China Expo Poland 2013

Jeszcze tylko kilka miesięcy i będzie można wziąć udział w największych targach w Polsce, które zajmują się tematyką współpracy handlowej z Chinami. Jest to jedyna tego typu okazja w Polsce, aby spotkać spotkać kilkuset przedsiębiorców z Hongkongu i Kantonu. Po raz trzeci w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w dniach od 12 do 14 września 2013 roku odbędzie się China Expo Poland 2013. Od czasu kiedy prezydent Komorowski złożył wizytę w ChRL w 2011 roku, można zaobserwować zacieśnianie się współpracy między Chinami, a Polską – odbywa się więcej spotkań na szczeblu politycznym i gospodarczym.

W 2012 roku odbyła się rewizyta premiera Wen Jiabao w 2012 roku i od tego czasu trwają negocjacje, są podpisywane różnego rodzaju deklaracje i porozumienia o współpracy. Świadczy to o coraz większej współpracy między dwoma państwami, a dla importerów to bardzo dobra wiadomość.

Jak było w zeszłym roku?

O targach warto pomyśleć chociażby z tego względu, że w zeszłym roku wzięło w nich udział ponad 200 chińskich przedstawicieli. Jest to duża szansa na zdobycie kontaktów osobom, które nie wybierają się do Chin, a chcą się zajmować importem. Poza spotkaniem z azjatyckimi przedsiębiorcami można też wziąć udział w różnych wykładach i zajęciach. W zeszłym roku można było wysłuchać wykładów o negocjacjach z chińskim partnerem oraz o warunkach importu do Polski. Pierwsze targi China Expo Poland odbyły się w 2011 roku – z każdym rokiem jest coraz więcej osób zwiedzających, bo jest to dobra okazja do osobistego poznania oferty chińskich przedsiębiorców. Jest to też dobra okazja dla eksporterów – można uzyskać cenne wskazówki w trakcie spotkań z azjatyckimi wytwórcami.

China Expo Poland 2013 – nie tylko targi

Jeżeli komuś mniej zależy na spotkaniu i nawiązaniu współpracy z Chińczykami, może wziąć udział w targach, kupić chińskie rękodzieła i produkty w hurtowych cenach, wysłuchać różnego rodzaju wykładów (tych bardziej przydatnych dla importerów i mniej: w zeszłym roku można było posłuchać o różnicach między Polakami, a Chińczykami i to nie tylko w biznesowym kontekście). W trakcie targów odbywają się odczyty nie tylko dla importerów i eksporterów, ale też dla zwykłych osób zainteresowanych chińską kulturą. Przy okazji targów odbywają się też różnego rodzaju występy artystyczne i kursy – można się nauczyć jeść pałeczkami, obejrzeć pokaz kung-fu albo nauczyć się gotować chińską potrawę. Jest to też okazja, aby spotkać chińską mniejszość mieszkającą w Polsce. Jakie dodatkowe atrakcje zaplanowano w tym roku jeszcze nie wiadomo, ale po sukcesie zeszłorocznych targów, na pewno będzie to coś dużego.

Jakie produkty można znaleźć na targach?

China Expo Poland 2013 - logo
China Expo Poland 2013 – logo

W zeszłym roku można było obejrzeć akcesoria z różnych branż: łazienkowe, kuchenne, armaturę, meble, ozdoby, dekoracje świąteczne, materiały budowlane, tekstylia, obuwie, lampy, produkty papiernicze, części samochodowe i pewnie wiele innych. Tematyka jak to zazwyczaj bywa w takich miejscach jest dość zróżnicowana.W tym roku będzie można tam znaleźć produkty pogrupowane według klucza:

  • części i dodatki motocyklowe,
  • części i akcesoria samochodowe ,
  • urządzenia elektroniczne,
  • sprzęty domowe,
  • oświetlenie,
  • inne produkty.

Wstęp na targi jest bezpłatny, jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować się do 10 września.

Dodaj komentarz