Targi w Niemczech 2014 – cały rok pełen emocji

Jeśli pragniesz poznać setki nowych kontrahentów niemal w jednym miejscu, warto odwiedzić naszego zachodniego sąsiada. Targi w Niemczech przyciągają tysiące osób z całego kraju,  a w tym miejscu można poznać specjalistów niemal z każdej dziedziny. Co więcej, targi w Niemczech są znacznie tańszym sposobem poszukiwania klientów niż na przykład targi w krajach azjatyckich. Dzieje się tak dlatego, że nie musisz wydawać dużych pieniędzy na przylot do kraju – wystarczy udać się własnym autem.

Targi w Niemczech – rok rozpoczyna branża spożywcza

Targi w Niemczech trwają cały rok, dlatego warto odwiedzić ten kraj więcej niż raz. Pierwszym wydarzeniem, które odbywa się w Kolonii są ISM 2014 – czyli międzynarodowe targi słodyczy. Jeśli prowadzisz firmę, która jest powiązana z tą branżą, musisz na nich koniecznie się pojawić. Można tam obejrzeć zarówno wypieki, jak i czekolady oraz cukierki i lody. Dowiesz się, w jaki sposób rozszerzyć swoją działalność o nowe, wyśmienite produkty. Podobne targi odbywają się w październiku tego roku. Dla biznesmenów działających w branży spożywczej dobrym wyborem jest też udanie się na targi, które odbędą się od 9 do 11 lutego w Bremie (targi branży rybnej oraz owoców morza). Następnie ciekawe targi mają miejsce w Norymberdze – od 12 do piętnastego lutego można zapoznać się z asortymentem produktów ekologicznych. W kwietniu można oglądać znacznie bardziej zróżnicowane produkty na targach wielobranżowych.

Luty pełen wydarzeń

W lutym odbędą się targi o światowym zasięgu – EuroShop 2014 to targi, gdzie można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do handlu. Te targi charakteryzuje nie tylko największa skala, ale i wybieganie w przyszłość – od 16 do 20 lutego można zobaczyć najnowsze technologie, które dopiero wchodzą na rynek. Targi w Niemczech w Dusseldorfie odbywają się na 200 000 metrów kwadratowych, gdzie swoje produkty zaprezentuje dwa tysiące wystawców z 90 krajów. Jeśli chcesz pojechać na targi w Niemczech, ale za jednym razem chcesz obejrzeć bardzo dużo, wybierz się właśnie na to wydarzenie. Można tam zobaczyć produkty spożywcze z całego świata, oferty hurtowni oraz restauracji, projekty obiektów handlowych, wyposażenie sklepów, rozmaite produkty wystawiennicze i wiele, wiele więcej.

Targi w Niemczech to nie tylko produkty pomagające w sprzedaży. Ciekawe wydarzenie odbędzie się w Nuremburgu od 1 do 6 lutego 2014 roku. Są to największe targi zabawek oraz gier, których tradycja sięga roku 1949. Można tam obejrzeć ofertę ponad 2700 wystawców z 60 krajów. Ponad 54 % odwiedzających te targi przybywa z innych krajów. Dużą część zwiedzających stanowią dziennikarze.

Wiosna z mocnymi akcentami

targi w Niemczech
Targi w Niemczech

Wczesną wiosną, bo już od piątego do dziewiątego marca odbędą się targi ITB Berlin. W poprzednich latach przyciągnęły one ponad 170 000 zwiedzających oraz 11 000 firm z całego świata. Tematem tych targów jest biznes związany z turystyką oraz podróżami. Targi w Niemczech ITB to wydarzenie, które jest wzorem idealnej organizacji, co jest konieczne, przy tak dużej ilości krajów, które prezentują swoje walory. Warto wspomnieć o tym, że także Polska będzie na nich silnie reprezentowana, dlatego koniecznie trzeba odwiedzić nasze stoiska. Bilety na te targi można zdobyć na stronie internetowych ITB Berlin. Nieco później odbywają się targi narzędzi oraz techniki zabezpieczeń i budownictwa – jak zwykle w Kolonii. Konkurencją dla odbywających się właśnie targów CES w Las Vegas są targi technologii informatycznych oraz telekomunikacyjnych – także odbywające się w marcu w Hanowerze.

W maju targi w Niemczech znowu skierowane są do firm, tym razem zajmujących się wysyłaniem towaru. Na targach Interpack możesz obejrzeć najrozmaitsze metody pakowania przedmiotów, nowoczesne opakowania oraz przedmioty jednorazowego użytku. To wydarzenie o nieco mniejszym zasięgu od tych, które były wymienione poprzednio, jednak w dalszym ciągu można obejrzeć na nich wystawców z 60 krajów. Podczas tych targów wystawcy skupią się na pewno na środowisku, które jest zagrożone przez standardowe metody pakowania przedmiotów.

Jakie targi w Niemczech obejrzymy latem?

W lecie targów jest znacznie mniej, ale także nie brakuje atrakcji. W czerwcu w Lipsku odbędą się targi motoryzacyjne, natomiast początek września to targi przemysłu stoczniowego oraz elektroniki użytkowej, które na pewno przyciągną dużo zwiedzających.

Jesień w Monachium

Targi w Niemczech trwają przez cały rok. W Monachium w październiku odbywają się targi Expo Real, które są przeznaczone dla wszystkich osób, które prowadzą interesy. Można tam obejrzeć wszystko, co jest potrzebne do szybkiego rozwoju firmy, także w formie konferencji. Będzie ich wyjątkowo dużo, bo aż 80, prowadzonych przez 60 osób. Głównym przedmiotem tej konferencji jest doradztwo związane z biznesem – takie jak inwestycje, budowa nowych budynków, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz dużo więcej. To doskonały wybór dla osób, które pragną rozwijać swoją działalność. Targi w Niemczech będą się mieścić na powierzchni 64000 metrów kwadratowych w sześciu ogromnych halach. Można tam zapoznać się z usługami firm z 68 krajów. We wrześniu w Berlinie mają miejsce targi IFA, które skupiają na sobie uwagę całego świata. Właśnie podczas tego wydarzenia odbywa się premiera wielu świetnych tabletów oraz smartfonów. W Kolonii odbędą się targi artykułów dziecięcych oraz młodzieżowych, a następnie w Hanowerze zagoszczą targi samochodów. Takie wydarzenia jak targi specjalistyczne (Norymberga) oraz targi bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej także mają swoich amatorów.

W październiku i listopadzie targi w Niemczech odbywają się w takich miastach jak Essen (targi konsumpcyjne), w Norymberdze (automatyka przemysłowa), w Duseldorfie, (wyposażenie i aparatura medyczna) oraz w Monachium (targi wyposażenia wnętrz). W grudniu następuje miesięczna przerwa, a na nowe targi Niemcy zapraszają w roku 2015.

Dodaj komentarz