Towar zatrzymany przez Urząd Celny

Zakupy w Chinach to nie tylko świetny sposób na biznes i przyjemne transakcje. Czasem pojawiają się problemy spowodowane przez celników, którzy wykonują swoje obowiązki. Jeśli zatrzymają twoją paczkę, nie rozpaczaj. Towar zatrzymany przez Urząd Celny oznacza dla Ciebie straty. Każda godzina składowania towaru oznacza dodatkowe koszty. Czas podjąć kroki, które pomogą Ci odzyskać towar.

Aby uniknąć problemów z cłem, warto na początek kupować małe partie towaru, a następnie, gdy już poznamy partnera, skusić się na większe zakupy. Pozwoli to na poznanie jakości produktu, a także na zapoznanie się z dość skomplikowanym prawem dotyczącym oclenia. Jeśli obliczasz samodzielnie stawkę cła, warto zapoznać się z naszym artykułem. Nie zapominaj o tym, że najważniejsze jest zapobieganie problemom, a nie gaszenie pożarów, gdy się pojawią. Niezbędną wiedzę zdobędziesz dzięki temu artykułowi.

Ważne jest także staranne dobieranie firm, z którymi współpracujesz. Na portalach pojawiają się firmy, które mają doskonałe strony internetowe oraz zdjęcia towaru, jednak działają fikcyjnie. W takim przypadku zatrzymanie towaru na granicy to świetna wymówka. Przed zakupem poszukaj opinii o danej firmie, dzięki czemu unikniesz problemów z towarem na granicy.

Powiadomienie listowne

Gdy towar nie może do Ciebie dotrzeć przez dłuższy czas, a tym obwiniasz za to firmę, z którą współpracujesz, możesz otrzymać list z Urzędu Celnego. Dzięki niemu dowiesz się, że towar zatrzymany przez Urząd Celny czeka na twoje wyjaśnienia. W takim przypadku trzeba opanować nerwy i uważnie przeczytać, czego dotyczyły uchybienia, które sprawiły, że towar zatrzymany przez Urząd Celny nie dotarł do Ciebie tak jak zawsze. To znacznie lepsza sytuacja niż brak powiadomienia w jakikolwiek sposób, gdyż nie naraża Cię na nerwy. Jeżeli kupiłeś towar w legalny sposób, a uchybienia dotyczyły jedynie samego oclenia, będziesz mógł go łatwo odzyskać. Celnicy upominają się o cło, które nie zostało należycie odprowadzone.

Zwykle w liście pojawia się prośba o przedstawienie dokumentu zakupu. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy podesłanie e-mailem zrzutu ekranu z aukcji oraz deklaracji podatkowej. Ściągniesz ją ze strony urzędu celnego. W takim przypadku paczka przychodzi pocztą. Podatek VAT oraz cło uzupełnisz, gdy odbierzesz paczkę. Należy liczyć się też z kosztami czynności odprawy celnej, czyli SAD. W takim przypadku zapłacisz należny podatek, ale otrzymasz towar, zatem skończy się na nieco droższym zakończeniu przygody. Znacznie gorsza sytuacja jest wtedy, gdy pragnąłeś zaoszczędzić na towarze i wysłano go do ciebie jako prezent. W takim razie będziesz musiał podać przekonujące informacje na temat tego, kto i w jakich okolicznościach przesłał Ci towar.

Telefon do izby celnej

towar zatrzymany przez Urząd Celny
towar zatrzymany przez Urząd Celny

Pierwszą reakcją, która powinna nastąpić po tym, gdy zorientujesz się, że towar zatrzymany przez Urząd Celny czeka na granicy, jest telefon do informacji celnej lub wysłanie do nich wiadomości e-mail. Możesz zadzwonić na przykład wtedy, gdy klient przyśle Ci potwierdzenie nadania paczki, a ty dalej będziesz na niego czekać. Gdy przesyłka jest paczką indywidualną, rzecz może być zatrzymana z powodu prawdopodobieństwa zaistnienia przemytu lub obawę celników o to, że są w niej materiały niebezpieczne. Na paczce znajduje się numer przesyłki, który powinien wystarczyć do identyfikacji przewoźnika.

W trakcie rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się o tym, że nieprawidłowa dokumentacja lub problemy z samym towarem są przyczyną zatrzymania towaru. Można wtedy porozumieć się z naszym kontrahentem oraz agencją celną. W przypadku dużych eksporterów towar jest wysyłany właśnie przez tego typu agencje. Jeśli twój partner handlowy oferuje sprzedaż podrobionych przedmiotów, nie będziesz mógł ich odzyskać. Towar zatrzymany przez Urząd Celny ulegnie zniszczeniu. Problemy pojawiają się także wtedy, gdy towar nie posiada stosownych oznaczeń, takich jak znaczek CE. Może się okazać także, że znaczek oznacza nie certyfikat a wyrażenie… China Export. Pisaliśmy o tym w artykule “Hurt z Chin

Problemy z podatkami

towar zatrzymany przez Urząd Celny
towar zatrzymany przez Urząd Celny

Podczas przeprowadzania transakcji warto zachować potwierdzenie zapłaty z Paypal albo przelewu z twojego banku za towar, który zakupiłeś. Pomoże to w udowodnieniu, ile faktycznie wynosiła kwota przesyłki. Z tego powodu należy unikać jak ognia kupowania od osób, które nie mogą zaproponować żadnego potwierdzenia transakcji. Taka sytuacja zdarza się, gdy kupujemy osobiście i za gotówkę. O nieopłacalności takich kombinacji świadczą opisy niezadowolonych osób, które nie mogą teraz odzyskać swego towaru. Aby prawidłowo oclić towar, trzeba wiedzieć, jakie są poszczególne stawki cła na różne rodzaje przedmiotów. Informacje na ten temat znajdziesz na stronie naszej stronie “Isztar“. Gdy nie posiadasz dokumentów na towar, możesz spróbować wytłumaczenia, że towar zatrzymany przez Urząd Celny jest prezentem. Niektóre osoby omijają dopuszczalną kwotę zadeklarowanej wartości towaru, wpisując nieprawdziwe dane. Oczywiście, takie zachowanie naraża na konsekwencje karne.

Problemy ze sprzedawcą

Niektórzy nieuczciwi sprzedawcy tłumaczą się, że towar zatrzymany przez Urząd Celny to przyczyna opóźnionej wysyłki. W rzeczywistości przedmioty mogły nigdy nie istnieć, a takie tłumaczenie jest jedynie wymówką. Jeśli Twój sprzedawca twierdzi, że towar został zatrzymany na granicy, powinien nam dosłać potwierdzenie wysłania paczki. Z tego powodu warto wybierać płatności za pomocą PayPal, które pozwalają na cofnięcie wpłaty w przypadku problemów. Gdy kupujemy towar za pośrednictwem stron zrzeszających producentów, warto go poinformować o zaistniałych problemach.

Zapraszamy do komentowania artykułu, jeżeli miałeś problemy z zatrzymanym towarem przez Urząd Celny.

303 komentarze do wpisu „Towar zatrzymany przez Urząd Celny”

 1. gość na bazarku sprzedawał tytoń ze swojej własnej plantacji, kupiłem na spróbowanie bratu w prezencie- gość mi odmierzył kilo. wysłałem to paczką i nawet ją ubezpieczyłem. nie pomyślałem że nie wolno przesyłać tak luzem tytoniu bez banderoli. paczka została zatrzymana w WER Zabrze. I co teraz? czy będą mnie wzywać? nie mam paragonu ani nic, jaka kara mi grozi czy grzywna czy akcyza do zapłaty? jak długo czekać? dzwonić do nich i pytać czy liczyć że sobie zapomną?

  Odpowiedz
 2. Witam, kolego Piotrze mam ten sam problem zatrzymali mi paczkę z 20 sztukami bokserek ck w WER Zabrze. Nie mogę się do nich dodzwonić. Jak byś coś wiedział więcej w swojej sprawie to daj znać pozdrawiam.

  Odpowiedz
 3. Witam,

  Mam pewien problem. Zamówiłem z aliexpress.com bokserki CK. Łącznie 4 paczki po 20szt. w kazdej. Jedna z paczek zostala bez problemow doreczona. Pozostale 3 jednak zostaly zatrzymane przez urzad celny, a ich status jest nastepujacy:
  Status przesyłki:Nazwa zdarzeniaData i czasJednostka pocztowaNadanie przesyłki2015-03-29 10:33International Postal SystemWysłanie przesyłki2015-04-02 15:17BEIJINGNadejście przesyłki2015-04-06 23:09WER WarszawaZatrzymanie przez urząd celny2015-04-08 02:37WER WarszawaWysłanie przesyłki2015-04-09 00:42WER WarszawaNadejście przesyłki2015-04-09 10:08WER SzczecinZatrzymanie przez urząd celny2015-04-09 12:35WER SzczecinZatrzymanie przesyłki w cle2015-04-09 12:36WER Szczecin

  Na aukcji nie ma loga producenta. Cena na paczce na pewno zaniżona. Czekam na jakieś rady. Dzwonić jaki jest powód zatrzymania?

  Odpowiedz
     • Witam,
      Po telefonie do WER Szczecin, przesyłka została zatrzymana, ponieważ stwierdzono, że jest to towar podrobiony. Sprawa została zgłoszona przez UC do CK, co teraz?

      Odpowiedz
      • Musisz się bronić. Jeżeli jak piszesz w ofercie sprzedającego nie było loga ani żadnych informacji mogących wskazywać, że to podróbki to wydrukuj cały opis i wyślij do nich mailem. To może być okoliczność łagodząca gdyż nie miałeś świadomości co kupujesz. Tak naprawdę zostałeś oszukany i wprowadzony w błąd. Otwórz spór na Aliexpress ze sprzedającym i zażądaj 100% zwrotu pieniędzy gdyż towar przepadnie to po pierwsze, po drugie zostałeś oszukany.

       Odpowiedz
       • Kontaktowałem się z WER Szczecin jedynie telefonicznie, wszelkie dokumenty zostaną przesłane drogą pocztową. Czy nie lepiej nie przyznawać się do zamówionego towaru, potraktować to jako pomyłka i że tego nie zamawiałem?

        Odpowiedz
        • Nie umiem Ci na to pytanie odpowiedzieć. Moge jedynie powiedzieć co ja bym zrobił. Ja bym nie zaprzeczał gdyż już jedną paczkę odebrałeś więc udowodnienie Ci trzech pozostałych to żaden problem. Po drugie dlaczego masz bać się faktu, że zostałeś oszukany i wprowadzony w błąd? Wg mnie to Ty jesteś pokrzywdzonym tej sytuacji a nie winnym. Nie traktuj tego wiążąco – to tylko moja prywatna opinia.

         Odpowiedz
 4. Witam zatrzymał mi paczkę urząd celny. Paczka miała wartość 10$ wysłana jako gift i zawsze dochodziły do mnie od tego sprzedawcy paczki aż do dziś. W paczce były 20 sztuk bokserki ck. Mogę się spodziewać jakiś większych konsekwencji?

  Odpowiedz
 5. I jeszcze jedno: właśnie rozmawiałem z nadawcą i na paczce wpisał podarunek i wartość 32$ W takim przypadku jak oni to wyliczą z kwoty podanej na paczce?

  Odpowiedz
  • No to jak masz wysłanie przesyłki z WER to już nic nie powinno się stać. Oni obliczają cło na podstawie zawartości paczki oraz jej wartości. Jeżli wg. UC zadeklarowana wartość jest niższa niż wartość rzeczywista to wtedy stosują swoje tabele do obliczenia Cła.

   Odpowiedz
 6. W tej chwili na stronie Poczty Polskiej jest info:
  Wysłanie przesyłki 2015-04-07 18:01 WER Warszawa
  Czy to oznacza, że ona idzie do mnie czy na urząd celny w mojej okolicy tzn.w Pruszkowie?

  Odpowiedz
 7. No dobra, ale jeśli dla świętego spokoju np.jutro wpłacę 32 dolce koledze na Białorusi,żeby mieć kwit to będzie ok. Nie będzie problemu, że płacę dopiero teraz?

  Odpowiedz
  • To, że nikt nie odbiera to normalne. Nic nie wpłacaj. Dzwoń i czekaj na list od UC. Możesz wpłacić kiedy chcesz. Mogłeś być umówiony z kolegą, że wpłacisz kasę jak będziesz wiedział, że wysłał paczkę a nie tak w ciemno:) Towar puścił, więc ty wpłaciłeś. Proste.

   Odpowiedz
 8. Witam. Kupiłem od kolegi na Białorusi przedwojenny wojskowy mundur, ponieważ od 20lat kolekcjonuje stare wojskowe przedmioty. Jednak zapłata nie w gotówce tylko wysyłam mu części do motocykla w równowartości. Dogadaliśmy się, że moja paczka startuje jak jego dotrze do mnie i ja zaakceptuję stan przedmiotu. Dzisiaj na stronie Poczty Polskiej znalazłem info ZATRZYMANIE PRZEZ URZĄD CELNY WER WARSZAWA. Wartość na paczce to 32$. Co ja mam teraz zrobić? pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Powiem Ci, że nie mam pojęcia. Ale na pewno zadzwoń do WER i ustal powód zatrzymania. 32$ to nie kwota do CŁA czy VATU. Natomiast nie wiem jak udowodnisz wartość przedmiotu. Oby z własnych tabel nie skorzystali bo nie wiadomo na ile to zostało wycenione.

   Odpowiedz
 9. Chciałbym dowiedzieć się, co robi Urząd Celny gdy nie dostaną odpowiedzi na wezwanie? Przeglądając różne fora wiele osób pisało, że po prostu odsyłają paczkę do nadawcy bez zaglądania do środka. Czy to prawda?

  Odpowiedz
 10. Nadanie przesyłki 2015-03-18 18:08 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2015-03-27 20:15 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-03-28 01:12 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-03-29 00:32 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-03-29 10:32 WER Szczecin
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-03-30 10:42 WER Szczecin
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2015-03-30 10:42 WER Szczecin

  Czyżby już koniec zmartwień? 🙂 O dziwo zwolniona została o 10:42, a pokazało się dopiero teraz.

  Odpowiedz
 11. Witam,

  Ostatnio chciałem zakupić sobie okulary. Wyglądały nieźle, nie miały żadnego loga. Dopiero później, po sporej lekturce na temat zakupów z aliexpress, pojąłem na co natrafiłem i jakie są tego konsekwencje zakupu podróbek. Jak mówię, nie miały żadnego loga, tylko w opisie RB 4125. Dopiero później dowiedziałem się, że RB jest “chwytem” aby podpowiedzieć kupującemu, że chodzi o firmę Ray Ban – o której wcześniej nie miałem zielonego pojęcia. Co w takiej sytuacji? Kupować i później tłumaczyć swoją “niewiedzę”, kupować i zignorować wezwanie od UC, czy nie kupować? Mam dylemat, ponieważ zawód do którego aspiruję wymaga ode mnie niekaralności.

  Odpowiedz
  • Niby to tylko głupie okulary… . Należy rozróżnić jeszcze dwie rzeczy. Zastrzeżona nazwa i wzór. Wyobraźmy sobie samochód jakiś popularny i charakterystyczny np. Fiata Multiple. To dobry przykład gdyż on jest popularny dlatego, że nie jest popularny heh. Ale ok. Jest charakterystyczny. Co by było gdyby ktoś w Chinach go skopiował i nazwał “X”? Czy byłaby to podróbka? Oczywiście tak bo każdy wie, czego to jest podróbka. Nikt natomiast nie przyczepił by się do nazwy bo taka nie istnieje. Teraz okulary “RB 4125”. Co to znaczy? Nic. Jak wygląda? Jak Ray Ban. Czy celnicy dysponują tabelą wzorcową wzorów użytkowych wszystkich zastrzeżonych produktów na świecie? nie. A nawet gdyby tak było, to nikt z linijką by nie mierzył, czy “RB 4125” to wymiarowo klon Ray Bana czy też ma inne wymiary a tym samym z formalnego punktu widzenia jest innym produktem. Nie bez powodu jest Panasanic, Sonyj, BWM, Canom itp:) Co najlepsze, te nazwy to nie nazwy podróbek tylko “oryginalnych” produktów! Nie wiem czy wiedzie, ale można zastrzec nazwę fonetycznie czyli tak jak się wymawia. Np. Czy mogę zrobić produkt i go nazwać “Panasonik”? Albo “Ldżi”? Otóz nie – nie mogę. Podsumowując mój bezsensowy wywód:) Ja bym zaryzykował. P.S. Nie kupuj żadnych okularów bez certyfikatu, że mają filtr UV 400 – zepsujesz oczy. Każde marketowe okulary (i Chińskie też) to powolna śmierć oczu a wiesz dlaczego? Jeśli na okularach za 20 zł pisze UV 400 to ściema. Twoje oczy na słońcu zwiększają źrenice (bo jest ciemniej) wpuszczając jednocześnie więcej czystych promieni UV do oczu! To jest masakra. Złudzenie, że nie “razi”! W rzeczywistości zabijasz oczy. Niestety okulary które mają filtr UV nie tylko na naklejce to parę stówek.

   Odpowiedz
   • Znaczy się, okulary są niemalże repliką 1:1 Ray Banów. Mają nawet wygrawerowane malutkie logo na szkłach. Nie są tanie, ponad 30 dolarów. Więc to nie jest kwestia, że mają logo RB czy tam Raymond San, a przpominają oryginalne. To jest solidna replika z filtrem UV.

    Odpowiedz
     • Dowiedziałem się, że to replika po głębszym wyciąganiu informacji. Widziałem sporo filmów z unboxingu na YT, oraz znalazłem recenzję sklepu na blogu. Gdybym tego nie zrobił dalej bym myślał, że są to fajnie wyglądające no-name’y. Przypominam, okulary nie mają żadnego loga na zdjęciach, a jedynym tropem to nazwa RB 4125 w tytule – wcześniej również nie wiedziałem, że istnieje jakaś firma Ray Ban co robi popularne okulary. Nie zrozumieliby tego?

      Odpowiedz
 12. A okolicznością łagodzącą nie jest to, że nie miałem możliwości zbadać produktu i po prostu myślałem, że kupuję oryginał? Bo wydaje mi się że większe problemy powinny być wtedy, kiedy kupujesz produkt a tam w miejscu loga jest zamazany obraz, co jest równoznaczne z tym że nic legalnego w tym miejscu nie ma. Jeśli z kolei kupuje się towar gdzie sprzedawca jest na rynku dłuższy czas i zbiera dobre opinie, nie ukrywa żadnych znaczków, co może świadczyć o tym że sprzedaje towar oryginalny bo w innym wypadku miałby problemu. W tym momencie prawnie ja nie zostaje oszukany? Jest w ogóle szansa, że nie będę płacił cła, VATu i zwyczajnie dostanę przesyłkę bez problemów?

  Odpowiedz
  • Generalnie masz racje. Ja prywatnie kupuje tak samo. Patrze, czy nic nie jest zamazane. Zamazanie (szczególnie nieudolne) jest po to abyś ty wiedział, że towar będzie miał znaczki oraz po to by nikt z Aliexpressu nie doczepił się do nich, że sprzedają nieoryginalne. Jak mówiłem, masz dużą szanse, że przesyłkę dostaniesz bez CLA i VATU (z uwagi na wartość poniżej 45 EURO) oraz bez problemów.

   Odpowiedz
   • No właśnie, tylko jeśli będę musiał im coś wysłać potwierdzającego zakup, to muszę chyba wysłać zdjęcie aukcji z ceną, a tam wyraźnie jest logo producenta przez co mogą chcieć sprawdzić autentyczność produktu, czego troszkę się obawiam. No i drugi problem jest taki, że kupiliśmy z dziewczyną ileś rzeczy naraz, więc łączny przelew wyniósł więcej niż zapłaciliśmy za same paski. Ciekawe jak to wyjdzie i co Chińczyk napisał na paczce, czy przypadkiem nie zaniżył ceny itd… Teraz z racji tego, że jest niedziela chyba nie mam czego się spodziewać, że ze Szczecina wyślą ją do mnie i czekać do jutra rana, albo po północy? Zresztą naczytałem się sporo o WER w Zabrzu, a Szczecin wydaje się nieco bardziej tolerancyjny chociaż sam nie wiem.

    Odpowiedz
    • Do cła czy VATU oni nie chcą wydruku opisu przedmiotu wraz z ceną tylko potwierdzenia wpłaty. Od tej kwoty liczą. Jak kupowałeś kilka rzeczy i jedną płatność no to faktycznie może być problem. Chińczyk na 99% wpisał niższa wartość niż rzeczywista. Spokojnie czekaj. Jutro koło 10:00 powinna być zmiana statusu.

     Odpowiedz
 13. Witam,
  Sprawa wygląda tak:

  Nadanie przesyłki 2015-03-18 18:08 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2015-03-27 20:15 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-03-28 01:12 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-03-29 00:32 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-03-29 10:32 WER Szczecin

  W środku są trzy paski o wartości 42 dolary, z logiem i prawdopodobnie podrobione. Więc jakie są szanse, że puszczą bez niczego paczkę do mnie? Otworzą paczkę? Jeśli tak, to czy ja mogę mieć jakiekolwiek nieprzyjemności z tego tytułu? Bo wg mnie sprawa wygląda tak: nie kupowałem ilości hurtowej i nie zamierzałem sprzedawać, oraz nigdy tego nie robiłem. Zgodnie z polityką aliexpress nie można sprzedawać podróbek, więc skoro nie było tam żadnego zamazywania loga, w opisie że to podróbka, oraz sprzedawca z 97% pozytywnych komentarzy mogłem założyć że to nie jest podróbka i jeśli zostanie zniszczona to mogę otworzyć spór i odzyskać pieniądze?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Szanse, że puszczą towar dalej nie sprawdzając są dość duże. Jeśli otworzą i rozpoczną postępowanie w sprawie wprowadzenia towarów z użyciem zastrzeżonych znaków towarowych, to Twoim najmniejszym problemem będzie zniszczenie podróbek. Spór oczywiście w takim wypadku możesz otworzyć i bez problemu oddadzą Ci pieniądze.

   Odpowiedz
   • No właśnie z kilkoma takimi opiniami się spotkałem, tylko ja nie wprowadzam nigdzie ten towar do sprzedaży, kupuję na własny użytek (nawet na wypadek postępowania karnego mogę podać swoje konto na allegro, że nic nie sprzedaję), zresztą ilość też jest nieduża i czy wtedy prawnie to nie jestem ja oszukany? Skoro kupiłem na portalu gdzie jest zakazana sprzedaż podróbek, a zdjęcia nie były nigdzie zasłonięte ani rozmazane, czyli tak jakby nie mieli nic do ukrycia i mogłem założyć że to uczciwy sprzedawca? Dziękuję za szybką odpowiedź.

    Odpowiedz
    • To, że kupowałeś bez znaków zastrzeżonych (i bez wiedzy o nich) to okoliczność łagodząca. Wydrukuj z Aliexpress pełen opis tego co kupiłeś i miej jako dowód. Wprowadzenie do obrotu to szerszy temat. Nie chodzi o to czy na handel ale że na teren Unii Europejskiej. Do tego poza karnymi problemami możesz mieć cywilne. UC powiadamia właściciela znaku towarowego o takiej sytuacji a oni mogą wystąpić na drogę cywilną. To oczywiście czarny scenariusz i dla “dużych” ryb. Ty jesteś osobą prywatną z 3 paskami wiec “niska szkodliwość” i umorzenie wg mnie. Póki co nic się nie martw!

     Odpowiedz
 14. Witam moja przesyłka na monitoringu od 04.02.2015 tkwi na WER Warszawa myśle ze nie odzyskam juz została zaginiona na poczcie pytałam nic nie wiedza a reklamacje moze złozyc nadawca co o tymmyslicie

  Odpowiedz
 15. Dziękuję za szybką odpowiedź:) Czy każda paczka jest kontrolowana przez celnika tzn. czy każda jest otwierana i wtedy określa się wartość produktu z tym co zostało zadeklarowane? Czy paczki są kontrolowane wyrywkowo lub gdy są podejrzenia że jest np. za duża a deklaracja opiewa na niską wartość?

  Odpowiedz
 16. Witam, Chcę zakupić w USA na aukcji ebay (w sklepie internetowym) statyw do aparatu. Wartość przesyłki to 50$, wartość zadeklarowana paczki to 40$. Czy dobrze rozumiem, że będą mi naliczone opłaty: cło od 90$ a potem Vat od 94,5$? Czy mogę założyć, że w takiej sytuacji, kiedy z góry przekroczę przepisowe 45Euro – celnik nie zażąda ode mnie potwierdzenie przelewu, zdjęcia aukcji, itd.? Paczka trafi do mnie pod drzwi i naliczoną opłatę zapłacę dostarczycielowi/kurierowi? Chodzi mi po głowie jeszcze opcja zaniżenia wartości tak aby całość przesyłki mieściła się w przepisowych 45Euro ale paczka jest wielkości 70cmx25x15cm i waży ok. 3kg. To może wydać się podejrzane… Wartość realna zakupu przekracza 500$. Wg mnie to za duże ryzyko. Będę wdzięczny za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj. Cło i VAT jest liczone od wartości rzeczywistej. Jeśli towar kosztuje realnie 50$ i tyle zapłaciłeś i masz na to potwierdzenie przelewu, to od tego płacisz CŁO + VAT. Ale w twoim przypadku go nie płacisz bo 50$ to nie 45$ (choć kurs jest baaardzo zbliżony). To co zadeklaruje osoba która wysyła towar nie ma nic do rzeczy. Jeśli wartość realna przesyłki to 500$ to niestety od tego zapłacisz.

   Odpowiedz
 17. Wiem 🙂 generalnie mam kilkaset artykułów w swoim asortymencie, a tylko kilka z nich pochodzi z chin, myślę że nie ma się o co martwić bo żeby coś się wydało to US musiałby sprawdzać pochodzenie każdego jednego towaru, wtedy oczywiście mam wydrukowane faktury od chińczyka.Poza tym każda przesyłka ma zaniżoną wartość i są to małe paczki.

  Odpowiedz
 18. Przede wszystkim jestem na ryczałcie. Mam księgowego który rozlicza mnie tylko z PITu. A ewidencje przychodów i dzienne zestawienie sprzedaży- nieudokumentowanej uzupełniam sam. Mój przychód nie przekracza 7 tyś więc do US nie muszę nic płacić.

  Odpowiedz
 19. To jest działalność gospodarcza- zarejestrowana firma. Nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc działalność w sensie dosłownym.

  Odpowiedz
  • Działalność to czynność. Odkurzanie w domu to działalność:) Wiec literalnie rzecz ujmując rzecz nielegalna może być działalnością np. handel narkotykami. Czyli prowadzisz DG. Ok, a teraz mi powiedz czy masz księgową swoją czy rozliczasz się sam z US? Jeśli towar kupujesz na firmę to przy sprzedaży doliczasz VAT więc sprawa jest prosta. Jeśli kupujesz na firmę a sprzedajesz “na lewo” to robisz koszty a zysków nie ma czyli to tylko kwestia czasu kiedy US zapuka do twoich drzwi.

   Odpowiedz
 20. Witam, od jakiegoś czasu prowadzę działalność zajmującą się sprzedażą elektroniki. od ponad roku sprowadzam przesyłki z chin, usa (większość z chin) i sprzedaje w polsce. W tym roku zatrzymano mi jedną przesyłkę, musiałem zapłacić cło. Domyślam się, że Powinienem płacić podatek za każdą taką przesyłkę ? nadmienię że ceny tych przesyłek wahają się od 10 do 100 $ sporadycznie 300$ (chińczyk deklaruję cenę zaniżoną) Jakie jest ryzyko że ktoś dopatrzy się że nie płacę od tego podatku i jaka jest kara ? Przesyłki mieszczą się w małych ,,chińskich pudełeczkach. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  • Wyjaśnij co znaczy “działalność”? Masz na myśli działalność gospodarczą (zarejestrowaną firmę) czy działalność w sensie dosłownym? Jeśli to drugie to jest to temat rzeka…

   Odpowiedz
 21. Witam, kupiłam stroje do tańca, bez pośrednictwa żadnej strony, płatność Paypalem.
  To jest status przesyłki:
  Nadejście przesyłki 2015-02-15 01:50 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2015-02-15 18:48 CAIRO EMS. TRAFFIC CENTRE
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-02-17 19:56 WER Warszawa
  Zatrzymanie przesyłki w cle 2015-02-17 23:00 WER Warszawa

  Czy istnieje możliwość, że stroje dojdą do mnie w przeciągu tygodnia? I czy mogę coś zrobić, żeby to przyspieszyć?

  Odpowiedz
  • Tak. Zadzwoń do WER Warszawa, ustal numer magazynowy przesyłki. Po ustaleniu zapytaj o powód zatrzymania. Jak Cło i VAT – doślij mailem skan wpłaty + oświadczenie co jest zawartością przesyłki. Zwolnią ją dużo szybciej. Inaczej będziesz czekać na list z poczty, który będzie zawierał prośbę o to samo co napisałem powyżej. Szkoda czasu:)

   Odpowiedz
 22. Artur,
  polecam stronke do śledzenia paczek z
  Chintrack-chinapost.com/startairmail.php
  paczka rzeczywiście jest w celnym ale u niego w Chinach.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 23. Witam, mam problem bo nie dotarła do mnie paczka a sprzedający na zapytanie gdzie ona jest to odpowiedział ze na celnej. Ale czy to jest możliwe bo sprawdzałem śledzenie jej i takiej wiadomości nie ma. To jej numer nadania RN210817125CN Może ktoś wie co się dzieje z nią?

  Odpowiedz
 24. Witam. Zamówiłam torebkę chanelka replika. Przelewu dokonałam 28 stycznia 2015. 4 lutego wysłalitowar z Chin. W Wer Warszawie byla dnia 7 lutego. I od tego dnia do dnia dzisiejszego przytrzymuja moja torebke. Jak dlugo mam jeszcze czekac??
  Nadanie przesyłki 2015-02-03 10:56 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2015-02-04 14:02 GUANGZHOU
  Nadejście przesyłki 2015-02-07 07:53 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-02-07 16:11

  Odpowiedz
 25. Jednak nie poszło na Pruszcz tylko bezpośrednio do mnie na WerLisi Ogon – liczę więc na brak vatu xD Najwyraźniej dla celników moja przesyłka nie ma jednak dużej wartości

  Odpowiedz
 26. Witam ~
  Często robię zakupy w Korei i dzisiaj po raz pierwszy pokazało mi w trackingu, że przesyłka została zatrzymana na Wer w Warszawie. Wartość faktyczna przesyłki to $95, z tym że nie wiem ile sklep napisał na przesyłce. Cło mnie ominie, ale czy jest możliwość, że i ..VAT również? Patrząc po trackingu, przesyłka dzisiaj została wysłana dalej, prawdopodobnie do Pruszcza Gdańskiego

  Odpowiedz
 27. itam.Zamówiłem na aliexpress dwa zegarki – podróbki Casio G-shock , oczywiscie na aukcji nie jest napisane ,ze jest to oryginalny G-shock , oraz nie ma zdjęc z logiem Casio. Z aukcji wynika,iż jest to no-name. Urząd Celny zatrzymał paczke i rząda ode mnie informacji o przesyłce (potwierdzenie zapłaty,opis zawartosci itd) , teraz pytanie – czy majac swiadomosc ze to podrobka, powinienem im napisac,ze zamowilem zegarek widoczny na aukcji i zadeklarowac wartosc 20$ ? Czy poprostu napisac do chinczyka i prosic go o zwrot kasy…

  Odpowiedz
  • Na razie UC chce od Ciebie standardowych dokumentów. Dowód faktycznej zapłaty i opis zawartości czyli po prostu zegarki. Ta sama procedura jest nawet gdyby w środku był towar faktycznie no name. Ja mam pytanie skąd masz pewność, że to podróbka? Zakładasz tak po niskiej cenie – ok. Ale w opisie przedmiotu ani jego zdjęciach nie ma informacji o tym, że to “in style” albo “clon” lub coś podobnego. Więc poza niską ceną nic nie wskazuje na podróbkę – poza Twoimi domysłami. Ja bym wysłał to o co prosi UC. Dowód wpłaty i opis “zegarki” – powinny przejść bez problemów. Niemniej po raz setny piszę, nie kupujcie produktów jeśli jest choć cień podejrzeń, że mogą być podrobione.

   Odpowiedz
 28. Witam. Kupilem radio samochodowe, które zostało zastrzymane przez urzad celny. Wartość na liście przewozowym mam podane 60 dolarów ale rzeczywiscie zaplacilem 190 euro, która wartosc musze podać i czy zaplace cło i podatek ?

  Odpowiedz
 29. Dzień dobry,

  Zamówiłem telefon o wartości $69 (nie jest to podróbka), paczka ma zadeklarowaną wartość $70 jak sądzę.
  Zamówienie w sklepie internetowym w Chinach, płatność PAYPAL’em.
  Oto jej status:

  Wysłanie przesyłki 2015-01-21 02:11 AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRE
  Nadejście przesyłki 2015-01-22 08:35 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-22 14:58

  Czy przy takiej wartości może zostać obciążona vatem/cłem?
  Czy jest szansa, że przyjdzie do mnie bez dodatkowych kosztów?
  Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
  • Szansa jest ale nikła. Wartość zadeklarowana powyżej 45 euro to z automatu idzie do oclenia i VATU. Chińczycy prawie nigdy nie deklarują faktycznej wartości towaru dlatego znakomita większość paczek udaje się dostarczyć bez Cła i VATU. To musiałeś kupić w jakimś nowym sklepie bo doświadczeni sprzedawcy w Chinach znają europejskie procedury i prawie nigdy prawdy na deklaracji nie piszą:)

   Odpowiedz
   • Sklep: lightinthebox
    Tak mi się coś zdaje, że oni faktyczną wartość wpisują.
    Jeśli dojdzie do opłat – zapłacę od wartości $70 czy pomniejszoną o te wolne od kosztów 45 euro?

    Odpowiedz
      • Sprawa zakończona.
       Obiecałem, że opiszę co i jak.
       Oto szczególy:

       Zakupiłem telefon, zapłaciłem dokładnie $72.62.
       Waga paczki: 0,55kg, zadeklarowana wartość przez sklep $70. Paczka zatrzymana została na cle. Dwa dni później otrzymałem polecony z urzędu celnego z prośbą o dokumenty (dowód zakupu, skan dowodu itd). Wysłałem na adres email jedynie dwa PDF’y (zrzut z ekranu ze sklepu z historii zamówienia oraz skan dowodu osobistego). Następnego dnia na stronie poczty polskiej zmienił się status przesyłki (poprzedni “Zatrzymanie przez urząd celny”, nowy “Zwolnienie przesyłki przez urząd celny”). Dwa dni później był u mnie listonosz z paczuszką. Musiałem zapłacić dokładnie 65,85zł (sam vat).
       Wydaje mi się, że od początku roku zaczęła się jakaś akcja “trzepania” przesyłek. Znacznie więcej z nich trafia chyba do UC.
       Pozdrawiam,
       Benobi

       Odpowiedz
        • Sklep zwróci mi 75% tego co musiałem zapłacić, więc nie jest źle. Wystarczyło do nich napisać.
         Pozdrawiam, Benobi

         Odpowiedz
         • Żartujesz?:) W życiu nie spotkałem się z taką sytuacją. “Ryzyko” podatkowo – celne zawsze było po stronie kupującego. A to nowość! To trafiłeś na jakiegoś mega porządnego sprzedającego. To nie jest standard. Jestem zszokowany – pozytywnie:)

          Odpowiedz
  • No to grubo. Zadzwoń do WER w Szczecinie, ustal numer magazynowy i powód zatrzymania. Nic nie odeślą do nadawcy. Jeśli towar ma znaki zastrzeżone to zostanie zniszczony ale również zostanie powiadomiony właściciel znaku towarowego, który na drodze postępowania cywilnego może dochodzić swoich praw za próbę wprowadzenia do obrotu podróbek towaru. To wersja optymistyczna. Bardziej pesymistyczna to Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, art 24: “Kto, za pomocą technicznych środków reprodukcji, kopiuje zewnętrzną postać produktu lub tak skopiowany wprowadza do obrotu, stwarzając tym możliwość wprowadzenia
   klientów w błąd co do tożsamości producenta lub produktu, czym wyrządza poważną szkodę przedsiębiorcy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” Tyle, że ty nie wprowadziłeś do obrotu bo towar został zatrzymany. Dodatkowo poczytaj art.305 ustawy Prawo własności przemysłowej.

   Dlatego zawsze przestrzegam i powtarzam, unikać podróbek jak ognia. Nie kupować jeżeli istnieje cień podejrzenia, że towar jest podróbką.

   Odpowiedz
 30. W paczce jest ponad 100 par majtek. Łączna kwota paczki to ponad 200 euro. O co chodzi z rejestracją przesyłki? Czy odeślą ją do adresata? Wiem że trzeba zapłacić cło i vat ale chodzi o to, że na 99% na zakupionych przedmiotach jest logo firmy co niestety ewidentnie wiąże się z karą patrząc na to jako na podróbki?
  Czy myślicie ze otworzyli paczkę czy chodzi im tylko o cło i vat? Co w takiej sytuacji radzicie zrobić ? Paczka o masie 7kg.

  Odpowiedz
 31. Nadanie przesyłki 2014-11-25 23:22 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2014-12-04 12:50 BEIJING
  Zatrzymanie przez urząd celny 2014-12-13 14:41 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2014-12-14 00:37 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2014-12-14 10:12 WER Szczecin
  Zatrzymanie przez urząd celny 2014-12-15 10:26 WER Szczecin
  Zatrzymanie przesyłki w cle 2014-12-15 10:26 WER Szczecin
  Rejestracja przesyłki 2015-01-12 13:59 WER Szczecin

  Odpowiedz
 32. Witajcie, mam pytanie, jak to jest, ponieważ, prawie codziennie coś do mnie przychodzi z Chin, są to niewielkie rzeczy elektroniczne za kwoty $1 do $4, raz na jakiś czas $10- 1 na kilka miesięcy.
  Tu się rodzi pytanie, czy Urząd Celny nie przyczepi się do mnie, chyba prowadzą jakieś dokumenty kto co kupił czy kto za ile co kupił?

  Odpowiedz
 33. Skontaktowałem się z urzędem celnym telefonicznie dzisiaj i od razu tam Pan powiedział mi że dzisiaj zajmą się moja sprawą. I dotrzymał słowa bo paczka już idzie do mnie. Dziękuję za pomoc 🙂 pewnie przy odbiorze będzie do zapłacenia cło i vat.
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 34. Witam, piszę w takiej sprawie bo zatrzymali mi paczkę z USA. Paczka to prezent od siostry dla żony wartości 190$. Siostra wysyłając paczkę uwzględniła wartość 60$. Teraz napisała do mnie Agencja Celna Colex Sp.j. ze zajmie się moja sprawa. Paczka została zatrzymana w Porcie Lotniczym w Warszawie. Mam jakieś opłaty magazynowe, ale nie mam żadnego cła ani vatu. Co ja mam robić w tym przypadku? Prosze pomóżcie ?

  Odpowiedz
 35. Wysłałem im mailem dowód wpłaty i zrzut ekranu zakupionych przedmiotów. Wysłałem wczoraj o 17 jeszcze do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi ani status paczki się nie zmienił.

  Odpowiedz
  • W poniedziałek do nich dzwoń i ustal czy dostali dokumenty i czy wszystko jest ok. Musisz to zrobić gdyż mail mógł nie dojść a Tobie czas leci na dostarczenie dokumentów. Masz bodajże 14 na to. Po tym terminie odeślą towar do nadawcy.

   Odpowiedz
 36. Nie, kupowałem na aliexpress. Czyli nic mi nie grozi jeśli im wyślę te dwa dokumenty? Jeśli by otworzyli nie przyszło by pismo o opłatach tylko pewnie inne tak?
  Dzięki za pomoc

  Odpowiedz
  • Wydaje mi się, że wszystko powinno być ok. Nawet jeśli by otworzyli to też z automatu nie wiadomo czy towar ma podrobiony znak handlowy. To wymaga wyjaśnień. Wg mnie te dwa dokumenty powinny być wystarczające do zwolnienia przesyłki.

   Odpowiedz
 37. Przyszło pismp z UC aby odesłać dowód wpłaty i zdjęcie aukcji. Odesłać te papiery? A jeśli okaże się że tam jest logo? Otwierają paczki czy tylko chodzi im o wyłudzenie kasy?

  Odpowiedz
  • A gdzie kupowałeś towar? na ebay? Tak, musisz im wysłać dowód wpłaty i print-screena z ceną jaka tam była (po jakiej wygrałeś aukcje). Nic więcej nie dołączaj. To wszystko wyślij do nich mailem podając w temacie numer magazynowy przesyłki. Paczkę mogą otworzyć ale gdyby chcieli już by to zrobili. Tu bardziej chodzi o kwestie podatkowe.

   Odpowiedz
 38. i na dodatek na paczce jest zaniżona wartość przesyłki, zapłaciłem za to 100 $ a na paczce jest chyba 15 $ czy to może być powodem zatrzymania?

  Odpowiedz
  • Musisz poczekać 2-3 dni, potem dzwoń do nich jeśli status się nie zmieni. Wartość przesyłki zadeklarowana a rzeczywista to Twój najmniejszy problem. Zawsze dokumentem wpłaty udowodnisz prawdziwą wartość.
   Gorzej z “oryginalnością”…na razie nie odzywaj się do WER. Poczekajmy na rozwój sytuacji parę dni.

   Odpowiedz
 39. Witam.
  Mam i ja pytanie bo nie wiem co robić.
  Przesyłka została zatrzymana a to status
  Nadanie przesyłki 2015-01-05 12:28 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2015-01-08 17:23 HONG KONG AIR MAIL CENTRE
  Nadejście przesyłki 2015-01-11 19:58 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-12 03:25 WER Warszawa

  w środku są dwie rzeczy które nie jestem do końca pewien czy są z logo czy nie. Na aukcji nie było nic o tym ale te rzeczy wyglądały tak samo jak prawdziwe.
  Czy warto odzywać się do UC?
  Nie dostałem jeszcze żadnego pisma itd ponieważ stało się to dzisiaj.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 40. Mam pytanie 😉 Moja paczka wczoraj też wpadła w ręce celników i jej przebieg wygląda tak:
  Nadanie przesyłki 2014-12-24 13:04 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2014-12-30 10:31 BEIJING
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-09 14:08 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-01-09 22:58 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-01-10 02:40 WER Lublin

  Sęk w tym że w statusach PP nie ma komunikatu o zwolnieniu przesyłki przez urząd celny, a w WER Lublin o ile wiem chyba nie ma UC i jest to oddział końcowy (paczka idzie do lbn). Zawartość paczki to silniczki krokowe o wartości 40$ + 24$ przesyłka. Sądzicie że UC dał sobie spokój, czy po prostu puścili paczke i mogą mi jeszcze podesłać proforme z VATem do zapłacenia ?

  Odpowiedz
 41. Odzież odzieży nie równa:) A druga i myślę jeszcze ważniejsza rzecz niż wartość to ZNAK towarowy. Co jeśli w paczce był by “Adidas” albo “Nike” jak udowodnisz jego oryginalność?

  To drugie zadanie celników – nie dopuszczenie do wprowadzenia do obrotu podróbek.

  Odpowiedz
 42. tylko ze na kopertach jest deklaracja sprzedającego ze to odziez iprzez koperte bez otwierania mozna zdecydowanie stwierdzic ze to odzież a nie np telefon

  Odpowiedz
 43. dziękuje Panu za informacje,sporo nerwówki było ale wazne ze jest ok zastanawia mnie jedno po co zatrzymali w wie potem sz nie by w koncu puscic hmm.

  Odpowiedz
  • Wyobraź sobie, że jesteś Celnikiem. Leci sobie paczka na taśmie i ma zadeklarowaną wartość 30$ a w środku np. złota biżuteria o wartości 1000$:) Celnik nie wie, co jest w środku i bazuje na deklaracji celnej wartości. Więc bierze sobie wyrywkowo paczkę i patrzy. Jeśli uzna, że zawartość przesyłki odpowiada mniej więcej kwocie zadeklarowanej na liście przewozowym to puszcza ją dalej do odbiorcy. Ale jeśli zawartość wzbudza jego podejrzenia co do rzeczywistej wartości towaru to wtedy prosi o dokumenty potwierdzające kwotę transakcji.

   Odpowiedz
 44. CZY TERAZ TO JUZ NAPEWNO KONIEC?
  Nadejście przesyłki 2015-01-05 23:49 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-07 01:39 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-01-07 21:28 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-01-08 10:24 WER Szczecin
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-08 13:51 WER Szczecin
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2015-01-08 13:51 WER Szczecin

  Odpowiedz
 45. Nadejście przesyłki 2015-01-05 23:49 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-07 01:39 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-01-07 21:28 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2015-01-08 10:24 WER Szczecin

  Odpowiedz
 46. czy juz po wszytkim czy nie?
  Nadejście przesyłki 2015-01-05 23:49 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2015-01-07 01:39 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2015-01-07 21:28 WER Warszawa

  Odpowiedz
  • Jeszcze nie:) Z WER z Warszawy paczka może trafić na WER w Zabrzu albo Wrocławiu. Poczekaj na następny status. Tak zdarza się rzadko, ale może się zdarzyć. Raczej na 90% paczka już idzie do Ciebie.

   Odpowiedz
 47. moze i wysyłający zaniżył wartosc pewnie tak ale prawdziwa wartość jw pisałem to 30$ znając zycie to i od tego mogą naliczyć opłaty

  Odpowiedz
 48. Tak, ale taki numer jest nadawany jak przesyłka podlega kontroli. Jeśli celnik ma podejrzenie, że wartość przesyłki jest zaniżona to wtedy ją zatrzymuje i nadaje się jej numer magazynowy. To samo jeśli przesyłka ma wartość np 100$ wtedy tak samo. Wszystko co jest zatrzymane do kontroli, wyjaśnienia, oclenia, sprawdzenia dostaje numer magazynowy.

  Odpowiedz
 49. jesli dalej moge prosic o pomoc to dzwonic do UC?
  CZY WER W WA poczta?
  a moze jakies nr tel?
  do czego potrzebny mi jest nr magazynowy?

  Odpowiedz
  • pon-pt 7:00-15:30
   Telefon: +48225481147
   Numer magazynowy nadawany jest przesyłce jako osobny wewnętrzny numer rozpoznawczy niezależny od pierwotnego numeru nadania. W kontaktach z WER należy własnie nim się posługiwać.

   Odpowiedz
 50. jesli kontrola rutynowa i stwierdzą ze jest ok ile to moze potrwać?
  wartośc na 100% jest 30$ a zawartość to bielizna
  nie bedzie to miało znaczenia ze adres jest inny a inna osoba płaciła?
  a moze wysłać im tylko tak by widzieli tranzacje date i kwote a nie dane posiadacza karty?
  pozdrawiam i dzięki za odp.

  Odpowiedz
  • jesli kontrola rutynowa i stwierdzą ze jest ok ile to moze potrwać?
   wartośc na 100% jest 30$ a zawartość to bielizna
   nie bedzie to miało znaczenia ze adres jest inny a inna osoba płaciła?
   a moze wysłać im tylko tak by widzieli tranzacje date i kwote a nie dane posiadacza karty?
   pozdrawiam i dzięki za odp.

   Odpowiedz
 51. witam
  mam pytanie
  towar zatrzymany wer w-wa
  towar wartosci 30$ nie są to zadne podróbki
  moje pytanie jest takie jak dostane list by powierdzic wartosc co mam zrobic problem polega na tym ze płacone było kartą nie paypalem,a koejna sprawa to ze płaciła inna osoba a do innej jest zaadresowane poprostu nie posiadałem karty z mozliwoscia płacena przez neta

  Odpowiedz
  • Nic nie nie martw. Jak zatrzymali to zwolnią jeśli wartość jest taka jaką deklarujesz. Spróbuj zadzwonić do WER, ustal numer magazynowy przesyłki i dowiedź się czy przesyłka została zatrzymana w celu rutynowej kontroli czy też chcą dostać dowód wpłaty. Jeśli dowód wpłaty, weź go od osoby która płaciła (wyciąg z karty, z tej transakcji) i wyślij do nich mailem wraz z informacją co jest zawartością. Wtedy nie będziesz musiał czekać na list od nich tylko zwolnią przesyłkę na podstawie maila od Ciebie. Dużo szybsza droga:)

   Odpowiedz
  • To prawda. Cechą wspólną WERów jest katastrofalna komunikacja telefoniczna. Spróbuj napisać maila i pisz codziennie aż odpiszą, że chcesz ustalić numer magazynowy oraz losy przesyłki. Powodzenia!

   Odpowiedz
 52. Jezeli przesyłka zatrzymana od 10 grudnia w sledzeniu przesyłek pisze doreczone wer wrocław i nadal nie mam wiesci o przesyłce?to co robic?
  Jezeli zatrzymał przesyłke urzad celny powinien ponformowac tak?jak dlgo mozna czekac i co robic?

  Odpowiedz
  • Zasada jest taka, jeśli przesyłka jest zatrzymana w cle to max 2-3 dni i powinna być zwolniona jeżeli nie podlega ocleniu. Jeżeli podlega to Ty powinnaś dostać pismo realnie do 7 dni od statusu, że przesyłka jest zatrzymana w cle z informacją gdzie i jakie dokumenty dosłać (czyli informacja co jest zawartością oraz dowód wpłaty). W twoim przypadku 17 grudnia upłynął realny (nie formalny) termin aby albo zwolnili przesyłkę albo abyś dostała list. Należy niezwłocznie do nich zadzwonić i ustalić tzw. numer magazynowy Twojej przesyłki a następnie telefonicznie ustalić czy przesyłka podlega ocleniu (Ty wiesz najlepiej jaka jest jest wartość) czy nie. Jeżeli nie to ustalić powód jej przetrzymywania przez WER i zażądać natychmiastowego jej zwolnienia. Pewnie mieli dużo paczek i paczka wisi między zwolnieniem a nie wiadomo czym. Niestety polskie realia są masakryczne. WER w warszawie na Google + ma strone a ocena pracy tego WERU to 1 na 5 punktów. To daje obraz oceny pracy WERÓW w całej polsce. Masakra.

   Odpowiedz
 53. Na stronie gdzie mogę śleddzić moją przesyłkę napisano, że ostała ona zatrzymana przez urząd celny WER Warszawa. Co mam robić??

  Odpowiedz
 54. A mi właśnie pisze ze zatrzymano na granicy przez urzędników lecz nie dostaje pisma… Co robić?! Już od poczatku grudnia czekam

  Odpowiedz
  • Dzwonić i jeszcze raz dzwonić do nich. W zależności od tego na którym WER został zatrzymany towar. Jak się dodzwonisz ustal tzw, numer magazynowy i mając go powołuj się na ten numer w ustalaniu z nimi losów przesyłki.

   Odpowiedz
 55. meak: napisz odwołanie z uzasadnieniem jak powyżej napisałeś i dołącz dokument potwierdzający zwolnienie z opłat pierwszej kopii. Nie spotkałem się z sytuacją aby ubezpieczenie było podstawą do naliczania opłat przesyłki zawierającej dokumenty!

  Odpowiedz
 56. Nie paczka a list z dokumentami notarialnymi zostal zatrzymany przez WER Zabrze. List byl ubezpieczony na $500 poniewaz tyle kosztowaloby wyrobienie nowych dokumentow i nowa expresowa przesylka. Pierwsza kopia dokumentow byla bezplatna wiec wartosc przesylki byla zero natomiast za kopie nastepne juz sa oplaty.
  Gdzie to logika urzedu skarbowego?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz