftingu pod Photoshopem, gdzie z 1000 dolarów zrobiło się 500? Dla niej to ciągle radość dać kilka set złotych VATu i cła. Patrzy na zawartość i mówi: warte pińcset? No warte pińcset. Czy print screeny nie są masowo zafałszowywane?

 68. Witam,

  Zamówiłam z Chin strój chińskiego smoka warty 500 dolarów. Jest mi bardzo potrzebny na występ we wrześniu (i dobrze byłoby zrobić jakieś próby…) , dlatego MUSZĘ go otrzymać najpóźniej w połowie sierpnia. Smok jednak został zatrzymany w cle i jest tam od 24.07. Dostałam list, wysłałam potrzebne dokumenty (dowód osobisty, dowód wpłaty oraz zrzut ekranu ze strony gdzie go zamówiłam). Od tamtej pory cisza… Co teraz? Mam nadzieję, że smok do mnie trafi na czas…

  • Dzwoń do UC nawet codziennie i ich poganiaj. Bierne czekanie, to mówienie „mam czas”. Presja to najlepszy sposób aby oclili, „owatowali” i puścili do Ciebie. Inaczej bedą sie z tym bawić proceduralnie albo 14 albo 30 dni – już nie pamiętam. I puść skany dokumentów MAILEM – to bardzo przyspiesza.

 69. 21-Jul-2015 17:29 Received by Post Office
  23-Jul-2015 23:31 Departure export customs SHANGHAI
  28-Jul-2015 20:17 Arrival Import customs MILANO ROS.
  29-Jul-2015 12:06 Held by customs MILANO ROS.
  co wy na to?

 70. Pytanie, czy przy takim trackingu paczka z USA ma szanse być jeszcze gdzieś zatrzymana w cle ?
  Dodam tylko że docelowo paczka ma dotrzeć do Elbląga, czyli jest już baedzo blisko.
  Nadanie przesyłki 2015-08-11 17:56 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2015-08-12 11:24 ISC NEW YORK NY (USPS)
  Wysłanie przesyłki 2015-08-12 11:27 ISC NEW YORK NY (USPS)
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-08-14 09:35 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-08-15 00:07 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-08-15 07:25 WER Pruszcz Gd.
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-08-17 13:02 WER Pruszcz Gd.
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2015-08-17 13:03 WER Pruszcz Gd.

 71. Niestety muszę zmartwić wszystkich liczących na to, że status Zatrzymanie przez urząd celny nie wymaga kontaktu z WER.

  Moja przesyłka właśnie wisi na tym statusie od 2 dni, a dzisiaj dostałem pismo z prośbą o dostarczenie dokumentów celem naliczenia stosownych opłat.

  Czytając ten tekst zakładałem, że warto poczekać, a okazuje się, że niepotrzebnie zmarnowałem 2 dni, a moja przesyłka nigdy nie uzyskała statusu Zatrzymanie na cle.

 72. hej a jak wyglądaja zakupy z ali expres do niemiec . bo zamowiłam pare przesyłek za łączną kwote moze 100 euro i czy bede musiała płacić cło są to ubrania i nie żadne podróby 🙂 Dzięki z góry za odpowiedz 🙂

 73. Witam, zakupiłem kilka dni temu telefon ze strony chińskiej, otrzymałem produkt z Holandii cena produktu to 170$ po przeliczeniu tego przez bank wyszło 650zl , przesyłka szla dobrze gdy w Warszawie została zatrzymana przez UC ale została wypuszczona i zaraz w Gdańsku została zatrzymana oraz po chwili została zatrzymana ze wpisem „Zatrzymanie przesyłki w cle” dostałem dzień później list i zaznaczone w nim 2 punkty imię nazwisko i pesel oraz dane zakupu przesyłki. Czego mogę się spodziewać? Zapłacę clo i vat? czy samo clo? i jak to przeliczyć teraz jakie koszta wyjdą za to. Jeżeli to będzie vat to wyjdzie mi jakieś 150 zl a clo w jaki sposób się liczy? i co oznacza wgl taka sytuacja? Dlaczego mam płacić clo?

 74. Witam, chciałbym spytać jaki może być werdykt celnej w przypadku obudów na telefonyz logiem klubu piłkarskiego? Ilościowo trochę tego było, wysłane dałem. Status paczki – zatrzymana przez UC. Pozdrawiam

 75. witam mam taki nietypowy problem, kupiłem przez konto PayPal koleżanki rzecz w Japonii,sprzedawca to wysłał na inny adres niż ma moja koleżanka.T.z. adres jest mój ale imię i nazwisko tej koleżanki bo przy zmianie adresu w koncie PayPal muśi byc imię i nazwisko własciciela konta,adres już może byc inny.Towar jest teraz na WER w-wa zatrzynany na cle,byłem tam..zarządali upoważnienia od tej że koleżanki bo jej nazwisko widneje na druku..oraz dowód zakupu.Wartość podana na paczce to 78$ a wartość jaką zapłacołęm przez PayPal to 520$.Zapomniałem dodac iż koleżanka niedawno wyjechała za granicę i na razie nie mam z nią kontaktu.Z tego co sie doczytałem to po 20 dniach paczka wraca do nadawcy, czy ja coś zapłące za przechowywanie tej paczki na UC ? czy jest jakiś inny sposób aby odebrac te paczkę? jak wygląda takie upowaznienie dla osoby trzeciej? tak samo jak pocztowe? czy będzie potrzebny skan dokumentu tej koleżanki z jej podpisem ? z góry dziękuje za info

 76. Witam zatrzymano mi paczkę w której było 5 dresów dziecięcych marki adidas, sprawdzono przez UC oryginalość produktu i okazało się że są to podróbki. Dziś dostałam pismo z kancelarii reprezentującej firmę adidas że proponują ugodę polegająca na niezwłocznym zaprzestaniu bezprawnego używania znaków towarowych należących do spółki Adidas, oraz zniszczenia przezemnie podrobionych towarów pod nadzorem celnym przy czym mogę sobie wybrać zakład utylizacyjny w załączeniu wysłano i wniosek wydanie pozwolenia na zniszczenie towaru w którym mam się podpisać pod tym iż ” oświadczam że pokryję koszty związane z przechowaniem, transportem, zniszczeniem oraz uiszczę opłatę za czynności kontroli celnej. Moje pytanie brzmi ile mogą wynosić takie koszty?? Czy to może być jedyna opcja załatwienia tej sprawy. Nadmieniam iż już zwróciłam się do sprzedawcy o zwrot pieniędzy gdyż aukcja nie była oznaczona że produkt jest nielegalny …

 77. Witam, zamówiłem 2 telefony Xiaomi Mi4i, jeden dla siebie, drugi dla znajomego, nie są ( a raczej nie powinny być) podrobione, normalnie na zdjęciach na aukcji widać logo firmy itp. Mam w tym momencie taką sytuacje na trackingu :
  Wysłanie przesyłki 2015-10-20 12:23 SINGAPORE SŘ5
  Nadejście przesyłki 2015-10-26 02:27 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-10-26 14:44 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-10-26 21:48 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-10-27 03:44 WER Zabrze
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-10-27 08:04 International Postal System
  Zastanawiam się czy mam narazie czekać czy od razu dzwonić do urzędu celnego, właściwie pytam z ciekawości i niecierpliwości bo bardzo ciekawi mnie czy będę musiał zapłacić VAT czy jednak ominie mnie ta opłata. Pierwszy raz zamawiam z aliexpress i szczerze mówiąc jestem zielony w tym punkcie. Jak zobaczyłem, że paczka została wysłana z WER Warszawa to myślałem, że obejdzie się bez opłaty, a teraz sam nie wiem. Z góry dziękuje za odpowiedź 🙂

 78. A ja mam taki problem- Moja przesyłka ma od 14.09 status WER warszawa. Kupiłam na aliexpres u jednego sprzedawcy bluzę z Mikim, jedna dotarła i okazało się, że ma metkę Disneya i na zdjęciach w aukcji potem zauważyłam, że była ta metka pokazana. Sprzedawca nie chce mi oddać zwrotu, bo uważa, że jak Urząd Celny w moim kraju zatrzymał towar to mój problem, Aliexpress stanął po stronie sprzedawcy i oddał mu pieniądze. Ja bardziej niż o bluzę to martwię się, czy nie będę miała jakiś problemów? Skąd jako konsument mam wiedzieć, czy dana bluza jest podróbką czy nie?

 79. Jakie są konsekwencje kupna podróbki, jeśli towar zostanie zatrzymany przez Urząd Celny? Czy jest jakaś różnica w konsekwencjach w zależności od tego czy zakup był świadomy czy nie?

 80. Witam. Kupiłam na Aliexpress 2x obudowy do dysku zewnętrznego i dostałam pismo z UC że mam wysłać paragon, faktura itp. tylko chodzi o to że w koszyku miałam jeszcze inne zakupy na łączną kwotę ok 30$ i zapłacone kartą debetową. Moje pytanie to jak mam wysłać potwierdzenie kupna jeśli nie mam wyszczególnionych kwot za każdy produkt. Z góry dziękuję za odpowiedź

 81. Witam, mam troszkę inne pytanie. Chciałbym wysłać do Turcji paczkę do 2kg. W środku znajdowałby się list, zdjęcia i jakaś drobna biżuteria wartości do 150 zł. Czy Zadeklarować wartość paczki na 150 zł? Napisać że jest w środku biżuteria? Czy odbiorca ponosi też jakieś opłaty? z góry dziękuję.

 82. Witam,mam pytanie ile mogą przetrzymywać w WER Warszawa paczkę,mają już 2 dni,martwię się bo mam tam 2 żywe rośliny i zrazy(patyczki do szczepienia drzewek)ze szkółki z usa.Wszystko opłacone,wypisane legalnie,zapłaciłem za całość ok.348$ ale wartość samego towaru jest mniejsza bo paszport fitosanitarny to 80$ a przesyłka 124$.Wszystko legalnie z dużej szkółki która nawet do Rosji wysyła 🙂

 83. Zamówiłem paczkę do Wrocławia i zatrzymała się w urzędzie celnym w Zabrzu. To znaczy, że muszę osobiście pojechać ją tam odebrać? Bo szczerze to w dni robocze w godzinach 7-15 nie mam kiedy.

 84. Wczoraj dostałam list z urzędu celnego(data pisma 27.01
  ) w Zabrzu z prośbą o wyjaśnienia odnośnie paczki.
  Patrze na status przesyłki który wygląda następująco:

  2016.01.26 15:58 (GMT-7): Held by customs.International Postal System
  2016.01.26 11:40 (GMT-7): Item arrived.WER Zabrze
  2016.01.26 04:54 (GMT-7): Package sent.WER Warszawa
  2016.01.26 00:34 (GMT-7): Held by customs.WER Warszawa
  2016.01.24 05:17 (GMT-7): Item arrived.WER Warszawa

  Już po wszystkim czy pisać do nich maila z wyjaśnieniami?

 85. Witam, potrzebuję pomocy bo jestem zielony w kwestii przesyłek zagranicznych.

  Wysłanie przesyłki 2016-01-22 10:17 SINGAPORE SŘ1
  Nadejście przesyłki 2016-01-26 07:20 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-01-27 04:11 WER Warszawa

  Tak wygląda status mojej przesyłki. Z tego co widzę, w większości przypadków paczka która jest przez urząd celny zatrzymana, zostaje zwolniona jeszcze tego samego dnia. U mnie jednak celnicy trzymają ją już 3 dni. Co powinienem zrobić w owej sytuacji ?

 86. Nadanie przesyłki 2016-01-15 17:10 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2016-01-16 18:58 GUANGZHOU
  Nadejście przesyłki 2016-01-27 19:30 WER Warszawa
  Ile paczka może być w WER Warszawa,bo jak widać od 27.01 status się nie zmeinia.

 87. Mam dokladnie ten sam problem. Moja przesylka jest w WER Warszawa od 23 stycznia i zero informacji wiecej. Mysle, ze znowu moga miec jakies opoznienia (ten sam problem byl w kwietniu). Gdyby przesylka wyladowala na cle to bylaby taka informacja.

 88. witam mam problem zakupiłem w Anglii pewien towar i firma podobno przez przypadek wysłała za dużą ilość. Towar szedł drogą morską z londynu do frankfurtu , tam zatrzymali go podobno celnicy bo niezgadzała się deklaracja z ilością jaka była w przesyłce. towar zatrzymali celnicy i podobno teraz ma być zapłacona kara za wstrzymanie go przez kilka dni u nich, naliczyli po 20 euro za sztukę za każdy dzień przetrzymania towaru u nich. W związku z tym mam pytanie czy faktycznie celnicy w Niemczech pobierają kary za magazynowanie towaru

 89. Witam, dzisiaj dostałam list od poczty polskiej, ze moja paczka została zatrzymana przez urzad celny ze nie ma rachunku i musze pokazac dowod wpłaty, ze koszt 17zl brutto i mam 20dni na odp.Czy tylko ten koszt 17zł zapłace, czy jeszcze wiecej?

  • Pierwsze słyszę aby w liście od poczty z UC była jakaś kwota podana. Oni zawsze prosili o dowód wpłaty i tyle. O tym ile się zapłaci, człowiek się dowiadywał jak paczka przyszła do odbioru i trzeba było płacić. Niestety nie umiem Ci pomóc. Nigdy nie spotkałem się z taką praktyką.

 90. Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych…jako,że jestem zielona w zamówieniach z Chin.
  Zamówiłam koc 1 szt dla siebie na Aliexpress za ok 12 $ i jest logowany na aukcji jako victorias secret i nic nie pisze na stronie, że to jest podróbka,dużo pozytywnych komentarzy o dobrej jakości od klientów i wszyscy zadowoleni. Teraz zastanawiam się czy nie anulować zamówienia bo nie wiem jakie mogą czekać mnie konsekwencje prawne? i czy to moja wina będzie, jeżeli chińczyk podaje w aukcji że sprzedaje oryginał a może nim nie być? jak jest z urzędem celnym? nie mam ochoty tracić nerwów przez jeden zwykły koc. Dlatego proszę Was o radę

  • Napisz do sprzedawcy wprost, czy sprzedawany towar jest oryginalny. Lepiej unikać sytuacji w której UC poprosi Cie o przedstawienie dokumentów poświadczających oryginalność produktu jeśli wiesz, że oryginalny on nie jest.

 91. Witam, również mam problem z cłem. Kupiłem na ioffer 7par Adidasów o wartosci 712zl.buty kupione na własny użytek poniewaz to dwa rozmiary i kazda para w innym kolorze. na zdjęciu widać ze to buty „adidas”. nie wiem czy przyznac sie do tej paczki i wysłac dokumenty czy poczekac az odesla do chinczyka i potem on wysle jescze raz.

 92. Nadejście przesyłki 2016-03-02 15:44 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-03-04 03:00 WER Warszawa

  Co robić w tej sytuacji?

    • Nadejście przesyłki 2016-03-02 15:44 WER Warszawa
     Zatrzymanie przez urząd celny 2016-03-04 03:00 WER Warszawa
     Wysłanie przesyłki 2016-03-04 18:14 WER Warszawa
     Nadejście przesyłki 2016-03-05 01:08 WER Rudna Mała
     Wysłanie przesyłki 2016-03-05 11:24 WER Rudna Mała

     Czy teraz już leci do mnie? ;/

 93. Witam,zamowilem suplementy diety na tarczyce (duza paczka, tysiac sztuk tak aby na caly rok starczylo). Paczka nie mogla zostac wyslana do mojego wojewodztwa wiec wyslalem na adres rodziny. W systemie widnieje taka informacja
  Nadejście przesyłki 2016-03-01 07:48 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-03-02 17:34 International Postal System
  Co dalej robic? Tabletki na.pewno nie maja.zadnych nielegalnych subst. Nie wiem co robic bo dane na kopercie nie sa moimi danymi a nie chce rodzinie problemow robic

 94. SUPER STRONA i tak szybko odpowiadacie na pytania!! podobnego do mojego nie było:
  moje ostatnie statusy paczki wyglądają tak:
  REPUBLIC OF POLAND PLPLWAWA Handed over to Customs
  REPUBLIC OF POLAND PLPLWAWA Arrival at Sorting Center
  REPUBLIC OF POLAND PLPLWAWA Handed over to Customs

  Paczka zawiera fiolki z nie groźnym proszkiem w kilkunastu fiolkach o wartości około 2000zł
  Sprzedawca okpakował je specjalnie w opakowanie specjalnie nie związane z tym co w fiolkach naprawde jest. nie wiem jaką kwątą opisał paczkę ale rzecz w tym że niezależnie od wszystkiego jaka jest szansa że stwierdzą dużą wartość kilku fiolek? Czego powinienem się spodziewać? paczka waży kolo 05kg

  • No jeśli zadeklarował kwotę 2000zł to cło i VAT. Pewnie UC wystosuje pismo z prośbą o przesłanie dowodu wpłaty oraz opisania zawartości celem dobrania stawki cła.
   Paczke i tak prześwietlą i zobaczą fiolki i mogą wtedy rozpakować i sprawdzić zawartość.

   • Aha dobrze wiedzieć, myślałem ze tylko losowo otwierają. Tylko jestem pewien ze wartość zadeklarowana jest dużo mniejsza załóżmy 50$ i na przykładzie który tu czytałem ze jak widza cenę kilkadziesiąt dolarów a w środku biżuteria warta kilka tysięcy to się doczepia ale czy mogą się doczeic mojej pczki skoro chyba nie są w stanie ocenić prawdziwej wartości zawartości fiołek
    Ps
    Status się zmienił na :

    REPUBLIC OF POLAND PLPLZABA Handed over to Customs

 95. AA i chciałbym wiedzieć czy na 100% wyślą mi zawiadomienie żebym wysłał dowód zapłaty i skan dowodu czy jest możliwość że wyślą paczkę bez tego i na miejscu będe musiał zapłacic cło i vat?

 96. Nie nie mam na myśli ze list przyjdzie z prośba o wysłanie dowodu zapłaty ze ten przedmiot z chuin i skan dowodu (jak czytałem tu w komentarzach) czy może paczka przyjdzie bez tego ?

 97. Ok Czyli a)mam czekać na ten list, czy b) zadzwonić do nich i dadza mi maila na który mam im wysłać te dane żeby było szybciej.
  I czy to jest dobry numer ? 32 370 53 40 czy może jakiś inny jest bo ciągle zlbo nie odbierają albo zajęte

  • Pisz maila do nich. Oni wyślą Ci elektronicznie co i jak – to bardzo przyspiesza. Telefon odpuść. Dodzwonić się nie można nigdy.

 98. Ok dodzwoniłem się, i koleś powiedział że skoro dziś dopiero na śledzeniu paczki status się zmienił na zab to muszę czekać na ten list polecony z instrukcją albo jest możliwość że wyślą bez żadnych problemów……… więc mam nadzieje na tą drugą opcje, jak cos się zmieni dam znać

  i jeszcze raz super strona że tak szybko odpowiadacie !!!

 99. Witam chciałabym się spytać co zrobić w przypadku nie otrzymania jeszcze listu z uc Warszawa bo widzę na ali w śledzeniu przesyłki ze moja paczka (30 kapeluszy dziecięcych no name wartość 53 euro) -od 13 kwietnia br. mam sama do nich napisać i wysłać skany czy nadał czekać, jak będę mieć naliczone cło lub VAT? Pozdrawiam

 100. Witam, Mam troszkę inny problem. Próbuję odzyskać VAT za towar który odesłałem i dostałem już zwrot pieniędzy od sprzedawcy z Chin. Przesyłkę którą otrzymałem miała zaniżoną wartość przez sprzedawcę, ale i tak musiałem udowodnić prawdziwą wartość i zapłacić VAT. Wniosek o unieważnienie zgłoszenia celnego wysłałem do właściwego Urzędu Celnego, ale nie dawno otrzymałem informację, że muszę jeszcze dostarczyć dowód, że otrzymałem zwrot pieniędzy oraz przesłanie korespondencji ze sprzedającym dotyczącej uznania reklamacji towaru.
  W e-mailu od sprzedającego jest prośba bym zaniżył wartość przesyłki gdy będę ją odsyłał. Czy nie będę miał problemów gdy wyślę tą korespondencję do UC, w której sprzedawca sugeruje zaniżyć wartość w deklaracji celnej?.
  Czy w razie czego celnicy mają możliwość sprawdzić jaka była określona wartość na przesyłce która została wysłana jakiś czas temu?
  Pozdrawiam

 101. Witam,

  Ja z kolei mam taki problem z którym nie wiem co zrobić, w lutym kupiłem w Malezji grę na konsolę o wartości 50 USD z przesyłką. Zapłaciłem za przesyłkę z trackingiem.
  Przesyłka została wysłana 2 marca, natomiast ostatnie 3 wpisy w trackingu wyglądają następująco:

  16 Mar 2016, 07:19:00AM Item processed France France
  16 Mar 2016, 07:19:00AM Item arrived at France France
  02 Mar 2016, 11:32:22AM Item dispatched out ROISSY COURRIER INTERNATIONAL MPC PMIH (KLIA)

  Czy jest możliwość, że moja przesyłka znajduje się w Polsce np. w WER Warszawa i z jakiegoś powodu jest tam przetrzymywana? Czy jest jakiś sposób na to aby się tego dowiedzieć ( pisać maile o przesyłkę na moje nazwisko i adres? )?
  Póki co żadnej informacji nie dostałem aby przesyłka była gdziekolwiek przetrzymywana.

  Powoli obawiam się, że to kolejna ( w tym roku zaginęły mi bez ślady 2 przesyłki z anglii ) przesyłka która wyparowała ;(

  Pozdrawiam

 102. Zatrzymanie przez urząd celny 2016-04-27 08:30 WER Warszawa
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-04-27 10:59 WER Warszawa

  Witam, przesyłka jeszcze musi dojść do WER Lublin, czy może zostać zatrzymana jeszcze w tamtejszym urzędzie celnym, czy poleci prosto do mnie?

 103. Witam, czekam na swoją przesyłkę, zapłaciłam za nią na alie 20$, przesyłka dotarła do WER Warszawa 6.05. a dziś dopiero wyświetliło się, że została zatrzymana przez urząd celny. Ktoś miał taką sytuację?? Bo jak prześwietliłam poprzednie posty to generalnie przesyłka zostawała zatrzymana tego samego dnia. Bardzo proszę o pomoc, to lampa Led. Nie ukrywam że trochę się boję…

 104. Czy Urząd może zatrzymać przesyłkę z terenu UE? Towar został zakupiony w sklepie internetowym w Anglii; telefonicznie udzielono mi odpowiedzi, ze przesyłka z Anglii, ale towar nie. O co tu chodzi?

 105. to jakaś paranoja, przesyłka z HK zamówiona 01.06.2016 wychodzi z HK w tym samym dniu , 06.06.2016 trafia na wer Warszawa od tej pory do 13.06 cisza aż pojawia się komunikat zatrzymana przez urząd celny , co ciekawe po jakiejś godzinie zmienia sie na zwolniona przez urząd celny dopiero po tych monitach dostaję waidomość że Element jest w toku kontroli celnej w miejscu przeznaczenia , to jak to w koncu jest?? zatrzymują , zwalniają a pozniej kontrolują?

 106. aha , nie wiem dlaczego narzekacie na kontakt telefoniczny z tym nieszczęsnym wer ,bynajmniej ja 2 razy połaczyłem sie bez pudła i dostałem info takie jakie było możliwe , szczęście czy coś????????

  • Z WER to przypadek albo zmieniają coś na lepsze. Oby. Co do paczki, to nigdy nie widziałem takiego komunikatu, aby kontrola celna była na miejscu przeznaczenia no chyba, że mieszkasz w jednej z miejscowości gdzie jest inny WER i tam też jest UC to wtedy to ma jeszcze sens.

 107. akurat z tego co widze najbliższy UC jest chyba w zabrzu ale to i tak ze 45 km , no dziś lepsza wiadomość >>>przygotowanie przesyłki do doręczenia<<< czy mogę spodziewać się cła bez powiadomienia?????????

 108. przesyłka dotarła , ale jak wynika z pieczątek przebyła w RP niezłą drogę UC Wa-wa ,UC Zabrze UC Rybnik w każdym UC przybita bumaga dopuszczone do obrotu w RP , opakowanie nie naruszone , więc co oni dopuszczali do obrotu w 3 UC ??? wszyscy psioczą na PP a jednak PP w ciągu 3 godzin dostarczyła przesyłkę bez nieszczęsnego podatku czy tam cła , dla mnie to porazka ale nie dla PP tylko UC

 109. Update:
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-06-29 06:41 International Postal System
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-06-29 10:35 International Postal System

  Gdzie to teraz leci? Do mnie czy do nadawcy? Trochę mnie niepokoi ten „International Postal System”. Czy celnicy mogli odesłać moją paczkę bez kontaktu z adresatem?

  • Update:
   Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2016-06-30 09:09 UP ***
   Przekazanie przesyłki do doręczenia 2016-06-30 09:09 UP ***
   Dzisiaj dostarczona, dzień po zwolnieniu przez celników. 35 dni od zamówienia z czego 18 błąkała się po WERach. Niestety imprezę rodzinną robiłem na dupnym kitowym obiektywie. Brawo Wy.

 110. Witam
  Ja mam prośbę o udzielenie informacji co dalej robić paczka utknęła w Zabrzu. Czytałam o jakimś strajku. Proszę napisać czy mam dalej czekać czy interweniować w UC. paczka wartości 100 zł
  Wysłanie przesyłki 2016-06-22 05:25 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-22 05:25 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-23 21:23 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-06-24 23:22 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-06-25 06:07 WER Zabrze

 111. International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-27 23:37 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-30 07:23 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-01 16:00 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-07-01 20:50 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-07-02 03:08 WER Zabrze
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-04 08:00 International Postal System
  Zatrzymanie przesyłki w cle

  Czy po ostatnim komunikacie jest szansa ze przesyłka dojdzie bez pisma z uc, czy takowe napewno dostanę?

 112. Witam serdecznie,
  Wysłanie przesyłki 2016-06-29 21:46 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-06-29 21:46 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2016-07-02 22:45 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-04 03:29 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-07-04 18:18 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-07-05 01:02 WER Rudna Mała
  Wysłanie przesyłki 2016-07-05 05:41 WER Rudna Mała
  Nadejście przesyłki 2016-07-05 11:49 UP Przemyśl 2
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-05 12:05 UP Przemyśl 1
  Zatrzymanie przesyłki w cle 2016-07-05 13:53 UP Przemyśl 1

  Po przeczytaniu wszystkich komentarzy, widząc informację „zatrzymanie przesyłki w cle” zadzwoniłam do Urzędu Celnego w Przemyślu, tam bardzo miła Pani podała mi numer telefonu, pod którym mogę uzyskać numer pozycji księgi i numer oddziału celnego poczty polskiej (czy jak się to zwie). Numer pozycji księgi otrzymałam bez najmniejszego problemu. Niestety na ostatnim etapie nie było już tak miło. Kobieta, która odebrała widać oburzona po co ja wogole dzwonię, kazała czekać na list z poczty i tyle. Nic wcześniej nie można na maila wysyłać, nie dzwonić, nie dociekać, chyba że w paczce jest coś co ratuje życie ludzkie. Skoro jest status „zatrzymanie przesyłki w cle” to raczej mogę się spodziewać listu z pp? Wysłanie im wcześniej dokumentacji na maila przyspieszyło by sprawę…

 113. Dzień dobry,
  Urząd celny zatrzymał moje leki w związku z nową interpretacją wykładni pojęcia „przywóz” występującego w przepisie art. 68 ust. 5 ustawy Prawo farmaceutyczne. Taką informację dostałam od UC. Nie dostałam żadnej decyzji, ani postanowienia… Proszę uprzejmie o pomóc: Co mam zrobić w tej sytuacji? Te leki dostałam przez wiele lat z Kanady, tam gdzie apteki wysyłały do mnie do Polski kurierem i teraz nagle GIF dokonał nową interpretację słowo „przywóz”, czyli musi fizycznie przewozić ze sobą przez granice RP :-(. Moje pytanie oczywiście dotyczy procedury takiego zatrzymania… Dziękuję bardzo.

 114. Witam! Chcę zamówić 10 rzeczy z chińskiej stronki mianowicie są to: długopisy,naklejki,naklejki,naklejki,zakładki,duży notes,szminka,szminka,gumki szkolne,plastikowa zabawka.Wszystkie te rzeczy razem kosztują 25$ natomiast każda z nich 1$,2$,góra 3$.. Nie są to rzeczy podrabiane. Dlatego tu rodzi się pytanie,czy urząd celny zatrzyma moje paczki? Szczerze mówiąc to pierwsze moje zakupy z Chin i jestem bardzo niespokojna. Lepiej kupić wszystko razem (w koszyku) czy osobno? Chodzi o to bym nie musiała jechać po odbiór paczki,w razie zatrzymania przez urząd celny..

 115. Ja tez mam problem z listem poleconym wyslanym z Wloch 08/07/2016
  Nadejście przesyłki 2016-07-12 21:32 WER Warszawa
  a dzisiaj jest 20/07/2016 i status sie nie zmienia,dziasiaj napisalam do urzedu celnego email zobaczymy co Mi odpisza

 116. Witam,

  posiadam takie statusy, na końcu są 3 statusy: zatrzymano przez urząd celny, zwolniono przez urząd celny, wysłanie przesyłki.
  Minęło już 6 dni, a status się nie zmienił.
  Nie wiem czy oczekiwać przesyłki czy też listu od Urzędu Celnego o wysłaniu dokumentów.
  Może już ktoś miał coś podobnego ?

  Wysłanie przesyłki 2016-09-29 01:42 SINGAPORE SAL
  Nadejście przesyłki 2016-10-01 19:45 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-10-03 03:14 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-10-03 17:23 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-10-04 00:44 WER Pruszcz Gd.
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-10-04 12:01 WER Pruszcz Gd.
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-10-04 12:08 WER Pruszcz Gd.
  Wysłanie przesyłki 2016-10-05 06:52 WER Pruszcz Gd.

 117. mam taką sytuację:

  Nadanie przesyłki – 2016-09-14 15:47 – International Postal System
  Przekazanie przesyłki do urzędu celnego- 2016-09-15 16:29- DELHI EMS SPEED POST CENTRE
  Nadejście przesyłki – 2016-09-15 16:29 – DELHI EMS SPEED POST CENTRE
  Wysłanie przesyłki – 2016-09-15 16:29 – DELHI EMS SPEED POST CENTRE
  Zatrzymanie przesyłki w cle – 2016-09-15 16:29 – DELHI EMS SPEED POST CENTRE
  Zatrzymanie przez urząd celny- 2016-09-20 07:13 – WER Warszawa
  Zatrzymanie przesyłki w cle – 2016-09-20 08:46 – WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki – 2016-09-20 21:41 – WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki – 2016-09-21 05:47 – WER Rudna Mała
  Nadejście przesyłki – 2016-09-21 06:48 – WER Rudna Mała
  Nadejście przesyłki – 2016-09-21 08:22 – UP Przemyśl 2
  Zatrzymanie przez urząd celny – 2016-09-21 10:24 – UP Przemyśl 1
  Zatrzymanie przesyłki w cle – 2016-09-21 12:58 – UP Przemyśl 1

  Kupiłem na ebay-u pióra harley davidson, dzisiaj dzwoniłem i pan celnik powiedział mi że jest to towar który jest zabroniony do sprowadzania na teren polski. Normalnie mnie zamurowało – pióra i długopisy których nie można sprowadzić do polski, pióra które są produkowane we francji zakupione w USA a wysłane z Indii.

  Jak mam to rozumieć, gość mi powiedział że wyslali pismo do Harleya co z tym zrobić, może uda sie że puszcza albo nie puszczą i sprawa może sie znaleźć w sądzie.

  Czy to jest normalne ??

   • kupiłem pióro dla siebie u sprzedawcy w USA, kiedyś identyczne pióro kupiła moja żona i wszystko dotarło bez przestojów, teraz nagle jakieś problemy robią, dlatego że wysyłka z Indii ?? sprzedawca w aukcji pisze że wysyłka na terenie USA następuje z Nowego Yorku, wysyłka do innych krajów następuje z Indii

    co miałeś na myśli pisząc „będzie nie wesoło” przecież nie kupiłem pióra podróbki tylko oryginalne pióro jak to w aukcji było zaznaczone

 118. Kupowałam na aliexpress buciki niechodki dla dziecka absolutny no name. Przesyłka bardzo szybko trafiła do Polski i tu zatrzymana w WER Warszawa przez UC. Nie bałabym się gdyby nie to że podobno z tymi bucikami są problemy w takiej postaci e jest to niby ukryta aukcja na ktorej są szale LV. I co jeśli na taką aukcję trafiłam????
  Kurcze przecież chciałam kupić buciki 🙁

 119. Pomóżcie. Zamawiałam pierwszy raz na aliexpress i nie wiem do końca o co z tym chodzi. Jak długo bee musiała jeszcze czekać na paczkę? I jak przyjdzie mi informacja , że muszę cokolwiek zapłacić? O to przebieg tej paczki:
  Wysłanie przesyłki 2016-11-15 20:09 SINGAPORE SAL
  Nadejście przesyłki 2016-11-21 19:51 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-11-25 03:28 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2016-11-25 12:51 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2016-11-25 20:02 WER Zabrze
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-11-26 07:51 International Postal System
  Zatrzymanie przesyłki w cle 2016-11-26 11:22 International Postal System

 120. mam pytanie paczka wyleciała z WER Warszawa 23 listopada.2016 była nadana priority express mail international do USA od momentu opuszczenia paczki z PL słuch zaginą. co powinnam zrobic?

 121. Proszę o podpowiedź. Zakupiłam przez aliexpress telefon – koszt 65$. paczka została zatrzymana Oddział Celny I Pocztowy w Warszawie – otrzymałam zawiadomienie o dostarczeniu dokumentu zakupu, posiadane potwierdzenie transakcji przesłałam mailem na wskazany adres. W korespondencji zwrotnej zażądano ode mnie danych osobowych tj. nr PESEL. Czy mam obowiązek ujawniania takich danych i w jakim celu – przecież to dane osobowe ( mailem ich nie prześle) a dodzwonić się nie mogę… Jak mam dalej postąpić. Proszę o pomoc.

 122. Chciałam uprzejmie zapytać co dalej powinnam zrobić żeby paczka dotarła do mnie skoro ostatni wpis jest taki jak poniżej.Pierwszy raz dokonałam zakupu w chinach butów i kurtki.
  DZIĘKUJĘ Z GÓRY ZA ODPOWIEDŻ/PODPOWIEDŻ
  2016-12-14 03:34Shipment arrive at 【Warsaw】
  In transit
  Shipment Route
  Electronic Confirmation of delivery
  2016-12-14 Wednesday
  03:34:00 Shipment arrive at 【Warsaw】
  2016-12-13 Tuesday
  03:34:00 Shipment loaded at 【Europe Distribution Center】, send to next station
  2016-12-12 Monday
  23:35:33 Shipment arrive at 【Europe Distribution Center】
  2016-12-07 Wednesday
  15:00:27 Shipment loaded at 【Hong Kong Tsing Yi Distribution Center】, send to next station
  2016-12-05 Monday
  15:36:32 Shipment arrive at 【Hong Kong Tsing Yi Distribution Center】
  2016-12-03 Saturday
  05:35:55 Shipment loaded at 【Shenzhen Cross Border Project Service Point】, send to next station
  2016-12-02 Friday
  21:20:49 Shipment arrive at 【Shenzhen Cross Border Project Service Point】
  13:56:05 Shipment loaded at 【Shenzhen Distribution Center】, send to next station
  13:56:05 Shipment arrive at 【Shenzhen Distribution Center】
  2016-12-01 Thursday
  21:29:50 Shipment loaded at 【Putian Huangshi Distribution Center】, send to 【Shenzhen Distribution Center】

 123. Witam. Moja przesyłka z Chin została zatrzymana w urzędzie celnym wer Warszawa dziś rano. Jej wartość to 1099 zł. Czy już na pewno będę musiał zapłacić cło ? Czy są jakieś możliwości odwołania się ?

 124. Witam ja troszeczke w innej sprawie. Wysylalam listem poleconym priorytetowym przesylke polecona do Szwajcarii byla to kartka swiateczna A4 oraz zawieszka charms w malym pudeleczku. Niestety z powodu niewiedzy nie dolaczylam deklaracji celnej. Status przesylki wyglada nastepujaco. Co zrobic w takiej sytuacji. Byl to prezent i osoba ktora ma to dostac nic o tym nie wie. Pozdrawiam
  Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa

  Nadanie przesyłki 2016-12-17 15:24 UP Bydgoszcz 1
  Nadejście przesyłki 2016-12-19 02:54 WER Lisi Ogon
  Wysłanie przesyłki z Polski 2016-12-22 23:10 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2016-12-24 08:26 ZURICH 1
  Przyjęcie przesyłki 2016-12-24 08:26 ZURICH 1

 125. 2016-12-31 02:06 AMSTERDAM E INTERNATIONAL MAIL
  2017-01-02 23:02 WER Warszawa
  2017-01-02 24:00

  I tyle informacji ze strony poczty polskiej.
  Co mam robić?

 126. Witam. Kupiłam jakiś czas temu pomadki Kylie Jenner z USA. Paczka jechała do mnie niecały miesiąc i właśnie przyszło zawiadomienie z urzędu celnego, co mam robić? Nigdy nie zamawialam paczek z zagranicy.

 127. Ja mam inny problem zamówiłam pędzle urząd celny zatrzymał paczkę i telefonicznie mnie poinformował że albo rezygnuję z przyjęcia paczki lub skierują sprawę do sądu ponieważ jest to towar podrobiony oczywiście nie przyjęłam paczki odesłali ją do chin napisałam do sprzedawcy że towar został zatrzymany bo podróba i że odesłali je do nich chciałam zwrot pieniędzy a oni odrzucili mi mój spór i przyznali 0 refundacji co mam teraz zrobić i gdzie napisać że to nie fer bo nie wiem co mam zrobić

 128. Witam. Zamówiłem 17 grudnia 16′ sporą dostawę z Chin na firmę. Transport organizowała osoba stamtąd. Dostałem nr przesyłki UPS, ale okazuje się, że ten nr przesyłka miała mieć nadany dopiero w Unii Europejskiej. Nie wiadomo kompletnie, jak namierzyć teraz tą przesyłkę. W tej chwili przesyłka jest zatrzymana na cle na lotnisku w Holandii. Co mogę zrobić? Do kogo dzwonić? Jest jakiś sposób, żeby się czegoś dowiedzieć?

 129. Koleżanka z USA wysłała mi paczkę z kosmetykami, napisała że to prezent, wartość 50$
  Otrzymałam lis w którym kazali mi wypełnić druczek i przesłać go e-mailem albo pocztą z innymi dokumentami – których nie mogę mieć bo nie płaciłam za to. Wysłałam im kilka e-maili i nic, ani odpowiedzi a paczka wciąż w urzędzie celnym w Poznaniu, co robić?

 130. Witam, Bardzo proszę o info:
  to oznacza, że zatrzymano paczkę ? Czy ten status zawsze się ma zmienić na zatrzymaną ? podwójna kontrola ? Dziękuję i pozdrawiam

  Przyjęto w Polsce 2017-03-21 05:08 International Postal System

  Kontrola celna 2017-03-21 17:24 WER Warszawa

  Wysłanie przesyłki 2017-03-21 20:56 WER Warszawa

  Nadejście 2017-03-22 03:59 WER Zabrze

  Kontrola celna 2017-03-22 08:29 International Postal System

  Kontrola celna 2017-03-22 10:26 International Postal System

 131. Witam. Zamówiłam uchwyty do szafek o wartości 59.94$ , przesyłka przeszła przez wer Warszawa ale zatrzymała sie w wer Zabrze , status jest kontrola celna . Zadzwoniłam wiec do nich aby zapytać co sie dzieje z paczka okazało sie ze miałam w adres wpisane niepełne nazwisko . Poprosiła abym wysłała dowód zakupu i aukcje zakupionego towaru . Czy bez problemu puszcza moja paczkę dalej ? Zamówiłam jeszcze 2 inne rzeczy troszkę większe ale za mniejsza wartość i boje sie ze wszystko zwrócą do nadawcy .

 132. Witam. U mnie sytuacja wygladala nastepujaco: zamowilem rame do roweru o wartoaci 260$. Dostalam pismo z urzedu celnego ze chcac fakture wiec napisalem do Chinczyka i wyslal mi fakture na 130$. To moje pierwsze zamowienie wiec nie wnikalem skad rozbieznosci – widocznie tak my bylo wygodniej. Nastepnie dostalem maila z prosba o wyslanie potwierdzenia przelewu. Teraz mam przed soba awizo na kwote 933 zlote (przesylka za pobraniem) !!! Nie wiem o co chodzi. Spodziewalem sie oplary w kwocie ok 300 zl. Pomozecie?

 133. Co oznacza status: przesyłka oclona ?
  Wartość tej przesyłki to około 15$ i nie są to podróbki

  2018.02.09 21:36 (GMT-7): Wysyłka lokalną firmą przewozową
  2018.02.09 21:36 (GMT-7): Przesyłka oclona
  2018.02.06 11:31 (GMT-7): Przesyłka dotarła do urzędu pocztowego w kraju docelowym

 134. nasz kraj jest po… niestety wszystko juz sprawdzaja 🙂 niedojrze mamy zarobki kiepskie to jeszcze clo nawalaja na wszystko i podatki .. zenada … potem sie dziwia ze kupujemy w chinach

 135. Witam, u mnie na tę chwilę problemu jeszcze nie ma, ale mam pytanie czy UC w Pruszczu może zatrzymać paczkę? Warszawa nie dała statusu jak u większości „zatrzymane przez UC” i puściła dalej. Czemu służy taka podwójna weryfikacja? Dodam, że sprzedawca oficjalnie na stronie podaje, że wstawiają inną zawartość i niższą wartość aby nie było problemów celnych. Po komentarzach widzę, że nikt się nie skarży że musiał to cło zapłacić…
  Nadanie 2018-02-27 16:18 SINGAPORE Y ETOE CHA
  Nadejście 2018-02-27 16:34 SINGAPORE Y ETOE CHA
  Wysłanie przesyłki 2018-02-27 18:06 SINGAPORE Y ETOE CHA
  Przyjęto w Polsce 2018-03-08 21:19 WER Warszawa
  Przesyłka w transporcie 2018-03-08 21:24
  Kontrola celna 2018-03-09 16:33 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2018-03-09 21:48 WER Warszawa
  Nadejście 2018-03-10 04:47 WER Pruszcz Gd.

 136. Dzień dobry na stronie Poczty Polskiej jest informacja ” Wysłano z polski – WER Warszawa”. Uzyskałem telefoniczną odpowiedź, że paczka została zwrócona do nadawcy. Co może być przyczyną. Na razie nadawca nie odpisał na moje zapytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Targi w Hongkongu 2014

Targi w Hongkongu 2014 Targi w Hongkongu 2014 to także okazja do zwiedzania miasta oraz poznania nowych kontrahentów. Jednym z...

Zamknij