Coś o pozycjonowaniu…

Pozycjonowanie stron internetowych to Twój obowiązek

 

poz

Poważnie myślisz o biznesie? Chcesz rozwinąć swoją firmę? A może chcesz pozyskać nowych klientów? Jeżeli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco to pozycjonowanie strony www Twojej firmy jest dla Ciebie obowiązkiem.

Pozycjonowanie stron internetowych to długotrwały proces polegający na tym aby strona www Twojej firmy znalazła się możliwie najwyżej w wynikach wyszukiwania pod konkretnymi frazami. Najwięcej osób szuka produktów i usług w największej na świecie wyszukiwarce a mianowicie Google.

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne?

W dzisiejszych czasach ulotki, reklama w prasie oraz inne tego typu narzędzia reklamowe odchodzą do lamusa to pozycjonowanie nabiera coraz większe znaczenie. Dzieje się tak dlatego, że obecnie ludzie w różnym wieku, o różnych poglądach szukają informacji w Internecie. Nie ma znaczenia czy prowadzisz mały zakład naprawy obuwia czy dużą firmę produkcyjną zatrudniającą 1 000 osób. Jeżeli nie ma Twojej firmy w Internecie to nie istniejesz.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Pozycjonowanie strony to skomplikowany i złożony proces na który wpływa wiele czynników. W zależności od trudności słów kluczowych jakie chcemy pozycjonować i konkurencji jaka w niej panuje, koszt pozycjonowania wacha się od 500 – 5 000 zł miesięcznie. Czasami zdarzają się wyższe ceny i jest to jak najbardziej uzasadnione. Lwia część kosztów to nie koszty obsługi ale koszty publikacji informacji o Twojej stronie.

Czym kierować się przy wyborze firmy?

W wyborze firmy warto zapytać o kilka podstawowych rzeczy, takich jak:

– w jaki sposób pozycjonują strony internetowe,

– jak długo działają na rynku,

– w jaki sposób jest skonstruowana umowa,

– przykłady wypozycjonowanych stron,

Te pytania powinny nam przybliżyć z kim mamy przyjemność rozmawiać – czy jest to profesjonalista czy może amator. Jeżeli pozycjoner mówi o „tajnych metodach i magicznych programach” to z pewnością jest to oszust, który chce tylko wyciągnąć od nas pieniądze. Niestety takich ludzi na rynku nie brakuje. Prawdziwi specjaliści są w stanie odpowiedzieć profesjonalnie na każde nasze pytanie. W przypadku potwierdzenia powinniśmy zawsze prosić o przykłady stron które udało się wyspozycjonować oraz o techniki jakimi się do udało (White Seo). Jeżeli pozycjoner pochwali się kilkoma przykładami stron, które udało mu się wypozycjonować na konkurencyjne frazy to mamy pewność, że nie zostaniemy naciągnięci.

W przypadku umowy powinniśmy dokładnie zapoznać się z jej treścią. Zdarzają się agencje gdzie można znaleźć dziwne zapisy typu: darmowy okres pozycjonowania (szczególnie niebiezpieczny), wypowiedzenie umowy z okresem 6 miesięcy czy kara umowna za zmiany na stronie.

Wybór fraz/słów kluczowych do pozycjonowania

Wybierając frazy do pozycjonowania powinniśmy skupić się na tym co jest celem naszego biznesu. To firma pozycjonująca powinna zaproponować kilka fraz połączonych ze statystykami, które będą odpowiednie dla naszej branży. W tym miejscu należy szczegółowo sprawdzić czy dana fraza ma ruch. Jest to ważne ponieważ nie ma sensu pozycjonować strony na słowa kluczowe, których nikt nie szuka. Takie działania nie przyniosą nam nowych klientów a tylko stracimy czas na pozycjonowanie.

Allinside.pl rekomenduje

W obecnych czasach ciężko znaleźć firmę godną zaufania i solidnego partnera biznesowego, który nam pomoże rozreklamować nasz biznes w Internecie. Po wielu próbach udało nam się w końcu znaleźć solidną firmę, którą możemy z czystym sumieniem polecić.

Polecamy firmę:
www.CoolBrand.pl
Tel. +48 509 782 674
E-mail: biuro@coolbrand.pl

 

Dodaj komentarz