Nowe rozwiązana w kantorach internetowych

Kantory internetowe cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Stały się groźnym rywalem dla kantorów stacjonarnych oraz banków oferujących podobne usługi. W tym licznym gronie znalazły się i takie podmioty, które w miejsce konkurencji wprowadziły zasady partnerskiej współpracy. Dzięki temu klienci zyskują nowe, trudno do uzyskania w inny sposób, możliwości.

Komu opłaca się współpraca?

Tradycyjnym modelem obsługi wykorzystywanym przez e-kantory jest umożliwienie wymiany walut za pośrednictwem platformy internetowej oraz przekazanie nabytych dewiz na konto walutowe klienta.

Kto nie posiada rachunku walutowego, ten raczej z tego rodzaju usług nie skorzysta. Nie wszędzie jednak tak jest. RKantor działający przy Reiffeisen Polbanku wykorzystał możliwości, jakie daje obsługa w placówkach bankowych z potencjałem sieci internetowej. W ten sposób powstała oferta dla osób, które z różnych przyczyn nie decydują się na otwarcie konta dewizowego.

Nowa propozycja pozwala na połączenie taniej oferty, którą udostępnia kantor internetowy z wygodą klienta możliwą dzięki współpracy banku, sieci bankomatów oraz firmy kurierskiej.

Obsługa klienta bez konta walutowego

Osoby, które posiadają rachunek dewizowy mogą nabywać w Rkantorze walutę w tradycyjny sposób, przy czym przelewy do 10 najpopularniejszych banków kantor wykonuje za darmo. Na darmowej obsłudze w tym zakresie zyskają klienci: Lion’s Bank, Millenium, Alior, BZ WBK, ING, PKO BP, Reiffeisen Polbank, Bank Pekao, Idea Bank, BNP PARIBAS.

Osoby, które nie posiadają konta walutowego mogą odebrać dewizy w wybranej placówce Reiffeisen Polbanku i za tę usługę bank nie pobierze od nich opłaty.

Dodatkowe opcje to wypłata waluty w bankomacie Euromatu lub dostawa waluty do nabywcy przez kuriera Inpostu.

To idealne rozwiązania dla tych, którzy wymiany walut dokonują sporadycznie lub wręcz jednorazowo.

Wymiana walut bez spreadu

Pozostając przy ofercie Rkantoru, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno nietypowe rozwiązanie. Ten kantor zdecydował się na umożliwienie klientom wymiany walut bez obciążania spreadem. Aby skorzystać z takiej opcji należy wejść w posiadanie punktów przyznawanych przez RKantor. Pierwsze 1000 punktów użytkownik nabywa już w momencie rejestracji, stan posiadania można zwiększyć polecając znajomego lub systematycznie korzystając z usług kantoru, np. za polecenie jednej osoby kantor przyznaje 500 punktów, za wymianę jednej jednostki waluty dodawany jest 1 punkt. Każdy punkt umożliwia wymianę 1 jednostki waluty po kursie średnim.

Jaki jest kurs euro, dolara, funta, czy innej waluty udostępnianej przez Rkantor możemy sprawdzić na stronie https://www.rkantor.com/kursy-walut/. Przy każdej walucie podana jest zarówno cena sprzedaży, zakupu, jak i cena dla posiadaczy punktów (kurs średni). Co prawda, różnica pomiędzy kursem sprzedaży, a kursem zakupu waluty w tym kantorze jest niewielka (wynosi ok. 2 grosze na jednostce), lecz w przypadku większej ilości wymienianych dewiz, dodatkowa obniżka może stanowić sporą korzyść. Z pewnością docenią je np. osoby spłacające kredyt w walucie lub ci, którzy regularnie otrzymują wpływy w dewizach.

1 komentarz do “Nowe rozwiązana w kantorach internetowych”

  1. Kantory internetowe muszą skutecznie zachęcać klientów praktycznymi rozwiązaniami, bo jest ich na tyle dużo, że wymaga tego konkurencja. Ja np. pierwsze przewalutowanie w pluskantor.pl mogłam zrealizować za darmo (bez spreadu, bez prowizji). Na co dzień spread wynosi około 2 gr i jest jedynym kosztem przewalutowania. To się opłaca, bo w tradycyjnych kantorach płacimy nawet kilkadziesiąt gr, a kursy nie są tak korzystne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz