Co daje integracja sklepu internetowego z Allegro?

Aby odnieść sukces na współczesnym rynku konsumenckim, każdy e-sprzedawca musi brać pod uwagę różne formy prowadzenia działalności handlowej. Jedną z nich jest ulokowanie własnego sklepu na Allegro. Zakładając profil na największym polskim portalu sprzedażowym, warto skorzystać ze wsparcia oferowanego przez nowoczesne platformy sprzedażowe. Integracja z Allegro to sposób na bezpośrednie powiązanie własnego e-sklepu z jego profilem w słynnym serwisie aukcyjnym.

Integracja dwukierunkowa

Wysokiej jakości integracja sklepu internetowego z Allegro jest dwukierunkowa, co znacząco zwiększa komfort pracy sprzedawcy. Wystawiane oferty typu Kup Teraz mogą być na automatycznie wznawiane lub zamykane, a także modyfikowane w oparciu o bieżący stan magazynowy. Wpłaty i zamówienia są natomiast bezpośrednio pobierane do panelu administracyjnego platformy sklepu. Obsługa z poziomu oprogramowania jest dzięki temu znacznie szybsza i prostsza, niż w przypadku bezpośredniej sprzedaży przez Allegro.pl. Wystawiane aukcje można pobrać do własnego sklepu, gdzie dodawane są w formie dokładnie opisanych produktów. Wszystkie dane importowane są w ciągu zaledwie kilku kliknięć. Automatycznie ustawiane są zarówno nazwa, cena czy ilość produktów, jak i ich sformatowane opisy z aukcji. Dotyczy to także zdjęć, o ile zostały umieszczone w galerii.

Zautomatyzowana obsługa

Integrując własny sklep internetowy z serwisem Allegro, zyskać można kompleksową automatyzację procesów. Przekłada się to na obniżenie kosztów obsługi sklepu, a jednocześnie zwiększa sprzedaż. Automatyzacja obejmuje zarówno pobieranie zamówień oraz ich realizowanie, jak i zamykanie aukcji czy aktualizowanie stanów magazynowych oraz parametrów dotyczących poszczególnych produktów sprzedawanych na aukcjach Allegro. Pozwala to na lepsze kontrolowanie aktualnego stanu oferty oraz usprawnienie działalności całego sklepu. Aukcjami i produktami zarządzać można masowo, dzięki narzędziom ułatwiającym wystawianie wielu towarów z e-sklepu. Na raz można zmienić ceny oraz ilości, a także zamykać i wznawiać aukcje lub wystawiać podobne.

Synchronizacja e-sklepu i Allegro

Integracja z Allegro zapewnia też możliwość dwukierunkowego zsynchronizowania e-sklepu z kontem na portalu pod względem obsługi klienta. Pozwala to na obsługę zamówień z poziomu platformy sklepowej, a także usprawnia komunikację z nabywcami. Kupujący mogą otrzymywać automatyczne powiadomienia SMS-owe lub mailowe, dotyczące np. przyjęcia zamówienia, zmiany jego bieżącego statusu czy informacji o wysyłce. Klient otrzymuje również link do śledzenia przesyłki oraz numer listu przewozowego wybranej firmy kurierskiej. Integracja zamówień pozwala ponadto na łączenie zamówień z wielu akcji, a także pobieranie i aktualizowanie danych w oparciu o formularz pozakupowy Allegro.

Szablony aukcji na Allegro

Integracja sklepu internetowego z Allegro pozwala na dodawanie do niego własnych szablonów aukcji. W ten sposób sprzedawca może wystawiać produkty w unikalny sposób, wyróżniając swoją markę na tle konkurencji. Korzystać można również ze specjalnego systemu znaczników, który umożliwia automatyczne dodawanie opisów, zdjęć oraz innych elementów do szablonu aukcji. Podgląd udostępniany jest jeszcze przed zaakceptowaniem, dzięki czemu można dowolnie korygować wygląd oferty i zaoszczędzić sporo czasu.

Cenniki form dostawy na Allegro

Jedną z praktyczniejszych funkcji Allegro są dostępne cenniki form dostawy. Integracja pozwala na zarządzanie nimi także z poziomu e-sklepu. Sprzedawca może dodawać wiele cenników dostawy i przypisywać je do określonych ofert. Są one następnie dobierane automatycznie przy wystawianiu aukcji. Cenniki mogą być przypisywane do produktów pojedynczo lub masowo. Da się również uwzględniać je podczas wystawiania aukcji oraz dodawać nowe i modyfikować w oparciu o parametry produktu.

Kompleksowa obsługa sprzedaży na Allegro w Sky-Shop

Sky-Shop.pl to platforma, która oferuje wiele sprawdzonych rozwiązań do zarządzania sprzedażą na Allegro. Dostęp do Menadżera znaczaco ułatwia zachowanie sprawności wysyłek i obsługi klientów. Decydując się na integrację w Sky-Shop.pl, jeden e-sklep połączyć można nawet z kilkoma kontami Allegro. Rozwiązanie to pozwala na obsługę całej sprzedaży z wielu profili za pośrednictwem wspólnego panelu administracyjnego. Nie tylko przyspiesza to realizację zamówień, ale również zwiększa jakość ich obsługi. Sprzedawca korzysta bowiem z jednej bazy produktów, dzięki czemu może lepiej kontrolować stan magazynowy i oferować wyłącznie dostępny asortyment.

Więcej informacji o tym rozwiązaniu znajduję się na stronie: https://sky-shop.pl/integracje_dwukierunkowa_integracja_z_allegro

Dodaj komentarz