Hurt z Chin

Bez wątpienia import z Chin w przeciągu kilku ostatnich lat stał się modny. Jeżeli marzy nam się jakiś mały hurt z Chin to konieczne jest sprecyzowanie co by było warto sprowadzać. Z jednej strony każdy importer chce znaleźć jakiś wyjątkowy, specjalny towar, który zdominuje rodzimy rynek. Produkty, które są najczęściej importowane to urządzenia i maszyny mechaniczne i elektryczne, następnie części do nich, wszelkie artykuły włókiennicze, metale nieszlachetne (od lat najpopularniejsza wśród nich jest miedź), a także artykuły przemysłowe oraz obuwie. Dlatego też dobrym pomysłem wydaje się być hurt z Chin. W dobie Internetu sprowadzenie towarów, z zagranicy nie jest trudne. Możemy wybierać spośród setek tysięcy dostępnych wyrobów lub zlecić zrobienie czegoś na specjalne zamówienie.

Hurt z Chin – jak zacząć

Jeżeli hurt z Chin nas interesuje to możemy skorzystać z bezpośredniej platformy biznesowej takiej jak: alibaba.com lub made-in-china.com lub zdecydować się na usługi pośrednika. Chińczycy celują w nawiązywanie długofalowych relacji i doceniają, jeżeli firma planuje z nimi długotrwałą współpracę. Dlatego, jeżeli hurt z Chin to coś na czym nam zależy najlepiej jest znaleźć jedną firmę i nastawić się na długookresową współpracę. Po dłuższej współpracy mamy większe szanse na zniżki, upusty, korzystne dla nas negocjacje. W tym przypadku niekoniecznie sprawdza się ciągłe zmienianie producentów w poszukiwaniu jak najlepszych warunków – często to producent, z którym długo współpracujemy zapewni nam najlepsze warunki. W trakcie negocjacji powinniśmy pamiętać o szacunku w stosunku do naszych rozmówców – Chińczycy są wyczuleni na tym punkcie. I zanim przystąpimy do prawdziwych negocjacji nie zaszkodzi zapoznać się z azjatyckimi zwyczajami. Są na tyle inne, że łatwo o nietakt, w wyniku którego o wiele trudniej będzie zyskać korzystne warunki.

Czy tani zawsze znaczy dobry?

Hurt z Chin - fabryka
Hurt z Chin – fabryka

Jeśli chcemy skupić się na hurt z Chin zamawiając towary trzeba wykazać się pewnym rozsądkiem. Przede wszystkim trzeba dokładnie przeanalizować, czy towar nie jest podejrzanie tani. Chiny są w stanie wyprodukować niemalże wszystko: wysokiej jakości sprzęt, produkty przeciętnej klasy, jak i rzeczy, których raczej nikt nie będzie chciał używać. Sprowadzanie towarów jako hurt z Chin ma oczywiście sens i rzeczy będą tańsze niż w Polsce, ale jeżeli zależy nam na satysfakcjonującej jakości trzeba za nią zapłacić. Dobra jakość po prostu kosztuje i nie warto specjalnie wierzyć w wyjątkowe okazje. Jeżeli więc hurt z Chin to coś na czym nam

zależy trzeba jeszcze pamiętać o odpowiednich certyfikatach. Czasami pojawiają się próby oszustwa i zamiast europejski znak jakości CE produkty sprowadzane jako hurt z Chin tak naprawdę oznaczają Chin eksport (również skrót CE). Oczywiście niewiele to znaczy na rynku Polskim, gdzie każdy produkt dopuszczony do sprzedaży musi obowiązkowo posiadać odpowiedni certyfikat. Hurt 

z Chin jest popularny bo nie wszystko to co jest potrzebne, Polska jest w stanie wytworzyć na miejscu. Lub nie wszystko się opłaca.

Dodaj komentarz