Jak oszczędzać na walutach?

Osoby stojące przed zadaniem dokonania wymiany waluty mają przed sobą bardzo poważny problem. Sposobów pozwalających na przewalutowanie jest wiele, a wybranie tego odpowiedniego nie zawsze należy do najprostszych. Konieczne jest zatem poważne zastanowienie się nad tym, które z rozwiązań będzie faktycznie opłacalne i korzystne. W tekście postaramy się przedstawić obecnie najlepsze sposoby na wymianę waluty.

Czego oczekują klienci?

W głównej mierze osobom wymieniającym walutę zależy na jak najlepszych kursach. Jest to główny powód decydowania się na konkretne rozwiązania. Oprócz tego coraz częściej pojawia się również wygoda wymiany. W obydwóch tych kwestiach najlepiej sprawdzają się rozwiązania internetowe. Są one bowiem dostępne przez 24 godziny na dobę z każdego miejsca na ziemi, a przy tym oferują bardzo atrakcyjne kursy. Każda wymiana będzie zatem związana z oszczędnością pieniędzy. Tym bardziej z tego powodu warto postawić właśnie na te sposoby przewalutowania.

Dwie drogi wymiany w sieci

Wymiana waluty w internecie możliwa jest na dwa sposoby. Dostępne są dwa zupełnie różne od siebie rozwiązania, które mimo tego często są ze sobą mylone. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że obydwa dają ten sam efekt.

Kantory online to pierwsza droga na przewalutowanie swoich pieniędzy. Wymiana tak samo jak w ich stacjonarnych odpowiednikach odbywa się pomiędzy klientem, a firmą. To kantor ustala kursy po jakich kupuje oraz sprzedaje waluty. Kursy te różnią się od siebie, ponieważ kantor musi zarabiać. Specyfika działania platform internetowych pozwala jednak na obsłużenie większej liczby klientów. Przy tym również mniejsze są same koszty działania serwisu w porównaniu na przykład do placówki bankowej. Przekłada się to na fakt, że różnice w kursach są minimalne. Spread walutowy dla całej branży kantorów online wynosi około 1%. W przypadku banków potrafi on natomiast dojść nawet do 10%.

Drugim rozwiązaniem dostępnym w sieci są platformy wymiany społecznościowej. Ich zasada działania jest zupełnie inna. Podstawowa różnica to fakt, że wszystkie wymiany dokonywane są pomiędzy samymi użytkownikami. Platformy tego typu nie ingerują w kursy. Klienci ustalają je na poziomie, który jest uważany przez nich za słuszny. Najczęściej są one bardzo zbliżone do średniego kursu na świecie. Często również pomiędzy samym kursem sprzedaży, a kupna nie występuje znaczna różnica. Tym samym wymiany na tych platformach są bardzo opłacalne. Doskonałym przykładem takiego serwisu może być: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ . Pod podanym adresem znajdują się najlepsze kursy na giełdzie na dany moment.

Podsumowanie

Oszczędzanie na walutach jest zatem banalnie proste i wymaga jedynie zdecydowania się na odpowiednie rozwiązania. Korzystanie z internetowych platform wymiany to natomiast gwarancja najlepszych kursów i sporej oszczędności względem banków oraz kantorów stacjonarnych. W szczególności polecamy giełdy walut, które na chwilę obecną kuszą najlepszą ofertą.

Dodaj komentarz