Co jest lepsze – platforma wysyłkowa czy bezpośrednie zamówienie u przewoźnika?

Wiele osób boryka się z pewnym istotnym problemem podczas nadawania przesyłki. Zastanawiają się bowiem, czy przesyłkę nadać bezpośrednio w serwisie internetowym danej firmy kurierskiej, czy też rozejrzeć się za innym rozwiązaniem. Większość klientów zauważa wówczas platformy takie jak epaka.pl, które skupiają oferty wszystkich firm kurierskich i oferują ogromną przewagę nad typowym zamówieniem wprost z serwisu danego przewoźnika.

Bezpośrednie zamówienie, a platforma wysyłkowa

Zamawiając bezpośrednio poprzez stronę internetową danego przewoźnika, mamy złudne wrażenie większego bezpieczeństwa i bardziej nowoczesnych rozwiązań. Myślimy także, że zawarte na stronie dane i ceny będą bardziej aktualne niż na platformachy wysyłkowych i tym samym często zlecamy przesyłki właśnie tam. To jednak przyzwyczajenie, które warto zmienić. Zamawianie usługi kurierskiej na platformie wysyłkowej jest bowiem nie tylko szybsze, ale też przyjemniejsze i to z wielu względów.

Warto podczas nadawania każdej przesyłki dokładnie przejrzeć oferty wszystkich firm spedycyjnych. Gdybyśmy chcieli zrobić to bezpośrednio, to z pewnością mogłoby zabraknąć nam całego dnia. Każda strona jest inaczej zaprojektowana i każdej trzeba się nauczyć, aby wiedzieć jak z niej korzystać. To implikuje także inny problem. Wiele informacji jest głęboko poukrywanych i tym samym możemy ominąć pewne usługi dodatkowe, które mogłyby nam się w tym momencie przydać.

Korzystając z platformy wysyłkowej, oszczędzamy czas także podczas samego składania zamówienia. Na przykład na stronie epaka.pl po wpisaniu niezbędnych danych fizycznych przesyłki możemy w ciągu chwili poznać szczegółowe ceny usług u każdego z dostępnych przewoźników. Możemy je tym samym zestawić ze sobą i wybrać ofertę, która odpowiada nam najbardziej. W następnym okienku możemy także wybrać opcje dodatkowe, takie jak doręczenie paczki w sobotę lub w konkretnym przedziale czasowym. System integracji platformy https://www.epaka.pl/ jest stale aktualizowany, co oznacza, że w trakcie zamawiania przesyłki poznasz aktualny cennik.

Inne zalety platformy wysyłkowej

Platforma wysyłkowa, taka jak epaka.pl, oferuje swoim klientom także dziesiątki ciekawych opcji. Możemy założyć konto, zawczasu wpłacić tam pewną sumę pieniędzy i tym samym korzystać z funkcjonalności strony bez płacenia przelewem bankowym osobno za każdą przesyłkę. Co więcej, możesz także stworzyć listy adresowe, poznać ceny za wysyłkę do najodleglejszych zakątków świata, a także stworzyć swój własny profil nadawczy. Co ciekawe, firma epaka.pl działa nie tylko internetowo, ma także dziesiątki punktów stacjonarnych, rozsianych dosłownie po całej Polsce. To powoduje, że możemy nadaną i opłaconą paczkę wysłać praktycznie w każdym mieście! Warto zatem zgłębić wiedzę na temat platform wysyłkowych i skorzystać z dostępnych ofert. To doskonała możliwość na zaoszczędzenie czasu oraz, co niemniej ważne, także pieniędzy, gdyż możesz na bieżąco porównywać oferty firm kurierskich i wybrać taką, która spełni się w danym zadaniu najlepiej.

Dodaj komentarz