Import z Niemiec – duże szanse

Import z Niemiec i korzyści jakie z niego płyną

Niemcy są interesującym krajem, jeśli chodzi o możliwość importu różnych przedmiotów. Niektórzy zarabiają na sprowadzaniu z tego kraju używanych samochodów, inni zaś preferują import z Niemiec wysokiej jakości chemii gospodarczej. W tym kraju ma miejsce wiele targów, a przy okazji możemy liczyć na zwrot podatku. Aby importować z tego kraju, konieczna jest znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Import z Niemiec jest łatwiejszy niż na przykład import z Chin, gdyż nie musimy pokonywać ogromnych odległości i procedur celnych. Znacznie łatwiej jest pojechać i obejrzeć towar na miejscu, upewnić się, że współpracujemy z poważnym kontrahentem i uniknąć przykrych niespodzianek. W związku z tym, import z Niemiec stał się dla wielu osób sposobem na życie. Łatwa dostępność towaru sprawia, że rynek towarów sprowadzanych z tego kraju staje się coraz bardziej nasycony ? widać to już na przykładzie samochodów używanych. Produkty niemieckie kojarzone są z solidnością oraz ? kiepskim designem, jednak to drugie na szczęście zmienia się na korzyść. Pomysłów na import z Niemiec jest mnóstwo ? niektóre osoby zarabiają nawet na sprowadzaniu żywności z tego kraju, gdyż jest ona dobrej jakości.

Auta z Niemiec

Udając się do naszego zachodniego sąsiada po używane auto pamiętajmy, że musi ono posiadać niezbędne dokumenty. Najtrudniej jest tego dopilnować wtedy, gdy kupujemy samochód bez pośredników, jednak w takim przypadku zapłacimy znacznie mniej, niż prosząc kogoś o pomoc. W Niemczech musimy przygotować umowę kupna pojazdu w dwóch językach, kartę pojazdu oraz zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdu. Następnie należy dopełnić formalności w niemieckim wydziale komunikacji i kupić odpowiednie tablice. Czy import z Niemiec aut jest opłacalny? Jeśli trafimy na zadbany egzemplarz, zapłacimy dużo pieniędzy. Auta tego typu są świetnie wyposażone i naprawiane w autoryzowanych serwisach. Niemcy wyprzedają także auta powypadkowe, na które można natknąć się w Polsce, gdyż skupują je handlarze. Te samochody są tanie, ale ich sprawność techniczna pozostawia wiele do życzenia. Można kupić także auto po leasingowe, posiadające wysokie przebiegi.

Chemia z Niemiec

Import z Niemiec
Import z Niemiec

Chemia sprowadzana z Niemiec jest wyższej jakości niż ta, kierowana na rynki Europy wschodniej. Import z Niemiec tego produktu może być pomysłem na biznes, gdyż towar szybko znajduje nabywców. Sprowadzanie produktów tego typu łączy się z koniecznością poszukiwania hurtowni, które oferują niskie ceny i są chętne do współpracy z polską firmą. W większości przypadków konieczna jest podróż do tego kraju oraz negocjacje na temat ceny produktów. Pomysłem na biznes jest także import z Niemiec chemii gospodarczej w hurtowych ilościach i odsprzedawanie go dla polskich firm. Jeśli klienci zauważą różnicę między tym produktem a proszkami i płynami do mycia naczyń, które można kupić w Polsce, na pewno będą dokonywali zakupów. Z Niemiec można importować także odzież oraz inne sprzęty, ale zachodzi prawdopodobieństwo, że są one wykonywane w Chinach. Z tego powodu nie są konkurencyjnymi produktami w stosunku do tych, które można kupić w naszych sklepach i na aukcjach internetowych. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą nie płacą podatku VAT. Potrzebny jest do tego europejski numer NIP.

Targi w Niemczech

Jeśli pragniesz zobaczyć, jakie nowe produkty mogą być pomysłem na import z Niemiec, koniecznie udaj się na targi do tego kraju. To przedsięwzięcie jest znacznie prostsze niż udanie się na targi w Hongkongu czy w Chinach, gdyż nie ogranicza nas ogromna odległość. W tym kraju odbywa się niemal dwie trzecie wszystkich targów w Europie, przyjeżdża tutaj ponad 10 milionów osób zwiedzających. Co roku organizowanych jest ponad 150 wystaw firm z całego świata. Najwięcej targów odbywa się w Düsseldorfie. W tym roku odbędą się na przykład targi rehabilitacji, makijażu artystycznego, sprzętu wędkarskiego, tekstyliów. W Hanowerze odbędą się targi dywanów, natomiast Kolonia będzie w tym roku gościć targi mebli i wyposażenia wnętrz, targi słodyczy i dachów i drewna. Wizyta na targach to także dobra okazja do zapoznania się z asortymentem wysokiej jakości oraz z wypróbowaniem go. Uczestnictwo w części z targów jest refundowane, dlatego warto zapisać się na nie kilka tygodni przed datą otwarcia ekspozycji. Uczestnictwo w targach ułatwiają nam firmy pośredniczące. Duża ilość targów może wprowadzić w zakłopotanie, dlatego należy zastanowić się, które ekspozycje pragniemy zobaczyć. W tym celu zerknijmy w kalendarz targów.

Zwrot podatku z Niemiec

Zakupy firmowe w krajach Unii Europejskiej nie są obciążone podatkiem VAT. Część osób odlicza sobie faktury za zakup paliwa, ale można odzyskać pieniądze także za inne wydatki. Należą do nich takie koszty jak pobyt w hotelu, konferencje oraz szkolenia w Niemczech, opłaty za przejazd drogami oraz parkowanie auta. Możliwe jest odzyskanie pieniędzy także za takie sprawy, jak zakupy sprzętu elektronicznego oraz elementów wyposażenia. Aby odzyskać podatek VAT, potrzebujesz faktur lub paragonów na wszystkie te wydatki. Wydatki nie mogą być poniesione na cele prywatne, a ty musisz być czynnym płatnikiem VAT. Pieniędzy nie odzyskają przedsiębiorcy, których działalność jest zarejestrowana w Niemczech. VAT-REF, czyli odzyskiwanie podatku, odbywa się przez internet. Wniosek składa się za pośrednictwem polskiej skarbówki, a urząd musi być wybrany ze względu na miejsce prowadzenia Twojej działalności. Jeśli masz kłopoty w odzyskaniu tego podatku, warto skorzystać z pomocy firm, które pomagają przy zwrocie VAT. Zwykle nie ma problemu z odzyskaniem 100 proc. tego podatku.
Odzyskanie VAT nie zawsze się udaje. Jeśli poniosłeś duże wydatki, a Urząd Skarbowy odmawia wypłacenia Ci należnego podatku VAT, konieczne będzie skorzystanie z usług firm, które pomagają przy jego odzyskiwaniu. Ponieważ wysłanie wniosku nic nie kosztuje, warto spróbować odzyskać swoje pieniądze.

Dodaj komentarz