Oszczędność z korzyścią dla środowiska

Napędy elektryczne są dziś coraz chętniej wykorzystywane zarówno w motoryzacji, jak i w pojazdach użytkowych takich jak choćby wózki jezdniowe. Popularność jednostek elektrycznych ściśle związana jest z nowymi technologiami wykorzystywanymi do produkcji akumulatorów

Mniejsze wymiary przy możliwie najniższej masie zapewniają coraz wyższe przebiegi liczone w kilometrach bądź w roboczogodzinach. Niższa masa zestawu obejmującego wózek jezdniowy z baterią to oszczędność energii – każdy kilogram pełnego ciężaru przy częstym hamowaniu i przyspieszaniu przekłada się także na realne koszty.

Zwłaszcza na obszarach zamkniętych

Elektryczny wózek widłowy najczęściej wykorzystywany jest w magazynach, fabrykach, sklepach i centrach logistycznych. Poza niskimi kosztami eksploatacji istotne znaczenie mają inne parametry takich wózków, czyli niski poziom emitowanego hałasu oraz zerowa emisja spalin. Możliwość szybkiej wymiany rozładowanego akumulatora na naładowany to kolejny atut – większe firmy inwestują w osobne pomieszczenia z prostownikami i akumulatorami – wtedy do każdego wózka często przypisane są dwie baterie. Dzięki temu znika ewentualny problem z przestojami w pracy.

W wąskich alejkach magazynowych oraz na rampach rozładunkowych świetnie sprawdzają się wózki elektryczne o kompaktowych wymiarach. W gamie STILL w tej grupie wyróżnia się chociażby model RX 50 o ładowności 1000-1600 kg w zależności od wersji. Każdy z wózków tej serii wyróżnia się wysokością podnoszenia do 607 cm. Kolejna z kompaktowych propozycji marki STILL to seria RX-20 obejmująca wózki jezdniowe o maksymalnym udźwigu od 1400 do 2000 kg. Maksymalna wysokość podnoszenia to 791,5 cm. Atutem zwiększającym wydajność, jest możliwość zamówienia wózka gamy RX-20 wyposażonego w nowoczesny akumulator litowo-jonowy (Li-Ion) – technologia ta pozwala na skumulowanie znacznie większej energii niż w przypadku baterii kwasowo-ołowiowych bez efektu pamięci.

Kompaktowe elektryczne wózki widłowe pozwalają zminimalizować koszty magazynowania i gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla pracowników. Każdy z liczących się producentów, co widać na przykładzie STILL, oferuje wiele modeli różniących się maksymalnym obciążeniem, wysokością podnoszenia i wymiarami. Możliwość wyboru nowoczesnego akumulatora litowo-jonowego to kolejny wyróżnik dobrej oferty.

Dodaj komentarz