Korzystniejsze rozliczenia międzynarodowe dzięki kantorowi online

Z miesiąca na miesiąc przybywa klientów kantorów internetowych. Jak podaje Forbes.pl, na chwilę obecną korzysta z nich ponad 400 tysięcy Polaków, a obrót tego typu serwisów w ubiegłym roku wyniósł 20 miliardów złotych. W jaki sposób możemy zaoszczędzić korzystając z kantoru online?

Jak działa kantor internetowy?

Currency gold symbols fly from a mobile phone

Zasady funkcjonowania kantorów online są bardzo proste – wymiana dokonywana jest tu przez Internet, przy pomocy przelewów bankowych. Z ich usług korzystać mogą zarówno osoby fizyczne i prawne, jak i jednostki organizacyjne niebędące osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną. By móc korzystać z kantoru internetowego, wystarczy, że posiadać będziemy kontro rozliczane w złotówkach oraz konto walutowe. Po zarejestrowaniu się w serwisie, przechodzimy do procesu wymiany, gdzie określamy parametry takie, jak kwota jaką chcemy wymienić oraz kurs walutowy. Etapem kolejnym jest przelanie środków na wskazany przez nas rachunek bankowy i zatwierdzenie transakcji – przelew zwrotny zostaje wówczas wysłany na nasze konto walutowe. Zatwierdzić możemy ją od razu lub dopiero wówczas, gdy kurs osiągnie satysfakcjonującą nas wysokość. Istnieje także możliwość wybrania opcji automatycznego zatwierdzenia, gdy wskazany przez nas kurs zostanie osiągnięty.

Kursy wymiany walut w kantorze internetowym

Poruszając zagadnienie kursów wymiany walut, nie sposób nie wspomnieć o pojęciu, jakim jest spread walutowy, czyli różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kursem kupna określonej pary walut. Każda z instytucji, która zajmuje się wymianą walut ustala własne spready dla poszczególnych par walutowych bazując na kursach rynkowych. Spread wyrażony może być w pipsach, procentach lub groszach. Jako, że kantory internetowe takie, jak chociażby https://internetowykantor.pl/ przeprowadzają o wiele więcej wymian dziennie, niż większość stacjonarnych kantorów, mogą one zoptymalizować koszty wymian dla swoich użytkowników. Kurs wymiany aktualizowany jest tu co 10 sekund, a transakcje dokonywane są po kursie z momentu zatwierdzania transakcji.

Przelewy z zagranicy w kantorach online

Wspominany powyżej Internetowy Kantor pozwala również na wysyłanie waluty do Polski i wymianę złotówek po najniższych kursach. Nie pobiera on prowizji za transfer przewalutowanych środków na konto złotówkowe, a użytkownik płaci jedynie za wysłanie przelewu ze swojego banku. Wymienione środki przesłać można zarówno na konto oszczędnościowe, jak i inny, dowolny rachunek w kraju. Bez względu na wymienianą kwotę, nie ma tu konieczności okazywania żadnych dokumentów. Minimalna kwota, jaka może zostać wymieniona w serwisie podczas wysyłania przelewu z zagranicy jest różna dla poszczególnych walut. Ograniczenie to wprowadzone zostało, by ustrzec klientów przed nieopłacalnym transferem niewielkich kwot, a także po to, by przesłane środki wystarczyły na pokrycie kosztów przelewu za zwrot środków na kontro zagraniczne w przypadku anulowania transakcji.

Dodaj komentarz