Jak śledzić przesyłkę za granicą?

e-import.pl – Import towarów z Chin i nie tylko - Jak śledzić przesyłkę za granicą?czwartek, 1 sierpnia 2019 06:15   Komentarzy: 0

Niezależnie od tego czy nadana przez nas przesyłka zagraniczna ma trafić do osoby nam bliskiej czy też Klienta, zawsze chcemy mieć pewność, że dotrze ona na czas do adresata. Obecnie nadawcy bardzo często i chętnie korzystają z tzw. trackingu przesyłek, który umożliwia im śledzenie trasy wysłanej paczki aż do momentu jej odbioru. Czym tak naprawdę jest popularny tracking paczki? Jak korzystać z internetowego systemu monitorującego?

Śledzenie międzynarodowych przesyłek kurierskich oraz pocztowych

Nadawanie zagranicznych przesyłek kurierskich jest na chwilę obecną jedną z podstawowych usług znacznej większości przewoźników oraz firm pośredniczących. Wraz z rozwojem handlu międzynarodowego w Polsce, wzrosła liczba nadawanych paczek za granicę. Jak się okazuje z opcji tej korzystają przedsiębiorcy oraz Klienci indywidualni, którzy posiadają rodzinę w innym kraju.

Paczka nadana za granicę musi przebyć długą drogę zanim trafi w ręce potencjalnego odbiorcy. Jednym z najprostszych sposobów na sprawdzenie tego, gdzie aktualnie znajduje się nadesłana przez nas przesyłka jest skorzystanie z tzw. narzędzi monitorujących dostępnych na oficjalnej stronie internetowej wybranego przewoźnika tak jak np. https://www.globkurier.pl/tracking. Co więcej z trackingu korzystać mogą nie tylko nadawcy, ale także i adresaci. Usługę tę udostępniają swoim Klientom zarówno firmy kurierskie, jak i Poczta Polska.
Jest to niezwykle praktyczne i proste w obsłudze narzędzie, które udziela nam odpowiedzi na wiele istotnych pytań, chociażby takich jak „Kiedy i czy nadana paczka wyruszyła już w drogę?”, „Gdzie aktualnie znajduje się przesyłka?”, „Czy Klient odebrał złożone przez siebie zamówienie?” itp.

Jak wygląda obsługa trackingu przesyłek? Wbrew pozorom nie jest to ani skomplikowane, ani też czasochłonne zadanie. Całość zajmie dosłownie kilka minut, a jedyne czego będziemy potrzebowali to numer zamówienia/numer nadanej paczki. Numerem przesyłki jest numer tzw. listu przewozowego, po wpisaniu go w wyznaczone do tego pole, naszym oczom ukaże się pełna historia przewozu przesyłki wraz z miejscem, gdzie została ona zarejestrowana po raz ostatni. Śledzenie paczki umożliwia także określenie przybliżonego terminu przekazania przesyłki przez kuriera.
Usługa śledzenia przesyłki zagranicznej jest usługą bezpłatną, co więcej do sprawdzenia aktualnej lokalizacji wysłanej paczki nie jest konieczne rejestrowanie się na stronie wybranego przewoźnika. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że z usługi trackingu skorzystać mogą adresaci i nadawcy zarówno paczek międzynarodowych, jak i tych krajowych.

Czy warto śledzić przesyłki nadane za granicę?

Monitorowanie przesyłek zwłaszcza tych wysyłanych poza granicę ojczystego kraju jest niezwykle popularne wśród nadawców, którymi są firmy. Wówczas śledzenie nadanej paczki jest niezwykle istotne w przypadku złożonej przez Klienta reklamacji, dotyczącej nie dostarczenia przesyłki na czas lub nie wysłania jej w wyznaczonym terminie. Korzystając z trackingu możemy dokładnie poznać trasę przewozu paczki, ale nie tylko. Monitorowanie jest doskonałym sposobem na sprawdzenie tego, czy w wyznaczonym dniu odbioru kurier na wypadek naszej nieobecności próbował już wręczyć przesyłkę, czy też może jeszcze nie. W sytuacji, kiedy próba doręczenia nie powiodła się, w historii śledzenia paczki zostanie umieszczona dokładna data i godzina wizyty kuriera oraz adnotacja odnosząca się do nieodebrania przesyłki przez adresata. Z czego będzie można łatwo wywnioskować, że kolejnego dnia roboczego kurier ponownie podejmie próbę doręczenia paczki.


Podsumowując, śledzenie przesyłki zagranicznej nie jest trudne, posiadając kompletny numer paczki, przy pomocy internetowych narzędzi monitorujących jesteśmy w stanie sprawdzić dokładny status wysyłki oraz lokalizację nadanej paczki. Choć śledzenie paczek nadanych za granicę nie jest obowiązkiem, to z narzędzi monitorujących chętnie korzystają potencjalni nadawcy oraz odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen + sixteen =

Przeczytaj poprzedni wpis:
Polacy pokochali Aliexpress: jesteśmy w czołówce państw kupujących z Chin

O tym, że mieszkańcy kraju nad Wisłą pokochali zakupy na AliExpress, nie trzeba nikogo przekonywać. Powstaje jednak pytanie, czemu wielu...

Zamknij