CeBIT 2013

Wielkimi krokami zbliża się CeBIT 2013 – targi teleinformatyczne w Hanowerze, które trwają od 5 do 9 marca. Dlaczego, ta z pozoru nie związana z importem i eksportem impreza to wydarzenie ważne dla importerów? Odpowiedź jest prosta: jest to znakomita okazja, aby zrozumieć nowe technologię, zapoznać się z nowościami w dziedzinie oprogramowania, informatyki, sprzętu komputerowego i nie tylko. Jest to też bardzo dobre miejsce do nawiązania kontaktów biznesowych, ponieważ na największym światowym teleinformatycznym evencie nie zabraknie firm i przedsiębiorców z różnych krajów europejskich i azjatyckich. A jak wiadomo kontakty można nawiązywać wszędzie. W marcu w Hanowerze spotkają się dostawcy, użytkownicy, przedsiębiorcy – wszyscy zainteresowania prowadzeniem własnego biznesu.

Cebit 2013 – podział i wydarzenia

Tematem przewodnim w tym roku jest idea”Shareconomy”. Hasło to oznacza, że poza posiadaniem, ważne jest również dzielenie się. Targi stawiają sobie wyzwanie upowszechnienia i wymienianie się wiedzą, przekazywanie swoich doświadczeń i szukania nowych form współpracy. CeBIT 2013 został podzielony na cztery części, każda z nich jest skierowana do innej grupy odbiorców.

CeBIT lab to ciekawa okazja dla studentów, doktorantów, osób związanych z nauką. Prezentowane są różnego rodzaju akademickie projekty, odbywają się dyskusje nad przyszłością i rozwojem nauki i techniki.

CeBIT pro został stworzony z myśl o samodzielnych przedsiębiorcach, osobach zainteresowanych techniką, a pracujących w różnych branżach.

CeBIT life jest przeznaczony dla zwykłych użytkowników nowych technologii – mają oni okazję spotkać się z firmami, pracującymi nad nowoczesnymi rozwiązaniami teleinformatycznym i informatycznymi.

CeBit gov –  w tej części targów zostaną zaprezentowane nowe technologie stworzone z myślą o państwowych instytucjach i obywatelach. Planowana jest prezentacja w jaki sposób można wykorzystywać innowacje technologiczne w pracy przychodni, szpitali, urzędów.

Główny partner – Polska

CeBIT 2013 - logo
CeBIT 2013 – logo

W tym roku, głównym partnerem Niemiec na targach jest Polska, ze względu na wielkość stosunków handlowych, jakie łączą oba kraje. W targach ma wziąć udział ok.150 polskich przedsiębiorców. Wybrani przedstawiciele będą reprezentować kraj w każdym z tematycznych paneli. Jednak w przypadku CeBIT 2013 najważniejsze nie są same targi. Równie duże znaczenie mają konferencje, które dopełniają całości wydarzenia. W tym roku można spodziewać się wystąpień związanych z mediami społecznościowymi, technologiami mobilnymi, cyfrowym stylem życia, a także danymi ulokowanymi w chmurze. Nawet, jeżeli nie są to dane stricte potrzebne importerom, zawsze mogą przydać się w prowadzeniu własnej firmy, a spotkania z innymi przedsiębiorcami, to okazja do wymiany doświadczeń, rozmów, nauki. CeBIT 2013 wydaje się być interesujący, choć nie jest ściśle związany z importem. Jednak kontakt z innymi przedsiębiorcami to bezcenne doświadczenie, które w przyszłości może pomóc, jeżeli chodzi o import z Chin lub import z Niemiec.

Dlatego jeżeli importerze jesteś zainteresowany choć w minimalnym stopniu tymi zagadnieniami – wybierz się na początku marca do Hanoweru na Cebit 2013. Może uda Ci się nawiązać kontakty z niemickimi przedsiębiorcami, może będzie to dla Ciebie początek importu z Niemiec?

Dodaj komentarz