China Expo Poland

Spis treści

China Expo Poland

Już 20 września 2012 wystartuje druga edycja warszawskich targów China Expo Poland. Przed nami trzy dni sporych emocji, wielkich atrakcji i jeszcze większych okazji biznesowych! Oto program China Expo Poland 2012!

Największe okno wystawowe świata i najsłynniejsze, globalne wydarzenie handlowe będące jednocześnie turystyczno-biznesowym marzeniem każdego, inwestującego w import z Chin przedsiębiorcy? To oczywiście Targi Kantońskie, czyli organizowane dwa razy do roku, gigantyczne ekspozycje towarów Made in China. Ale czy żeby stanąć z producentami z Państwa Środka oko w oko i żeby poznać z dużym wyprzedzeniem zbliżające się trendy handlowe trzeba koniecznie wydawać tysiące złotych na długą i wyczerpującą podróż do Chin? Nie! Bo Chiny przyjeżdżają do Polski. A dokładniej ? do Warszawy przybywa ponad 200 chińskich firm, które zaprezentują swoje produkty w ramach niezwykłego wydarzenia, drugiej edycji China Expo Poland 2012.

W zeszłym roku, podczas premierowego wydania targów China Expo Poland, produkty prawie 200 chińskich wystawców oglądało ponad 6 tysięcy zwiedzających. Oprócz ekspozycji i możliwości bezpośredniego nawiązania kontaktów handlowych, organizatorzy China Expo Poland 2011 zaprosili zainteresowanych do wzięcia udziału w licznych konferencjach, traktujących między innymi o kulturze i historii Państwa Środka czy podpowiadających wprost, ?Jak importować z Chin do Polski?.

Premierowe wydanie China Expo Poland okazało się wielkim sukcesem. Czy organizatorom targów uda się przeskoczyć przez tak wysoko zawieszoną poprzeczkę? Sprawdźmy, na co biznesmeni inwestujący w import z Chin biznesmeni mogą liczyć w tym roku.

 China Expo Poland 2012

China Expo Poland
China Expo Poland

W tym roku, podczas drugiej edycji targów China Expo Poland – polscy inwestorzy będą mieli okazję zapoznać się z ofertami ponad 200 producentów i eksporterów z Chin, przedstawiających swoje produkty z takich branż, jak: wyposażenie kuchni i łazienek, artykuły budowlane, narzędzia, osprzęt, akcesoria i części samochodowe, artykuły dekoracyjne, artykuły papiernicze, tekstylia, buty, ubrania, torby i torebki, dodatki galanteryjne czy artykuły gospodarstwa domowego.

Organizatorzy China Expo Poland 2012 zaznaczają, że znajdujące się w ofercie targów produkty z Chin przeznaczone są zarówno dla dużych, wyspecjalizowanych firm jak i średnich i małych przedsiębiorstw. Oprócz tego, że targi China Expo Poland 2012 są niepowtarzalną szansą na bezpośrednie porównanie jakości i cenowego zróżnicowania poszczególnych ofert z Chin, zbliżające się wydarzenie otwiera też przed polskimi przedsiębiorcami nieocenioną możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych z partnerami z Państwa Środka. Warto z tej okazji skorzystać, bo – jak pokazują wykonane na zlecenie organizatorów targów badania – popyt na produkty z Chin wciąż rośnie, a do kupowania butów, ubrań, sprzętu gospodarstwa domowego czy elektroniki Made in China przyznaje się aż 74% Polaków.

Program China Expo Poland 2012

MT Polska - Organizator China Export Poland 2012
MT Polska – Organizator China Export Poland 2012

W ramach ekspozycji prezentujących wyposażenie łazienek oglądać będzie można krany, baterie, kurki, panele prysznicowe, marmurowe umywalki, wanny, toalety czy szafki. Producenci i eksporterzy artykułów budowlanych, narzędzi i osprzętu zaprezentują natomiast narzędzia diamentowe, elektronarzędzia, piły łańcuchowe, kosiarki czy maszyny zbierające. Odwiedzający wystawy będą mogli także obejrzeć akcesoria i części samochodowe (koła, resory, silniki czy łożyska), artykuły dekoracyjne (lampy LED, produkty ceramiczne, ozdoby bożonarodzeniowe), tekstylia (materiały jedwabne, bawełniane i lniane, tkaniny syntetyczne) czy odzież i obuwie (odzież dziecięca, stroje sportowe, futra, odzież skórzaną, kurtki, bieliznę, parasolki, torebki czy plecaki). Ponadto na targach China Expo Poland 2012 zorganizowany zostanie sektor produktów i usług przeznaczonych dla biznesu polsko-chińskiego, w ramach którego zaprezentowane zostaną oferty sygnowane przez agencje celne, kancelarie prawne czy organizacje konsultingowe.

Tak jak w miało to miejsce podczas edycji premierowej, tak samo na targach China Expo Poland 2012 znalazło się miejsce dla części merytorycznej. Podczas Dni Eksportera i Importera odbędą się liczne spotkania poświęcone polsko-chińskiej współpracy handlowej, w ramach których uznani prelegenci omówią między innymi kwestie związane z organizacją eksportu do Chin i warunki importu towarów z Chin. Dodatkowo, pierwszego dnia targów China Expo Poland 2012 odbędzie się także przybliżający warunki planowania i wdrażania inwestycji w Chinach i w Polsce Investment Business Meeting.

Oprócz wzięcia udziału w ekspozycjach i spotkaniach merytorycznych, zwiedzający targi China Expo Poland 2012 będą mogli poznać chińskie zwyczaje, a także spróbować swoich sił w licznych konkursach tematycznych i podziwiać spektakularne pokazy, przedstawiające między innymi sztuki walk i tradycję parzenia herbaty.

O randze zbliżającego się wydarzenia świadczy długa lista uznanych patronów honorowych, na której znalazły się Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, ICC Polska – Międzynarodowa Izba Handlowa, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska Izba Handlu oraz Związek Banków Polskich. Organizatorami targów China Expo Poland 2012 są Międzynarodowe Targi Polskie (MT  Polska) i China Town Travel.

 Bezpłatny wstęp i warunki udziału

China Town Travel - organizator China Expo Poland 2012
China Town Travel – organizator China Expo Poland 2012

Wstęp na zbliżające się, trzydniowe, trwające od 20 do 22 września 2012 roku targi China Expo Poland jest bezpłatny. Uczestnictwo w targach wymaga uprzedniej rejestracji.

Osoby zainteresowane udziałem w tym niezwykłym wydarzeniu mogą do 18 września zarejestrować się online na stronie China Expo Poland. Po upłynięciu tego terminu ? rejestracji będzie można dokonywać wyłącznie na miejscu, w trakcie trwania targów.

Targi odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska (ul. Marsa 56c, Warszawa).

Dodaj komentarz