China Expo Poland 2013

e-import.pl – Import towarów z Chin i nie tylko - China Expo Poland 2013sobota, 16 lutego 2013 19:00   Komentarzy: 0

Jeszcze tylko kilka miesięcy i będzie można wziąć udział w największych targach w Polsce, które zajmują się tematyką współpracy handlowej z Chinami. Jest to jedyna tego typu okazja w Polsce, aby spotkać spotkać kilkuset przedsiębiorców z Hongkongu i Kantonu. Po raz trzeci w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w dniach od 12 do 14 września 2013 roku odbędzie się China Expo Poland 2013. Od czasu kiedy prezydent Komorowski złożył wizytę w ChRL w 2011 roku, można zaobserwować zacieśnianie się współpracy między Chinami, a Polską – odbywa się więcej spotkań na szczeblu politycznym i gospodarczym.

W 2012 roku odbyła się rewizyta premiera Wen Jiabao w 2012 roku i od tego czasu trwają negocjacje, są podpisywane różnego rodzaju deklaracje i porozumienia o współpracy. Świadczy to o coraz większej współpracy między dwoma państwami, a dla importerów to bardzo dobra wiadomość.

Jak było w zeszłym roku?

O targach warto pomyśleć chociażby z tego względu, że w zeszłym roku wzięło w nich udział ponad 200 chińskich przedstawicieli. Jest to duża szansa na zdobycie kontaktów osobom, które nie wybierają się do Chin, a chcą się zajmować importem. Poza spotkaniem z azjatyckimi przedsiębiorcami można też wziąć udział w różnych wykładach i zajęciach. W zeszłym roku można było wysłuchać wykładów o negocjacjach z chińskim partnerem oraz o warunkach importu do Polski. Pierwsze targi China Expo Poland odbyły się w 2011 roku – z każdym rokiem jest coraz więcej osób zwiedzających, bo jest to dobra okazja do osobistego poznania oferty chińskich przedsiębiorców. Jest to też dobra okazja dla eksporterów – można uzyskać cenne wskazówki w trakcie spotkań z azjatyckimi wytwórcami.

China Expo Poland 2013 – nie tylko targi

Jeżeli komuś mniej zależy na spotkaniu i nawiązaniu współpracy z Chińczykami, może wziąć udział w targach, kupić chińskie rękodzieła i produkty w hurtowych cenach, wysłuchać różnego rodzaju wykładów (tych bardziej przydatnych dla importerów i mniej: w zeszłym roku można było posłuchać o różnicach między Polakami, a Chińczykami i to nie tylko w biznesowym kontekście). W trakcie targów odbywają się odczyty nie tylko dla importerów i eksporterów, ale też dla zwykłych osób zainteresowanych chińską kulturą. Przy okazji targów odbywają się też różnego rodzaju występy artystyczne i kursy – można się nauczyć jeść pałeczkami, obejrzeć pokaz kung-fu albo nauczyć się gotować chińską potrawę. Jest to też okazja, aby spotkać chińską mniejszość mieszkającą w Polsce. Jakie dodatkowe atrakcje zaplanowano w tym roku jeszcze nie wiadomo, ale po sukcesie zeszłorocznych targów, na pewno będzie to coś dużego.

Jakie produkty można znaleźć na targach?

China Expo Poland 2013 - logo

China Expo Poland 2013 – logo

W zeszłym roku można było obejrzeć akcesoria z różnych branż: łazienkowe, kuchenne, armaturę, meble, ozdoby, dekoracje świąteczne, materiały budowlane, tekstylia, obuwie, lampy, produkty papiernicze, części samochodowe i pewnie wiele innych. Tematyka jak to zazwyczaj bywa w takich miejscach jest dość zróżnicowana.W tym roku będzie można tam znaleźć produkty pogrupowane według klucza:

  • części i dodatki motocyklowe,
  • części i akcesoria samochodowe ,
  • urządzenia elektroniczne,
  • sprzęty domowe,
  • oświetlenie,
  • inne produkty.

Wstęp na targi jest bezpłatny, jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować się do 10 września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 18 =

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zamawiać próbki towarów z Chin - nożyczki
Import z Chin: Próbki towarów z Chin

W końcu przychodzi taki czas, kiedy przeglądając różnego rodzaju towary, znajdujemy ten właściwy. Po wstępnych negocjacjach, jeżeli dowiemy się że...

Zamknij