Idą Święta – import zabawek z Chin

Import zabawek z Chin może nie jest bardzo oryginalnym pomysłem, ale decydując się na import we właściwym momencie można korzystnie zarobić.  Jak podaje Ministerstwo Gospodarki zabawki z Chin są w pierwszej dziesiątce produktów, które są importowane do Polski z Chin. Nie jest to specjalnie trudne zważywszy na to, że 80% wszystkich produkowanych na świecie zabawek pochodzi z Chin. Wybierając się na zakupy do sklepu z zabawkami, możemy się liczyć z tym, że jedyną rzeczą w sklepie nie pochodzącą z Chin będzie sprzedawczyni.

Import zabawek z Chin – Świeta zaczynają się latem

Chiny przygotowują się do Świąt już w lipcu-sierpniu. Wtedy to jest produkowanych najwięcej zabawek i ozdób choinkowych. Pomimo wielkiej polskiej tradycji, produkowania ręcznie robionych bombek i innych ozdób to import ozdób choinkowych z Chin robi się coraz bardziej popularny. Jednak decydując się na import zabawek z Chin trzeba wykazać się wielką ostrożnością. Skandale związane z dopuszczeniem do sprzedaży niebezpiecznych zabawek, mają za sobą nawet tacy giganci jak Fisher Price. Warto co najwyżej pamiętać, że w tym wypadku nie zawinili chińscy producenci, tylko europejscy projektanci zabawek. Niemniej jednak import zabawek z Chin wymaga wiele rozwagi. W końcu chyba żaden importer nie chce, aby sprowadzona przez niego zabawka wybuchła albo doprowadziła do śmierci dziecka. Żadnemu przedsiębiorcy nie pomoże też skandal, ani konieczność wycofania z półek sklepowych jego produktów.

 

 

 

Jakie zabawki sprowadzać?

Import zabawek z Chin - roboty
Import zabawek z Chin – roboty

Dlatego też decydując się na import zabawek z Chin trzeba pamiętać o kilku rzeczach:

  • sprowadzaj tylko zaufane zabawki, z odpowiednimi certyfikatami,
  • nie decyduj się na import zabawek z Chin od niesprawdzonych, przypadkowych producentów,
  • nawet nie myśl o podróbkach,
  • sprawdź czy do malowania zabawek nie wykorzystano ołowiu lub innych toksycznych substancji,
  • upewnij się, że zabawki są właściwie oznakowane,
  • zabawka musi mieć właściwe oznaczenia np. “dla dzieci od lat 3”,
  • spróbuj się dowiedzieć czy zabawki nie są niewłaściwie skonstruowane.

W przypadku zabawek bardzo ważne są opisy.Dokładne sprawdzenie czy zabawki spełniają odpowiednie normy może wydawać się kłopotliwe, jednak lepiej jest to zrobić wcześniej, niż później decydować się na wycofanie jakiejś partii towaru. Warto pamiętać, że import zabawek z Chin to wciąż opłacalny interes. Po skandalu, jaki wybuchł przez zabawki produkowane dla Fisher Price w Chinach rozpoczął się proces  zwiększania kontroli przy produkcji zabawek, dlatego zabawki są coraz bezpieczniejsze. Łatwo to zauważyć także po coraz większym zainteresowaniu w Internecie tematyką jaką jest import zabawek z Chin.

Dodaj komentarz