Importer z Chin

Chiny szybko stają się supermocarstwem produkcyjnym, wytwarzającym znaczną część światowych produktów konsumenckich. Import z Chin okazał się skuteczną taktyką globalnego zaopatrzenia dla wielu firm. To fantastyczna okazja dla kupującego i sprzedawcy. Nie jest to jednak łatwe zadanie, zwłaszcza dla początkujących. Proces importowania może być niezwykle złożony, zagmatwany i kosztowny.

Chiny szybko stają się supermocarstwem produkcyjnym, wytwarzającym znaczną część światowych produktów konsumenckich. Import z Chin okazał się skuteczną taktyką globalnego zaopatrzenia dla wielu firm. To fantastyczna okazja dla kupującego i sprzedawcy. Nie jest to jednak łatwe zadanie, zwłaszcza dla początkujących. Proces importowania może być niezwykle złożony, zagmatwany i kosztowny.

Oczekiwane zyski mogą często zostać zniwelowane przez długi czas transportu, rosnące lub wahające się koszty dostawy, opłaty regulacyjne i nieoczekiwane opóźnienia.

To importer z Chin zarabia na sprzedaży produktów

Wybierając niewłaściwe produkty, tracisz czas i pieniądze. Jeśli chcesz odnieść sukces jako importer, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybór odpowiedniego produktu do odsprzedaży. Potrzebujesz czegoś, co wytrzyma, więc znajdź coś, z czego będziesz dumny.

Twoje produkty definiują Twój biznes. Twoje produkty to Twój biznes! Twoim głównym celem jest wybór produktu, który możesz sprzedawać. W większości przypadków rozsądnie byłoby wybrać produkty, które sam byś kupił lub przynajmniej dużo o nich wiedział.

Towar z Chin

Produkty, które sprzedajesz, są podstawą wszystkiego, co robisz. Będą wpływać na Twój marketing, marże i projekt, którego używasz. W grę wchodzą również ograniczenia logistyczne i prawne. Upewnij się, że masz już rozeznanie i wiesz, że istnieje rynek lub nisza dla produktów, które planujesz importować. Ponadto powinieneś z grubsza wiedzieć, ile powinien kosztować twój produkt, aby sprzedaż przynosiła odpowiedni zysk. Lepiej zbierz jak najwięcej informacji o towarach, które zamierzasz importować. Uzyskaj literaturę opisową, informacje o składzie produktu i jeśli to możliwe, próbki produktów.

Sprowadzanie towaru z Chin

Informacje te będą miały kluczowe znaczenie przy określaniu klasyfikacji taryfowej. Numer wyjaśnienia taryfy (kod HS) zostanie użyty do określenia stawki cła, która zostanie zastosowana do twoich towarów.

Sugerujemy:

 1. Wybierz produkt, który lubisz – Twoja praca musi być dla Ciebie pasją.
 2. Postaw na wyjątkowość produktu – możesz sprzedawać po wysokiej cenie.
 3. Wybierz produkt, który możesz wysłać w dużych ilościach – niski koszt wysyłki na jednostkę.


Uwaga: Lepiej nie zawsze sięgać po produkty „gorące” lub „tanie”. Większość ludzi utknęła w szukaniu „idealnego produktu” i nigdy nie rozkręciła biznesu. Nie ma czegoś takiego jak doskonały produkt. Każdy produkt wiąże się z wyzwaniami do pokonania i korzyścią dla tych, którzy to robią. Twoim zadaniem jest znaleźć SWÓJ produkt i wprowadzić go na rynek, a następnie rozwijać się.

Import z Chin – Zarabiaj legalnie

Upewnij się, że towary, które chcesz importować, są dopuszczone do Twojego kraju. Niektórych towarów nie można importować. Różne kraje mają różne zabronione produkty. Upewnij się również, czy towary, które zamierzasz importować, podlegają jakimkolwiek zezwoleniom, ograniczeniom lub przepisom Twojego rządu.

Obowiązkiem importera z Chin (TWOJEGO) jest zapewnienie, że towary są zgodne z różnymi szczegółowymi zasadami i przepisami. Należy unikać produktów wymienionych poniżej:

 1. Ser, mleko i produkty mleczne.
 2. Owoce, warzywa i orzechy.
 3. Owady.
 4. Zwierzęta hodowlane i zwierzęta domowe.
 5. Produkty mięsne, drobiowe i jajeczne
 6. Rośliny i produkty roślinne
 7. Nasiona
 8. Produkty związane z tytoniem
 9. Fajerwerki
 10. Tkaniny łatwopalne
 11. Zapalniczki wielofunkcyjne
 12. Żywność, leki, kosmetyki i wyroby medyczne
 13. Złoto i srebro
 14. Futro zwierzęce
 15. Znaki towarowe i nazwy handlowe
 16. Napoje alkoholowe
 17. Pojazdy silnikowe i łodzie
 18. Produkty markowe

Import towarów z Chin, które są niebezpieczne, nie spełniają wymagań przepisów zdrowotnych lub które naruszają ograniczenia, może kosztować Cię sporo pieniędzy w postaci grzywien i kar. Takie towary zostałyby przynajmniej zatrzymane, a prawdopodobnie zniszczone.

Import towarów z Chin – Twoja pierwsza przesyłka

Odbierz swoją przesyłkę. Po przybyciu towarów należy uzgodnić z brokerem celnym, aby dokonał ich odprawy celnej (i kwarantanny, jeśli dotyczy). Jeśli wszystko pójdzie dobrze, masz prawo odebrać przesyłkę. Jeżeli zamówiłeś kuriera “pod drzwi”, możesz po prostu poczekać, aż Twoja przesyłka dotrze pod wskazany adres.

Po otrzymaniu towarów i sprawdzeniu jakości, opakowania, instrukcji i etykiet, lepiej wyślij wiadomość e-mail do dostawcy i poinformuj go, że otrzymałeś towar, ale go nie sprawdziłeś. Powiedz im, że skontaktujesz się z nimi po przejrzeniu produktów i miejmy nadzieję, że złożysz kolejne zamówienie. Jeżeli paczka nie spełnia Twoich oczekiwań, koniecznie zwróć ją na koszt zagranicznej firmy.

Źródło: https://izntrade.com

Dodaj komentarz