System ERP w branży handlowej

System ERP jest narzędziem, które potrafi zoptymalizować zarządzanie obszarami i procesami w firmie. Z takich rozwiązań korzysta wiele firm reprezentujących różne gałęzie gospodarki. Branża handlowa jest jednym z ważniejszych obszarów, w którym taki system sprawdza się bardzo dobrze.

W jaki sposób system ERP sprawdza się w firmach z branży handlowej? Przede wszystkim jako oprogramowanie o modułowej budowie zapewnia kontrolę tych obszarów w firmie, które tego wymagają. Jeśli przedsiębiorcy chcą ujednolicić wszelkie procesy biznesowe, uporządkować pracę poprzez usprawnienie komunikacji i zminimalizować zbędne koszty, system ERP idealnie się do tego nadaje. Sprecyzowane rozwiązania informatyczne w firmie to sposób na znaczącą poprawę obsługi klienta i skrócenie czasu realizacji zamówień, co jest bardzo pożądane w przypadku firm handlowych.

Gromadzenie spójnych danych z różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa umożliwia szersze spojrzenie na sposób zarządzania firmą i umożliwia podejmowanie odpowiednich decyzji w kluczowych momentach funkcjonowania biznesu. Wszelkie analizy i zestawienia, które system ERP przygotowuje dla użytkowników, mogą pomóc w znacznym stopniu rozrysować precyzyjnie określone cele, jakie firma sobie założyć na przyszłość. To może być kluczowy element w procesie dalszego rozwoju przedsiębiorstwa i stania się bardziej konkurencyjnym na rynku.

 

System szyty na miarę

Firma Streamsoft, która na rynku IT funkcjonuje od ponad 25 lat, proponuje nowoczesne rozwiązania w obszarze systemów klasy ERP. W szerokiej ofercie swoich autorskich programów posiada system Streamsoft Verto, który jest oprogramowaniem nowatorskim, „szytym na miarę”. Czym różni się system Verto od pozostałych systemów dostępnych na runku? Główną jego zaletą jest grunt na którym jest zbudowany. To specjalistyczna platforma Streamsoft Next, opracowana przez specjalistów firmy Streamsoft. Architekci platformy za cel postawili sobie stworzenie takiego produktu, który w szybki i elegancki sposób dostarczy użytkownikowi gotowy system, który można będzie rozbudować o specyficzne funkcjonalności. Dzięki temu użytkownik jest w stanie rozbudowywać Streamsoft Verto pod kątem swoich oczekiwań i dynamiki rozwoju działalności. Ten proces jest szczególnie istotny dla szefów działów IT w firmach.

Nie trzeba być jednak specjalistą IT, aby w pełni korzystać z możliwości systemu Streamsoft Verto. Oprogramowanie posiada gotowe funkcjonalności, które usprawnią zarządzanie konkretnymi obszarami firmy. System spełnia oczekiwania branży handlowej w kilku kluczowych aspektach. Przede wszystkim jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla grupy firm współpracujących – obsługuje wielofirmowość. Idealnie sprawdza się w obsłudze różnych kanałów sprzedaży, w tym sprzedaży bezpośredniej B2B w detalu i hurcie, a także w sferze e-commerce – integrując się z internetowymi platformami sprzedażowymi i aukcyjnymi. Wspiera sprzedaż za pomocą urządzeń mobilnych.

 

Więcej niż zwykłe rozwiązania

Z możliwości systemu Verto korzystają firmy handlowe nastawione na optymalizację zarządzania centrum logistycznego oraz magazynu wysokiego składowania, czy na usprawnienie inwentaryzacji okresowej i ciągłej. Oprogramowanie wspiera również zarządzanie płatnościami, integrując się z systemami bankowymi oraz płatności elektronicznych, jak: PayU, PayPal, Moneybookers, MyBenefit.

System Streamsoft Verto posiada bardzo dużo rozbudowanych funkcjonalności, które sprawdzą się w każdego typu przedsiębiorstwie z branży handlowej. Ponadto, oprogramowanie da się dowoli rozbudowywać, co jest szczególnie cenne dla firm, które szukają na rynku czegoś więcej niż tylko zwykłych rozwiązań informatycznych. Dzięki temu system jest w stanie wejść na wyższy poziom obsługi i optymalnie ujednolicić procesy biznesowe w obszarze sprzedaży, magazynowania, przesyłu informacji, zaopatrzenia, kontrolowania kosztów, działań promocyjnych i niezbędnych analiz.

Dodaj komentarz