Czy opłaca się wypożyczyć auto na podróż służbową?

Komfort podróży samochodem znacząco zwiększają autostrady i drogi ekspresowe. Pozostaje to nie bez znaczenia dla kierowców, którzy często ruszają w trasę ze względów służbowych. Aby szybko przedostać się na miejsce spotkania, trzeba jednak dysponować autem niezależnie od aktualnej lokalizacji. Rozwiązaniem polecanym zarówno pracownikom, jak i pracodawcom jest wynajęcie samochodu.

Samochód na podróż służbową

Wraz z rozwojem technologii transportowych, możliwości przedsiębiorców w zakresie komunikacji z inwestorami i klientami znacząco się poszerzyły. Wydelegowani pracownicy mogą bez problemu osobiście złożyć wizytę partnerom biznesowym, pokonując tym samym ograniczenia towarzyszące kontaktom telefonicznym czy mailowym. Właściciele firm muszą też regularnie wysyłać swoich podwładnych na szkolenia uzupełniające, co wiążę się z dodatkowymi kosztami. Nie bez znaczenia pozostają wydatki związane z wynajmem taksówek, których to usługi pracownicy najczęściej zamawiają podczas odbywania wyjazdu służbowego.

Korzyści finansowe i wzrost wydajności

Wypożyczając samochód na podróż służbową, właściciel firmy może sporo zaoszczędzić. Lotniska i dworce w wielu miastach zlokalizowane są z dala od centrum, co przekłada się na konieczność skorzystania z określonego środka transportu. Wynajem samochodu jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym, niż wezwanie taryfy i korzystanie z jej usług przez cały okres pobytu. Szeroki wybór pojazdów posiada wypożyczalnia aut Gdańsk Dobrym rozwiązaniem jest podpisanie umowy długoterminowej, w przypadku której oferowane są duże zniżki.

Swoboda i wygoda jazdy

Pracownik posiadający dostęp do wynajętego auta jest w stanie znacznie lepiej wywiązać się z powierzonych mu zadań. Może przede wszystkim zwiększyć swoją mobilność i wydajność, ponieważ nie traci cennego czasu. Wypożyczony samochód zapewnia mu większą swobodę działania, dzięki czemu wyjazd służbowy przebiega znacznie sprawniej. Dysponując służbowym autem, pracownik może też wywrzeć lepsze wrażenie na ważnych klientach i zaoferować im możliwość podrzucenia do domu z miejsca spotkania.

Dodaj komentarz