Zakładasz lokatę przez Internet? Sprawdź, co musisz wiedzieć

 

 

 

 

 

 

 

Lokaty bankowe to produkty pozwalające pomnażać oszczędności. Jesteś zainteresowany założeniem lokaty bankowej? Musisz wiedzieć, że dziś nie jest konieczne udanie się w tym celu do oddziału czy placówki banku – o założenie takiego produktu możesz zawnioskować przez Internet.

Bankowość elektroniczna jest już faktem i trudno byłoby nas wyobrazić sobie, że chcąc sprawdzić np. stan konta, musimy wybrać się do oddziału lub placówki banku. Jak się okazuje, rozwiązanie w tej postaci docenia coraz więcej z nas, klientów. Szacuje się, że aktywnie z bankowości elektronicznej w Polsce korzysta ok. 13 mln osób. Nie powinno zatem dziwić, że banki inwestują w jej rozwój, dając tym samym klientom możliwość założenia różnych produktów. Świetnym przykładem są lokaty bankowe.

Zdecydowałeś się otworzyć lokatę bankową przez Internet z uwagi na oszczędność czasu? Zanim to zrobisz, sprawdź podstawowe informacje o takich produktach.

Na którą lokatę się zdecydować?

Jako osoba zainteresowana lokatami bankowymi, z pewnością zorientowałeś się, że w każdy bank proponuje co najmniej jeden taki produkt. Jak zatem wybrać najlepszą ofertę? Zdecydowanie przyda się ranking takich produktów. Przykładowo Idea Bank ranking lokat terminowych umieścił na swojej stronie internetowej i zestawienie to jest widoczne dla każdego potencjalnego klienta. W ten sposób zainteresowani szybko mogą zorientować się, jakie lokaty znajdują się w aktualnej ofercie banku i sprawdzić, która propozycja jest najkorzystniejsza.

Jak wygląda proces zakładania lokaty online?

Każdy bank opracowuje własny proces zakładania lokat przez Internet. Pewne jest jednak, że:

  • będziesz musiał wypełnić prosty formularz dostępny na stronie banku,
  • na wskazany adres poczty elektronicznej otrzymasz numer rachunku bankowego, który będziesz musiał zasilić,
  • po zaksięgowaniu wpłaty lokata będzie aktywowana, a twoje oszczędności zaczną być pomnażane.

Założenie lokaty bankowej przez Internet jest też równoznaczne z otrzymaniem dostępu do bankowości elektronicznej. Możesz zatem na bieżąco kontrolować pracę swoich oszczędności.

Jeżeli chciałbyś otrzymać umowę z formie pisemnej, to również masz taką możliwość – wystarczy tylko, że zaznaczysz odpowiednie pole, wypełniając formularz.

Nie zasiliłem lokaty. Co dalej?

Po wypełnieniu wniosku, nie przelałeś pieniędzy na wskazany rachunek bankowy? Najlepsze banki działające na polskim rynku nie wyciągają konsekwencji finansowych w stosunku do takich klientów, choć bardzo często blokują im możliwość złożenia kolejnego wniosku o założenie tej samej lokaty. Zasadniczo zatem powinieneś uważać i zawnioskować o otwarcie lokaty dopiero wówczas, gdy jesteś pewien, że produkt, który znalazłeś, będzie dla ciebie najlepszy.

Co z odnowieniem lokaty?

Nie każda lokata jest domyślnie zakładana jako lokata odnawialna. Jeżeli po rozwiązaniu umowy chcesz skorzystać z propozycji innego banku lub wykorzystać pieniądze na własny cel, to koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na ten aspekt. W przypadku lokaty nieodnawialnej, powinieneś podać numer rachunku bankowego, na który pracownicy banku przeleją zdeponowane środki wraz z odsetkami.

Dodaj komentarz